informatii faina proteica

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
dudi
member
Mesaje: 138
Membru din: 21 Dec 2002 16:09
Localitate: Cluj-Mures

Mesaj de dudi » 22 Oct 2007 08:32

|Nu era cumva ulei de porumb?Lapte de porumb nu am vazut prin comert.

dudi

Avatar utilizator
voicua
veteran
Mesaje: 568
Membru din: 02 Mar 2006 15:20
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Mesaj de voicua » 22 Oct 2007 14:43

dudi scrie:|Nu era cumva ulei de porumb?Lapte de porumb nu am vazut prin comert.

dudi
Exista si ,,lapte de porumb"prietene,incearca la Avat(ti-l aduce la comanda) si poate vei reusi sa-l cumperi.Respecte.
Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost,decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu...

Avatar utilizator
voicua
veteran
Mesaje: 568
Membru din: 02 Mar 2006 15:20
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Mesaj de voicua » 22 Oct 2007 15:00

dudi scrie:|Nu era cumva ulei de porumb?Lapte de porumb nu am vazut prin comert.

dudi
Este un produs autohton care se foloseste la prepararea boiliesurilor...atentie mare la pretul de achizitie.Respecte.
Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost,decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu...

Cata
member
Mesaje: 240
Membru din: 04 Apr 2007 20:34
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de Cata » 22 Oct 2007 20:37

Salutare!
Voicua "laptele de porumb" ii cel pt bile solubile ,nuu?? Imi spui si mie pretu de la AVAT??As fi recunoscator!
Mersi! ;-)
Fir intins!

Avatar utilizator
voicua
veteran
Mesaje: 568
Membru din: 02 Mar 2006 15:20
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Mesaj de voicua » 23 Oct 2007 07:02

Cata scrie:Salutare!
Voicua "laptele de porumb" ii cel pt bile solubile ,nuu?? Imi spui si mie pretu de la AVAT??As fi recunoscator!
Mersi! ;-)
Cata prietene,ai perfecta dreptate.Laptele de porumb este un produs autohton scos pe piata de tata Nitu,in urma cu aprox.2 ani.Are un rol bine definit in prepararea boiliesurilor solubile:si anume cel de liant(inlocuieste cu brio ouale).Pretul unui litru este de aprox.45 lei(il gasesti si diluat la acelasi pret,asa ca mare atentie de unde il cumperi).A nu se confunda cu glucoza de porumb(13,6 lei),care are cam aceleasi caracteristici(culoare, miros).
Daca nu il gasesti la magazinul recomandat ,cu siguranta cei de la Senzor il au.Sper ca informatile mele sa te ajute.Respecte.
Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost,decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu...

Scrie răspuns