Boiles aroma piersica

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
Tilea Gabriel
Moderator
Mesaje: 1726
Membru din: 26 Ian 2005 12:43
Localitate: Dumbravita , Timis
Contact:

Boiles aroma piersica

Mesaj de Tilea Gabriel » 23 Ian 2007 12:21

Ma intereseaza aceasta aroma in mod special , as fi recunoscator celui care le-a folosit si ne impartaseste si noua ceva detalii ( in ce dip le-a tinut , cu ce le-a combinat , de la ce producator etc )
Powered by two rods

ticu
Moderator
Mesaje: 605
Membru din: 30 Aug 2006 19:06
Localitate: Lugoj
Contact:

Mesaj de ticu » 23 Ian 2007 19:28

Aroma este foarte buna,producatoru care-l recomand NUTRABAITS,dipul il faci singur conbini aroma,betaina,multiminosi putina apa din balta care pescui .Intrebarea cu ce le-a combinat ,nam inteles-o cel putin eu :?:

oanavictor
veteran
Mesaje: 720
Membru din: 25 Ian 2005 22:42
Contact:

Mesaj de oanavictor » 23 Ian 2007 23:38

FUN-FISHING................PECHE MELBA

Cauta si nu vei regreta [FRANTA ]
www.darvari.ro
Clubul de Pescuit Crap Pelicanul
Cea mai mare realizare a diavolului a fost accea ca a convins lumea ca nu exista!

Avatar utilizator
Tilea Gabriel
Moderator
Mesaje: 1726
Membru din: 26 Ian 2005 12:43
Localitate: Dumbravita , Timis
Contact:

Mesaj de Tilea Gabriel » 24 Ian 2007 00:19

ticu scrie:Aroma este foarte buna,producatoru care-l recomand NUTRABAITS,dipul il faci singur conbini aroma,betaina,multiminosi putina apa din balta care pescui .Intrebarea cu ce le-a combinat ,nam inteles-o cel putin eu :?:
Ticu , mie nu imi place sa pescuiesc cu un singur tip de boilies , ma gandeam ca poate mai sunt si altii ca mine , sima mai refeream ce alta aroma mai 'suporta' dipul pe langa cea de piersica .
Powered by two rods

ticu
Moderator
Mesaje: 605
Membru din: 30 Aug 2006 19:06
Localitate: Lugoj
Contact:

Mesaj de ticu » 24 Ian 2007 07:36

Piersica nu merita sa-o amesteci cu alt tip e aroma daca era,afina sau tuti fruti mergeau foarte bine amestecate cu alceva.

Ardelean Sorin Adrian
new member
Mesaje: 16
Membru din: 05 Dec 2006 14:01
Localitate: Lugoj

Mesaj de Ardelean Sorin Adrian » 24 Ian 2007 08:50

Buna Gabi!Iti multumesc pentru urare,cit despre pescuit,pescuiesc prin baltile din jurul Lugojului.In legatura cu aroma de piersica,eu nu am folosit-o niciodata,dar dupa cite stiu se foloseste la partidele scurte de pescuit.Despre dip-uri,o sa- ti dau doua retete: 1)Pentru ape reci:Aroma 15%,Indulcitor 20%,Lichid nutritiv 60%,Ulei 5%(Somon) 2)Pentru ape calde:Aroma 10%,Indulcitor 20%,Lichid nutritiv 65%,Ulei 5%
sorin Lugoj

ticu
Moderator
Mesaje: 605
Membru din: 30 Aug 2006 19:06
Localitate: Lugoj
Contact:

Mesaj de ticu » 24 Ian 2007 10:35

@CFR
:shock: :roll:

Avatar utilizator
mihai pompiliu
member
Mesaje: 252
Membru din: 06 Ian 2005 13:07
Localitate: bucuresti

Mesaj de mihai pompiliu » 24 Ian 2007 11:00

gabriel am folosit boilis-urile Tangee Peach PLUS de la nash cu dipul respectiv si au fost singurile bile din casa care i-au placut sotiei cum miros , au intradevar o aroma deosebita poti incerca Tangerine Oil Palatant cu peach , numai bine.

mikecarp
veteran
Mesaje: 586
Membru din: 07 Oct 2006 19:37

Mesaj de mikecarp » 24 Ian 2007 11:21

Banuiesc ca te intereseaza aroma asta dupa ultimul articol al lui Tim Paisley ain AlP. Intr-n numar mai vechi tot Paisley zicea ca dupa parerea lui cea mai rapida aroma este cea de Tutti-Frutti.
Eu cred ca in general aromele de fructe sunt cele mai rapide si vreau sa spun ca de fiecare data primul peste a venit la tutti-frutti in maxim 1 1/2h de la introducerea bilelor in apa.
Eu as zice sa incerci 2 arome pescuite in paralel, adica pe 1 lanseta cranberry, pe una piersica si pe una daca vrei peste si vezi care din ele prinde mai repede si mai bine.
Ticu, de ce nu merita sa o amesteci cu alta aroma, nu are acelasi efect precum cramberry de exemplu?Sincer, nu inteleg de-aia intreb.
Iar dipurile oferite de Adrian par a fi cele publicate de Adriano Musaro in Aventuri.
Carpfishing... A way of life!

ticu
Moderator
Mesaje: 605
Membru din: 30 Aug 2006 19:06
Localitate: Lugoj
Contact:

Mesaj de ticu » 24 Ian 2007 11:46

Tu folosesti uleiuri primavara si toamna tirziu,eu unu nu folosesc ,nam spus ca nu-s bune dipurile,nu sint pentru sezonul rece.

Scrie răspuns