dynamite baits

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Laviniu
new member
Mesaje: 23
Membru din: 24 Noi 2007 20:48
Localitate: Timisoara

Mesaj de Laviniu » 14 Iul 2008 17:33

florioro ce boiliesuri de la Dynamite imi recomanzi pt o balta salbatica ( unde se gaseste crap romanesc si cteno ) din cate am auzit se pescuieste numai cu porumb , nu am auzit pe cineva sa foloseasca boiliesuri si sa aibe captura

Avatar utilizator
alex_mures
veteran
Mesaje: 593
Membru din: 23 Ian 2008 20:35
Localitate: TG-MURES
Contact:

Mesaj de alex_mures » 14 Iul 2008 18:47

The Source....numai bune se scrie de ele
balta salbatica fiind.....

Avatar utilizator
florioro
veteran
Mesaje: 654
Membru din: 14 Apr 2005 07:47
Contact:

Mesaj de florioro » 15 Iul 2008 09:26

Salut Laviniu,

Cum bine spunea si Alex, The Source este unul dintre cele mai bune boiliesuri produse de Dynamite Baits, dar pentru inceput eu unul asi folosi, pe o balta salbatica, eterna aroma prinzatoare Hi Attract Squid & Octopus.

Eu inca nu am fost pe o balta, sa chiar pe Dunare, unde sa nu raspund crapi la aceste boiliesuri.

Ne poti spune despre ce balta este vorba, poate stim cate ceva despre ea.

Cat de lunga vrei sa fie partida de pescuit?

Cam cat de mari sunt exemplarele de acolo?
Totul pentru crap
www.crap.com.ro

man.fishing
veteran
Mesaje: 603
Membru din: 01 Apr 2008 12:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de man.fishing » 15 Iul 2008 09:44

Salut
Eu am luat pt cineva gama MArine Hallibut si gama Scopex (gama= bile tari, bile pop-up, pelete, conserve si mix pt stick. Amicul meu le-a folosit in zona Mangalia - Constanta si a fost foaret incantat de ele si a avut si ceva capturi insa unde se duce incearca sa educe crapu din balta cu bile.Surprinzator pt o balta in care nu se da cu bile a avut capturi , deci nada isi face treaba

Eu personal folosesc destul de des conservele care mi se par extraordinare.
el poti amesteca cu un graoundbait si cu pelete si sunt excelente in saculeti solubili. AL fel si porumbul conservat care e ok.

Marfa e coletata ok si transportul a fost vreo 18 ROn din Bistrita pana in Bucuresti. Pe scurt sunt super ok iar la Peris am citit ca se testeaza din greu aceasta nada si da rezultate bune. Cand am facut comanda am vb la telefon cu un domn de pe site (din pacate nu i-am retinut numele) care chiar spunea ca au avut zile in care cateva bile Dynamite baits au facut diferenta. Cred ca asta poate sa confirme si VLad (dynamite bro) si Floriro

Avatar utilizator
florioro
veteran
Mesaje: 654
Membru din: 14 Apr 2005 07:47
Contact:

Mesaj de florioro » 15 Iul 2008 10:08

man.fishing scrie: Cand am facut comanda am vb la telefon cu un domn de pe site (din pacate nu i-am retinut numele) care chiar spunea ca au avut zile in care cateva bile Dynamite baits au facut diferenta. Cred ca asta poate sa confirme si VLad (dynamite bro) si Floriro
Cu mine ai vorbit la telefon. ;-)

Intradevar anul acesta am testat foarte multe boiliesuri de la Dynamite Baits la Peris si mi-am facut o idee despre acestea. Vreau sa-ti spun ca nu este singura balta unde au dat rezultate.

Am pescuit si la Livada cu Dynamite Baits, si rezultatele au fost pe masura, in conditiile in care am pescuit cu totul alte arome decat cele deja consacrate acolo.(The Source)

De asemenea la Sisterea s-a prins foarte bine in conditiile in care pe alte bile nu era nici o trasatura.

Multumesc de aprecieri!
Totul pentru crap
www.crap.com.ro

man.fishing
veteran
Mesaje: 603
Membru din: 01 Apr 2008 12:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de man.fishing » 15 Iul 2008 10:40

Florioro.
Vroiam sa te mai intreb si alte lucruri "out of topic"
La info@crap.com.ro raspunzi tu la mail?
Multumesc

Avatar utilizator
florioro
veteran
Mesaje: 654
Membru din: 14 Apr 2005 07:47
Contact:

Mesaj de florioro » 15 Iul 2008 12:00

Da. :-)
Totul pentru crap
www.crap.com.ro

Avatar utilizator
danicristi_79
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 07 Iun 2007 10:14
Localitate: Bucuresti

........

Mesaj de danicristi_79 » 15 Iul 2008 13:53

...........

Laviniu
new member
Mesaje: 23
Membru din: 24 Noi 2007 20:48
Localitate: Timisoara

Mesaj de Laviniu » 15 Iul 2008 17:43

florioro este vorba de balta de la Liebling aproximativ 36 km de Timisoara , partidele pe care le am avut pana acum au fost scurte max 20 ore , dar acum vreau sa ma bag la una de 2 -3 zile , exemplarele >predomina cteno si la greutate si la numar , pt cteno iti spun o cifra 15kg iar pt romanesc 7kg ( la romanesc mai mare nu am auzit ) se foloseste porumbul uscat la exemplarele de pe acolo , dar sa prins si la buchet de rame >romanesc<

Laviniu
new member
Mesaje: 23
Membru din: 24 Noi 2007 20:48
Localitate: Timisoara

Mesaj de Laviniu » 15 Iul 2008 17:46

rog frumos un moderator daca poate sa mute acest topic la nade si momeli nu cred ca isi are locul aici , multumesc

Scrie răspuns