RETETA PRIMAVARA ...

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
ioanb
member
Mesaje: 101
Membru din: 23 Dec 2006 17:19
Localitate: Lugoj

Mesaj de ioanb » 19 Mar 2007 08:44

N-as zice mai complexa , are doar un continut mai mare de minerale - fier, magneziu, calciu, potasiu, mangan, zinc si iod . Nu stiu in ce forma se afla in sarea de mare aceste minerale , cat sunt de asimilabile , dar compozitia sarii difera foarte mult de la un tip la alta . Exista o mare varietate de tipuri de sare cu compozitie unica , in functie de zona de extractie .
Personal cred ca sarea obijnuita este suficient de buna , sa mai trebuiasca sa te complici cu sarea de mare . La fel si cu zaharul brun . Atunci mai bine ia fructoza . Zaharul brun tine-l pentru tine ! :D

drx
new member
Mesaje: 2
Membru din: 02 Mar 2007 21:13
Localitate: Iasi

Mesaj de drx » 20 Mar 2007 22:44

se tot vorbeste pe forum despre caseinat de Ca si Na......stie cineva de unde se pot procura???
eu am gasit "Cheag Miorita" care cica ar fi caseinat de Ca!!!!???? Stie cineva mai multe lucruri despre asta??

bala
member
Mesaje: 163
Membru din: 04 Iul 2006 18:59

Mesaj de bala » 20 Mar 2007 23:28

cauta la magazinele care comercializeaza produse ptr bodybilding(suplimente nutritive) o sa gasesti un produs numit milk protein(caseina) precum si derivate ale acestuia...

drx
new member
Mesaje: 2
Membru din: 02 Mar 2007 21:13
Localitate: Iasi

Mesaj de drx » 21 Mar 2007 23:18

Multumesc mult. Voi incerca.

Avatar utilizator
mariandmd
member
Mesaje: 135
Membru din: 09 Dec 2006 12:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mariandmd » 27 Mar 2007 08:44

care bila ar fi cea mai apropiata de mamaliga. vreau sa pacalesc ceva crapi care sunt invatati pe mamaliga.ma gindeam la bile redy-made care sa fie cit mai apropiate ca aroma si gust

Avatar utilizator
Vali Vesa
maniac
Mesaje: 1071
Membru din: 20 Ian 2005 16:02
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa » 27 Mar 2007 09:28

mariandmd scrie:care bila ar fi cea mai apropiata de mamaliga. vreau sa pacalesc ceva crapi care sunt invatati pe mamaliga.ma gindeam la bile redy-made care sa fie cit mai apropiate ca aroma si gust
Parerea mea...

Nash sweet corn
SBS cu aroma de porumb, solubile (NEW).
Clubul sportiv Ovidius Constanta
www.ovidius.com.ro

Avatar utilizator
mariandmd
member
Mesaje: 135
Membru din: 09 Dec 2006 12:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mariandmd » 27 Mar 2007 10:14

sti si de unde pot procura asa ceva? eu nu am gasit nimic.
multe multumiri pentru raspunsuri

Avatar utilizator
Vali Vesa
maniac
Mesaje: 1071
Membru din: 20 Ian 2005 16:02
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa » 27 Mar 2007 16:11

mariandmd scrie:sti si de unde pot procura asa ceva? eu nu am gasit nimic.
multe multumiri pentru raspunsuri
Cred ca Nash de la Marian Oprea (Caaron aici pe forum).
SBS de la Clubul Pescarului sau Senzor, Bucuresti amandoua. Da un search pe net s le gasesti.
Clubul sportiv Ovidius Constanta
www.ovidius.com.ro

Avatar utilizator
Valentin B.
junior member
Mesaje: 69
Membru din: 12 Feb 2004 16:45
Localitate: Targoviste
Contact:

Mesaj de Valentin B. » 27 Mar 2007 20:00

Pentru cei din tara interesati de boilies solubil de porumb,squid & octopus,squid&octopus+strawberry jam,productie 2007 SBS: www.xxx.ro

Scrie răspuns