Uleiuri....

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
M@tr|X|
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 13 Dec 2005 16:53
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Uleiuri....

Mesaj de M@tr|X| » 15 Iun 2007 13:54

Mai fratilor, uleiurile astea pt crap (somon, sepie, crevete..etc) ce termen de valabilitate au dupa ce le desfaci, care ar fi temperatura ideala pt pastrare, si in caz ca se strica cum iti dai seama.

Eu am de vreo 2 luni, le port cu mine prin toate "caldurile" si nu vad nici o schimbare la ele...la miros sau culoare...deci par a fi ok. Asa sa fie oare? :shock: :D
Razvan Grindean
- carp addicted-

krockodiluL
junior member
Mesaje: 59
Membru din: 07 Noi 2006 12:11
Contact:

Mesaj de krockodiluL » 15 Iun 2007 16:44

PERSONAL AM FOLOSIT ULEIU DE SOMON-AM OBSERVAT CA PASTURA IN CARE AM PUS ULEIUL SI AROMA DE SOMON SE OXIDEAZA SI-SI SCHIMBA MIROSU DUPA 2 ORE SI IMPLICIT SCADEAU SI TRASATURILE
ACUM,NU STIU DACA ULEIU SAU AROMA SE OXIDA scuzati majusculele

Avatar utilizator
teacher64
veteran
Mesaje: 768
Membru din: 03 Mar 2007 12:25
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de teacher64 » 15 Iun 2007 19:41

Nush-ce sa zic, da' e un magazin pe la noi ( nu vreau sa-i fac antireclama...), care vinde amino, uleiuri, etc expirate de prin 2005-2006 ( dupa eticheta). Mi se par indecent de scumpe ( spre 1/2 milion fiola), nu se dau cu reducere. A luat un prieten de al meu si a dat roade, s-a vazut ceva diferenta fata de momeala fara "uleiuri". Intamplare? Nu cred. La o adica, matzele si cainii mei mananca cu placere chestii ce put a hoit... :shock:
Multi chemati, putini alesi...(Pestii!!!) :))

Avatar utilizator
gusti
senior member
Mesaje: 485
Membru din: 17 Feb 2006 22:36
Localitate: Timisoara

Mesaj de gusti » 17 Iun 2007 22:19

ce te retine sa dai nume?zile teacher. sau vrei sa le facem si noi vinzare?si eu am luat un flacon de melasa ce a expirat dupa o luna din magazinul din bl. cetatii din TIMISOARA. dar cred ca eu sint singurul vinovat pt ca nu am verificat termenul de expirare.mentionez ca la data cind lam cumparat era valabil.

Avatar utilizator
teacher64
veteran
Mesaje: 768
Membru din: 03 Mar 2007 12:25
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de teacher64 » 21 Iun 2007 06:28

Scuze, Gusti, acu am vazut postarea ta! E vb de magazinul la care si voi, cei de la Cornesti va aprovizionati ( nu al lui Nutzu...). Undeva in Lipovei, pe arhitect nu-stiu-cum, colt cu Pomiculturii. Poate vad si patronii postarea , ca nu ma mai servesc :oops:
M-am uitat la produse similare facute de firme serioase din Vest si...culmea: nu au trecut termenul de garantie!!!! Probabil stiu ei ce stiu: produsele se vand greu si ar risca sa ajunga mare parte la gunoi. Cei de afara ( echivalentul lor de Protectia consumatorilkor) nu se joaca cu asa ceva!
Multi chemati, putini alesi...(Pestii!!!) :))

Scrie răspuns