mixuri

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
mariancarp
member
Mesaje: 196
Membru din: 06 Aug 2005 17:53

Mesaj de mariancarp » 05 Noi 2007 13:55

Ce fel de mix de la xxx secret ca au mai multe sant in jur de 20 ron kg
sant de mai multe feluri: Mix Boilies 1000 gr Proteina-Mix
-MIDDENMIX
- Frisca-Lapte |
- Peste-Mix
- Pro-Mix
-Birdfood-Mix
-ROBIN RED |
-Ficat-Birdfood
-Calamar
sant curios care dintre ele ,si astept si alte opinii de la cei care le-au folosit?

Avatar utilizator
flycarp
senior member
Mesaje: 405
Membru din: 08 Oct 2007 18:51

Mesaj de flycarp » 05 Noi 2007 15:35

mixurile sunt intr-adevar in jur de 20 de ron kg.dar pe langa alea mai trebuie sa bagi si alte "chestii" :D ....eu vorbeam de bile gata facute ca sunt 30.

Avatar utilizator
mariancarp
member
Mesaje: 196
Membru din: 06 Aug 2005 17:53

Mesaj de mariancarp » 05 Noi 2007 15:53

Pai alte chesti avem cumparam,aminoppc,csl,wisky link,betaina,glm,robin red,
si ce bile erau alea?

Avatar utilizator
flycarp
senior member
Mesaje: 405
Membru din: 08 Oct 2007 18:51

Mesaj de flycarp » 05 Noi 2007 16:05

scoica,capsuni .le-am folosit la sarulesti acum cativa ani.aveam si ready made-uri de la richworth atunci si au mers mult mai bine alea decat xxx secret.

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 05 Noi 2007 16:17

xxx Secret --> 80 % gris, 20 % Soja + 10 L Flavour :mrgreen:

xxx Secret este un boilies de 1 zi, adica, pina il maninca pestele si isi da seama ca nui face bine la matz.
Cine a pescuit cu xxx Secret, poate sa confirme lucrul asta, 1 zi 2, a mers, dupa aceea pauza :!:

vulc ovidiu
member
Mesaje: 183
Membru din: 14 Oct 2007 18:41

Mesaj de vulc ovidiu » 05 Noi 2007 16:29

salut la toata lumea
textul meu de ieri, pe care din greseala l-am transmis de mai multe ori, continea, ca sa zic asa, o intrebare mascata: am dat si eu la bile, intotodeauana cumparate, am dat o caruta de bani pe ele, uneori a mers alteori nu, dar cele mai bune rezultate le-am avut la bob batran, fiert in arome pregatite de mine si apoi uscate. Intrebarea e daca bilele sunt mai bune decat porumbul batran, pentru ca, tot din experienta mea, se pare ca pana la urma totul ramane o chestiune de arome. Daca in loc de bile, fac o aroma identica, dar o pun in bobul batran fiert, ce are?
ovidiu

Avatar utilizator
boosterman
veteran
Mesaje: 740
Membru din: 28 Iun 2006 22:02
Localitate: Suceava
Contact:

Mesaj de boosterman » 05 Noi 2007 20:55

vulc ovidiu scrie:salut la toata lumea
textul meu de ieri, pe care din greseala l-am transmis de mai multe ori, continea, ca sa zic asa, o intrebare mascata: am dat si eu la bile, intotodeauana cumparate, am dat o caruta de bani pe ele, uneori a mers alteori nu, dar cele mai bune rezultate le-am avut la bob batran, fiert in arome pregatite de mine si apoi uscate. Intrebarea e daca bilele sunt mai bune decat porumbul batran, pentru ca, tot din experienta mea, se pare ca pana la urma totul ramane o chestiune de arome. Daca in loc de bile, fac o aroma identica, dar o pun in bobul batran fiert, ce are?
ovidiu
Il digera mai greu, plus ca mancand boiles pestelui ii va fi foame mereu (ceeaza dependenta).
Nimeni nu moare virgin. Viata i-o trage fiecaruia cel putin o data.

Avatar utilizator
boosterman
veteran
Mesaje: 740
Membru din: 28 Iun 2006 22:02
Localitate: Suceava
Contact:

Mesaj de boosterman » 05 Noi 2007 21:00

vulc ovidiu scrie:salut la toata lumea
textul meu de ieri, pe care din greseala l-am transmis de mai multe ori, continea, ca sa zic asa, o intrebare mascata: am dat si eu la bile, intotodeauana cumparate, am dat o caruta de bani pe ele, uneori a mers alteori nu, dar cele mai bune rezultate le-am avut la bob batran, fiert in arome pregatite de mine si apoi uscate. Intrebarea e daca bilele sunt mai bune decat porumbul batran, pentru ca, tot din experienta mea, se pare ca pana la urma totul ramane o chestiune de arome. Daca in loc de bile, fac o aroma identica, dar o pun in bobul batran fiert, ce are?
ovidiu
Ar mai fi in plus marimea boilesurilor care este net superioara boabelor de porumb fie ele si din alea 'dopate'. Sa nu uitam ca selectia pestelui se face prin marime.
Nimeni nu moare virgin. Viata i-o trage fiecaruia cel putin o data.

ticu
Moderator
Mesaje: 605
Membru din: 30 Aug 2006 19:06
Localitate: Lugoj
Contact:

Mesaj de ticu » 05 Noi 2007 21:06

@boosterman
Gresita conceptie,nu marimea boiliesurilor face selectia pestilor :idea:

Avatar utilizator
florioro
veteran
Mesaje: 654
Membru din: 14 Apr 2005 07:47
Contact:

Mesaj de florioro » 05 Noi 2007 21:31

Gresita conceptie,nu marimea boiliesurilor face selectia pestilor
ci calitatea lor.
Scuze ticule dar trebuia terminata fraza ;-) .
Totul pentru crap
www.crap.com.ro

Scrie răspuns