mixuri

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
florioro
veteran
Mesaje: 654
Membru din: 14 Apr 2005 07:47
Contact:

Mesaj de florioro » 03 Noi 2007 21:01

Profesore nu te supara. I-a aparut o eroare care imi apare si mie cateodata din oarece motive si a tot incercat sa posteze omul si el. Nu a dat cu parul.
Daca va mai apare DEBUG MODE ... nu mai incercati sa postati din nou ca postarea voastra a intrat.
Totul pentru crap
www.crap.com.ro

ticu
Moderator
Mesaje: 605
Membru din: 30 Aug 2006 19:06
Localitate: Lugoj
Contact:

Mesaj de ticu » 03 Noi 2007 21:34

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: asteapta moderatori sa l- :D e stearga

Avatar utilizator
teacher64
veteran
Mesaje: 768
Membru din: 03 Mar 2007 12:25
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de teacher64 » 04 Noi 2007 07:35

[quote="florioro"]Profesore nu te supara. I-a aparut o eroare care imi apare si mie cateodata din oarece motive si a tot incercat sa posteze omul si el. Nu a dat cu parul.
Daca va mai apare DEBUG MODE ... nu mai incercati sa postati din nou ca postarea voastra a intrat.[/quote]
Nu e vina celui care posteaza, ci a webmasterului. Cand apare "debug mode" si eroare generala, e normal ca dai "back" si mai incerci o data. Uite-asa se incarca site-ul si noi avem 1001 de postari pe zi... :D :mrgreen: :mrgreen:
Multi chemati, putini alesi...(Pestii!!!) :))

cata bh
junior member
Mesaje: 95
Membru din: 28 Aug 2005 12:15
Localitate: Oradea
Contact:

Re: mixuri

Mesaj de cata bh » 04 Noi 2007 10:22

[quote="mariancarp"]As vrea sa aflu sau sa aflam pareriii de la colegi nostri care au folosit si alte tipuri de mixuri in afara de cele consacrate,de ex despre :
-RICHWORTH
-TRAPER
-VISION BAITS
-DINAMITE BAITS
-IMPERIAL BAITS
-BIG CARP
Ma intereseaza o alternativa mai ieftina fata de mixurile consacrate(solar,sbs,nutrabaits).[/quote]

Exact cum iti spunea cineva consacrarea nu se confunda cu publicitatea.
Ieftin..hmmmm acest termen devine un sui generis al multor pescari....sint sigur ca vei reusi sa faci un mix ieftin daca inlocuiesti hidrolozatul de ficat cu gris, proteina solubila cu faina de grau ,etc dar nu este sigur ca e prinzatoare bila
In alta ordine de idei ai mentionat 2 firme consacrate pe piata DB SI IB ele nu au produse f ieftine dar sint foarte bune.
Vrei ieftin cumpara Big Carp ,Hermesz Zsolt propietarul firmei vizeaza prin strategia lui de marketing tocmai pe aceia care vreau CEVA IEFTIN ....atentie insa la ce cumperi ...iti spun asta pentru ca am facut si eu experiente cu lucruri ieftine sau cu alternative .
Am cunoscut multi pescari de genul asta si mereu se pling ca totul e scump dar nu se zgarcesc la bautura,gratare,jocuri de noroc,curve, masini,figuri,etc sint genul care doresc ceea ce eu spun MERCEDESUL CHINEZESC.
Revenind la topic cred ca este valabila zicala ca sint prea sarac sa dau banii pe prostii.
Uita-te singur la preturile internationale pentru unele lucruri si iti faci o idee de pret pentru un mix, daca mixul unei firme scade mult sub acel pret e clar ca s-a facut un conpromis ce vizeaza calitatea.

Cata

Avatar utilizator
mariancarp
member
Mesaje: 196
Membru din: 06 Aug 2005 17:53

Mesaj de mariancarp » 04 Noi 2007 23:00

unele dintre mixurile de la firmele respective sant chiar scumpe de ex RICHWORTH sau dinamite baits restul sant mai putin cunoscute,stiu ca toata lumea da cu solar,nutrabaits si sbs,eu vreau sa prind peste cu altceva eventual mai ieftin ,stiu ca calitatea costa,dar vreau sa mai fac economie ca ajung la 150 ron kg

Avatar utilizator
flycarp
senior member
Mesaje: 405
Membru din: 08 Oct 2007 18:51

Mesaj de flycarp » 05 Noi 2007 13:17

150 de ron un kg???? :shock: :shock: de unde iti iei mixurile??iti dau exemplu o reteta de la nutrabaits care sunt mai scumpi....
Big xxx mix -10 kg 140 euro
150ml salmon oil -15 euro/500ml
150ml nutramino -14 euro/250ml
40 ml cranbery nutrafruit -13,5 euro/100ml
20 gr glm(green lipped mussel) extract-15 euro/50gr
e o reteta clasica a lor .multi probabil ca o stiu....daca o sa calculezi pretul pe kg nu va iesi mai mult de 55 de ron.nu 150.preturile astea sunt din catalog de la grabmayer.
p.s.
in acelasi catalog richworth gata facute 5kg-39 euro.asta daca nu ai chef sa ti le faci tu....

Avatar utilizator
danicristi_79
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 07 Iun 2007 10:14
Localitate: Bucuresti

Mesaj de danicristi_79 » 05 Noi 2007 13:20

Am vazut pesti frumosi (si cand spun frumosi ma refer la peste 10 kg) luati la bile xxx Secret. Sincer nu stiu care este producatorul , nu le-am folosit niciodata. Ceea ce stiu e ca sunt un pic mai ieftine.

Avatar utilizator
danicristi_79
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 07 Iun 2007 10:14
Localitate: Bucuresti

Mesaj de danicristi_79 » 05 Noi 2007 13:20

Am vazut pesti frumosi (si cand spun frumosi ma refer la peste 10 kg) luati la bile xxx Secret. Sincer nu stiu care este producatorul , nu le-am folosit niciodata. Ceea ce stiu e ca sunt un pic mai ieftine.

Avatar utilizator
danicristi_79
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 07 Iun 2007 10:14
Localitate: Bucuresti

Mesaj de danicristi_79 » 05 Noi 2007 13:27

Scuze de off topic...si scuze de repetare.Chiar cred ca sunt ceva probleme.

Avatar utilizator
flycarp
senior member
Mesaje: 405
Membru din: 08 Oct 2007 18:51

Mesaj de flycarp » 05 Noi 2007 13:30

am folosit eu xxx secret...e in jur de 30 de ron kg si nu se compara cu richworth asa cum ziceam si un pic mai inainte.

Scrie răspuns