Calculatorul de mixuri

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

mikecarp
veteran
Mesaje: 586
Membru din: 07 Oct 2006 19:37

Calculatorul de mixuri

Mesaj de mikecarp » 02 Dec 2006 16:37

Cum se foloseste? Eu l-am donlowdat si nu am stiut ce sa fac.
Va rog cei care stiti sa-l folositi invatati-ma si pe mine.
Va multumesc anticipat.
Carpfishing... A way of life!

oanavictor
veteran
Mesaje: 720
Membru din: 25 Ian 2005 22:42
Contact:

Mesaj de oanavictor » 02 Dec 2006 21:31

Sfatul meu este sa cumperi mixuri de calitate de la firme de renume [SOLAR ,NUTRABAITS ]si sa nu te mai incurci in calcule .

NU STIU LA CE FOLOSESTE CALCULATORUL,NU STIU NICI CUM ARATA SI NICI NU A-SI DORI SA-L AM SAU SA-L FOLOSESC .
www.darvari.ro
Clubul de Pescuit Crap Pelicanul
Cea mai mare realizare a diavolului a fost accea ca a convins lumea ca nu exista!

mikecarp
veteran
Mesaje: 586
Membru din: 07 Oct 2006 19:37

Mesaj de mikecarp » 02 Dec 2006 23:14

Aveti dreptate ,dar ma gandisem ca as mai reduce din costuri. Dar intr-adevar nu se prea poate compara un mix facut de mine cu unul de la Solar in care s-au bagat multi bani ptr conceperea lui.
Carpfishing... A way of life!

jenel
senior member
Mesaje: 437
Membru din: 21 Feb 2006 21:05
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de jenel » 04 Dec 2006 09:23

am incercat si eu sa fac calcule dar cum sunt lemn la preparat bile home made mam lasat repede de el ca ma omoara de ce calcule faceam

oricum idea e beton pt cine il pricepe

mikecarp
veteran
Mesaje: 586
Membru din: 07 Oct 2006 19:37

Mesaj de mikecarp » 04 Dec 2006 09:25

ce tare esti, jenele... :lol: :lol: :lol:
Carpfishing... A way of life!

jenel
senior member
Mesaje: 437
Membru din: 21 Feb 2006 21:05
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de jenel » 04 Dec 2006 09:37

mie imi place viata cat mai simpla 8)
vreau sa traiesc 250 de ani cat cioara :D :D :D

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 10 Dec 2006 08:12

Cumpara-tiva bilele de la solar sau ce stiu eu de unde...calculatorul e atit de simplu, si daca nu il pricepe-ti atunci ...sorry :mrgreen:

jenel
senior member
Mesaje: 437
Membru din: 21 Feb 2006 21:05
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de jenel » 10 Dec 2006 18:46

nu fi suparat ca nu l-am priceput din prima :oops: dar de obicei eu cel putin nu pot sa merg la pescuit pe termen lung 5-6 zile etc mai mult bag in wekenduri nici de la slujba nu-mi da mai mult de 14 zile concediu odata si at nu prea am timp sa fac bile si sa le calculez de aia mai cumpar 5 kg si am rupt usa ionstant de acasa cand pot :D :D :D

oanavictor
veteran
Mesaje: 720
Membru din: 25 Ian 2005 22:42
Contact:

Mesaj de oanavictor » 10 Dec 2006 22:00

Eu nu i-am recomandat sa-si cumpere bile ,i-am recomandat sa i-si cumpere mixuri de la firme consacrate si sa i-si faca singur bilele :mrgreen:
www.darvari.ro
Clubul de Pescuit Crap Pelicanul
Cea mai mare realizare a diavolului a fost accea ca a convins lumea ca nu exista!

mikecarp
veteran
Mesaje: 586
Membru din: 07 Oct 2006 19:37

Mesaj de mikecarp » 12 Dec 2006 11:04

@ carprom,
Imi pare rau ca ai dat asemenea raspuns, dar ce sa-i faci ,nu toti suntem destepti.Am pu intrebarea ptr. ca dupa ce l-am downloadat nu am inteles ce trebuie facut,nu imi apare nicaieri un loc unde sa scriu cantitatea sau procentele,asadar te rog sfatuieste-ma ce trebuie sa fac si in termeni cat mai simpli cum se foloseste.
La mine cand il deschid imi apare scris Calculator de Mixuri si dupa aia nu se mai intampla nimic.
Te rog frumos lumineaza-ma si pe mine, ptr. ca imi place sa-mi fac singur mixurile si mi se pare mai satisfacator sa prind cu un mix conceput de mine decat cu unul cumparat, care chiar daca este de firmasi prinzi multi pesti cu el nu iti ofera satisfactia pe care o ai cu un mix care ti-a stors creierii sa il concepi. Eu de cate ori am prins cu mixuri concepute de mine (si anul asta numai cu asa ceva am dat) m-am simtit foarte increzator in rezultatul final al partidei.
Carpfishing... A way of life!

Scrie răspuns