SCOICARI

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

alynlu
junior member
Mesaje: 48
Membru din: 23 Sep 2005 13:01

Mesaj de alynlu » 22 Noi 2005 19:35

Iti pot spune ca cunosc toate aceste balti pe cale le-ai enumerat si daca vrei iti mai spun si altele,cornu,giormane,lala et....La fantanele anul acesta a fost un an de c...t,marica are bucati frumoase dar te topesc racii si asa mai departe.Crede-ma cunosc toate aceste balti si multe altele dar pe la noi in dolj capturi remarcabile cel putin anul acesta cam rar.Poate facem o partida de pescuit in primavara si te las sa decizi cand si unde! :lol: Numai bine.

alynlu
junior member
Mesaje: 48
Membru din: 23 Sep 2005 13:01

Mesaj de alynlu » 22 Noi 2005 19:36

ps:esti din dolj?

Doru Ionica
member
Mesaje: 214
Membru din: 17 Mar 2005 04:03
Localitate: CRAIOVA

Mesaj de Doru Ionica » 23 Noi 2005 00:44

@Dan Cotelici. Da.Giurgita are in continuare f multi raci.S-au prins insa cativa crapi in primavara la apa rece,cand racii sunt amortiti. .............................................................................................@ Iliuta.Stiu ca ai fost la Marica acum cativa ani ,de la prietenul Gabi. O balta super.Anul asta stiu despre un "romanesc" de 22 .@alynlu. :lol: :lol: :lol: Fantanele a fost superaglomerata anul asta tocmai ptr faptul ca a mers f f bine.Crede-ma nu cuno0sti deloc baltile din Dolj.Ce intelegi tu prin capturi remarcabile,daca nu te-a convins nici vecinul tau cu una de 22 ?? :evil:

alynlu
junior member
Mesaje: 48
Membru din: 23 Sep 2005 13:01

Mesaj de alynlu » 23 Noi 2005 01:52

Hai ca sa iti spun asa pe romaneste :lol: te dai prea expert si dupa cate imi dau seama mai seama anul acesta nu prea ai fost pe la fantanele.Eu am casa in radovan sunt de acolo de la tara si cred ca nu poti sa ma contrazici tu pe mine care am stat aproape zilnic pe balta.In al doilea rand vreau sa iti mai spun ca a prinde 1-2 pesti pe sezon de 18-22kg nu inseamana ca avem in judet asa mult peste,asa ca.........Poate ca o sa avem ocazia sa mergem la o partida si o sa mai inveti si pe mine cate ceva :lol: .Numai bine!

Doru Ionica
member
Mesaje: 214
Membru din: 17 Mar 2005 04:03
Localitate: CRAIOVA

Mesaj de Doru Ionica » 23 Noi 2005 02:08

@Alin.Daca imi spui cum te chiama,poate facem o partida ,acolo la tine...la tara. :wink:

Liviu Mihaescu
new member
Mesaje: 19
Membru din: 22 Ian 2005 17:44

Mesaj de Liviu Mihaescu » 23 Noi 2005 20:21

Dorutu tata, lasa lumea-n pace! Daca omu vrea sa prinda des si mari, ce-ai matale cu dumnealui?!
Fir Intins!

Liviu Mihaescu
new member
Mesaje: 19
Membru din: 22 Ian 2005 17:44

Mesaj de Liviu Mihaescu » 23 Noi 2005 21:22

Aline, si unde zici ca ai stat toata vara pe Dunareni? Sau pe Fantanele?Sau faceai naveta.Si sa sti ca si eu am un vecin care e pescar.Mare.
Fir Intins!

alynlu
junior member
Mesaje: 48
Membru din: 23 Sep 2005 13:01

Mesaj de alynlu » 24 Noi 2005 01:04

La Dunareni am stat aproape de locul numit la ruptura cred ca il cunosti,iar la fantanele pe partea cu Varvoru, nu este vorba ca vreau sa prind numai mari si des dar anul asta a fost foarte slab nu numai pentru mine pentru majoritatea.Iar un pescuit la mine era intre 24-36ore cam atat.Numai bine! :wink:

Scrie răspuns