Ready made-uri - de succes

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
CrocO-dilu
junior member
Mesaje: 63
Membru din: 12 Dec 2006 11:06

Mesaj de CrocO-dilu » 13 Iul 2007 12:15

nu stiu ce sa mai cred.am fost din nou la pescuit pe o caldura infernala pregatit cu bile cu aroma de piersica si spre surprinderea mea am prins la S&O f.bine iar pe fructe nimic.apa era fiarta. :cry: :?:
unde nu e crap vai de bete

viviparu'
new member
Mesaje: 5
Membru din: 15 Mai 2007 15:36

Mesaj de viviparu' » 15 Iul 2007 07:53

La Tancabesti, ca de obicei. Din nou bilele facute de mine au facut legea.

Avatar utilizator
danicristi_79
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 07 Iun 2007 10:14
Localitate: Bucuresti

Mesaj de danicristi_79 » 15 Iul 2007 22:06

viviparu' scrie:La Tancabesti, ca de obicei. Din nou bilele facute de mine au facut legea.

Nu te supara pe mine...nici tu, nici cei care vorbesc aici despre bile facute acasa? Dar ai citit....sau ati citit titlul topicului? :x
Unul ca mine...sau ca CrocO-dilu, vrea sa afle ceva foarte simplu.....cu ce ready made se poate pescui in perioada asta...si chiar cu succes :?:

viviparu'
new member
Mesaje: 5
Membru din: 15 Mai 2007 15:36

Mesaj de viviparu' » 16 Iul 2007 12:01

danicristi_79 scrie:
viviparu' scrie:La Tancabesti, ca de obicei. Din nou bilele facute de mine au facut legea.

Nu te supara pe mine...nici tu, nici cei care vorbesc aici despre bile facute acasa? Dar ai citit....sau ati citit titlul topicului? :x
Unul ca mine...sau ca CrocO-dilu, vrea sa afle ceva foarte simplu.....cu ce ready made se poate pescui in perioada asta...si chiar cu succes :?:
Nu e vorba de nici o suparare. Toata treaba este ca bilele ready-made se pare ca nu mai dau roade acum. Si mie mi-ar placea sa stiu ca anumite ready-made merg dar nici eu n-am aflat nimic inca.

Cata
member
Mesaje: 240
Membru din: 04 Apr 2007 20:34
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de Cata » 21 Iul 2007 15:14

Salutare!

Imi ziceti si mie o aroma de fishmeal...puturoasa sau oricare alta de la Nutra ,sa mearga la un fishmeal care v-o dat reezultate si un dozaj?(recomandari etc...)
Ramin dator! ;-)
Fir intins!

Cata
member
Mesaje: 240
Membru din: 04 Apr 2007 20:34
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de Cata » 06 Aug 2007 20:07

NU toti pe rind pe rind!!! :roll:
Halal mina de ajutor... dezamagitor :-(
Fir intins!

Nick
member
Mesaje: 174
Membru din: 26 Aug 2004 13:14
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de Nick » 07 Aug 2007 15:11

Am folosit BFM + Salmon Elite + Caviar + BlackPepper OIL de la Nutra.
Am avut ceva rezultate. Testul il fac joi - duminica la concursul de la Cetariu. Dozaj ........ deocamdata dupa ochi/nas.

Adevarul este ca nu imi permit sa fac dozajele recomandate de producator. As ramane fara nada imediat. (cumpar cate o sticlutza si am pretentia sa ma tina cat mai mult) In schimb nu fac rabat de la BlackPepper OIL. Este f. puternic si respect dozajul. Dar la Betaina, GLM extract, Nutramino, Robin Red ..... mai cu masura. Oricum folosesc mixul lor care este echilibrat.

Va spun daca a functionat zilele viitoare.

Cata
member
Mesaje: 240
Membru din: 04 Apr 2007 20:34
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de Cata » 06 Sep 2007 12:47

Salutare!

Deci NIck ,o functionat?? ori ba ??? ;-)
Fir intins!

Nick
member
Mesaje: 174
Membru din: 26 Aug 2004 13:14
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de Nick » 11 Sep 2007 09:35

Eu spun ca a functionat. Am iesit pe locul 6. Am prins 53 kg, dar se putea si mai bine (am avut mici probleme tehnice).

Pestele a raspuns imediat (o buna bucata de timp am condus), dupa care am prins constant.

Avatar utilizator
danicristi_79
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 07 Iun 2007 10:14
Localitate: Bucuresti

Mesaj de danicristi_79 » 12 Sep 2007 08:13

Hai ca am inceput sa vorbim despre ready made-uri....si am ajuns la "home".
Cititi mai bine titlul topicului.....poate reusiti sa nu le mai amestecati. :-(

Scrie răspuns