Caseinatele

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

oanavictor
veteran
Mesaje: 720
Membru din: 25 Ian 2005 22:42
Contact:

Mesaj de oanavictor » 15 Dec 2006 09:49

Mariane,eu nu am spus si nici nu spun ca ready-made-ul este o nada proasta ,aici era vorba de caseina si de valoarea proteica ,si am spus ca nu pot fi la fel cu niste bile home-made in care poti pune cam tot ce vrei ,respectand anumite dosaje ,dar ca datorita pretului foarte scazut al bilelor ready-made ,acestea nu contin cam tot ce trebuie pentru a fi competitive cu niste bile home -made bine facute .

@Vlad si Caron

Stiti cumva daca Nash pune caseina sau caseinat in bile ?,si daca pune ,stiti cumva si cata ?
www.darvari.ro
Clubul de Pescuit Crap Pelicanul
Cea mai mare realizare a diavolului a fost accea ca a convins lumea ca nu exista!

oanavictor
veteran
Mesaje: 720
Membru din: 25 Ian 2005 22:42
Contact:

Re: Caseinatele

Mesaj de oanavictor » 15 Dec 2006 09:55

mikecarp scrie:Va rog frumos baieti sa-mi spuneti si mie care dintre acestea se pot folosi pe ape reci?(care sunt cele mai solubile? Caseinatul de calciu, cel de sodiu?sau mai sunt si altele?)
Repet ma intereseaza doar cele solubile.
Deci, care ar fi acestea?
VLAD si CARON

ACEASTA ERA INTREBAREA DIN TOPIC SI VA ROG SA RASPUNDETI LA EA FARA S-O MAI LUNGITI SI SA ZAPACITI OMUL CU FEL SI FEL DE COMBINATII FANTEZISTE :idea: :idea:
www.darvari.ro
Clubul de Pescuit Crap Pelicanul
Cea mai mare realizare a diavolului a fost accea ca a convins lumea ca nu exista!

mikecarp
veteran
Mesaje: 586
Membru din: 07 Oct 2006 19:37

Mesaj de mikecarp » 24 Dec 2006 11:33

Va multumesc pentru sfaturi si voi incerca ce mi-a sugerat nea Victor.La primavara dupa primele partide pe Darvari va voi impartasi rezultatele si vom vedea cine a avut dreptate. :P
Carpfishing... A way of life!

Scrie răspuns