canepa super extra imputita

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
SF
senior member
Mesaje: 346
Membru din: 13 Feb 2004 20:03

Mesaj de SF » 31 Mai 2004 20:19

Vad ca vezi cum bate apa Val.Ce voiam sa zic;toate tipurile de cinepa contin canabis,intr-o masura mai mare sau mai mica.Acuma ma intreb eu,ar putea influenta astea(narcoticele)apetitul crapului?Ma gindesc ca unul dintre alchimistii forumului( nu vreau sa zic ca tu)poate stie ceva. Sau fac pe alchimistii doar pentru ca este la moda?

Fir Intins!!!

Avatar utilizator
Iliuta Goean
maniac
Mesaje: 1416
Membru din: 11 Dec 2002 17:25
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Mesaj de Iliuta Goean » 31 Mai 2004 21:08

orice animal (incluzand si omul) mai vrea ceva ce i-a facut placere, ceva ce i-a facut bine, asa ca daca un drog face un crap sa se simta "bine" in mod sigur il va mai cauta,
vezi exemple cu coca cola la oameni, biscuitii de pisici si caini la bietele animale, devin sclavii unor gusturi sau arome (sau ai unor ingrediente care nici macar nu gust sau miros vadit)
Nu face ce nu-ti place!

Vizitator

Mesaj de Vizitator » 31 Mai 2004 21:26

SF draga - sincer nu stiu de ce ii place cinepa crapului . Aceeasi intrebare o putem pune si pentru floarea soarelui , porumb , griu , soia , mazare , etc Stiu teoria ( cel putin la porumb ) ca baltile fiind asezate in general linga terenuri arabile - odata cu stringerea recoltei se pierd boabe pe cimp - iar ploile spala aceste boabe si le duc spre balta - ele constituind intr-o anumita perioada a anului un soi de hrana naturala pentru pestele din balta . Dar eu cred ca teoria nu explica apetitul crapului catre un numar foarte mare de boabe ( unele necultivate in Romania ) . Cred mai degraba ca pestele recunoaste o categorie de substante pe care toate aceste cereale sau plante le au in compozitia lor - in diferite grade de maturare a bobului . Altfel - dar am minca numai ce ar recunoaste vizual sau olfactiv - nu cred ca am mai discuta despre boilies sau uleiuri esentiale din plante care cresc numai prin Orientul Indepartat .

Avatar utilizator
Musaro Adriano
veteran
Mesaje: 705
Membru din: 29 Ian 2003 15:02
Localitate: torino italy

Mesaj de Musaro Adriano » 01 Iun 2004 01:55

'''Vad ca vezi cum bate apa Val.Ce voiam sa zic;toate tipurile de cinepa contin canabis,intr-o masura mai mare sau mai mica.Acuma ma intreb eu,ar putea influenta astea(narcoticele)apetitul crapului?Ma gindesc ca unul dintre alchimistii forumului( nu vreau sa zic ca tu)poate stie ceva. Sau fac pe alchimistii doar pentru ca este la moda?''''
TOATE TIPURILE DE CANAPA CONTINE CANABIS????? SF ai scris si tu o aberatie si te esplic pentru ce (find ca tu nu faci parte de categoria alchimistii si se vede) (si la cat pare cu toate informatile pe caare le dao gratis i despretuiesti si te bati joc de ei) o sa te esplic cum functionasa si
TH (nu ph)care este continuto numai in canabis (care este o planta, dar stiai tu acest nu?)
Inainte de toate th este enzima care te da acele sensatie de 'binele' si se gaseste numai pe canapa indiena (sau mai volgar zis :CANNABIS). th acest creste mai mult cat mai mult planta acesta ia rase de soare puternice si putina apa.DE Acest faimosa planta acesta este tratata cu azot pentru a ridica putere th continut in ia (numai in ia) . cu prelucrare th-ului si rebuturi de la planta aceasta se face hacshis,dar acesta este o alta povestee. Sper ca unul din 'alchimistii' asa gentili pe forum ti a deschis idee despre ce vorbei mai deasupra. Numai bine
Ps. daca "moda" inteleg eu inseamna a nu fi ignorant, nereconoscator, si a nu scrie aberati, atunci te informez ca sunt unul dintre peroanele mandre... de a fi 'la moda'. Numai bine

nick h.
senior member
Mesaje: 462
Membru din: 01 Iul 2003 10:53

Mesaj de nick h. » 01 Iun 2004 11:18

daca preparati canepa dupa reteta lui sharky veti observa ca in momentul in care o aruncati in apa pluteste toata la suprafata si nu ati realizat nimic.pe de alta parte in cuptor daca nu o acoperiti cu ceva incepe sa sara prin toate partile si murdariti aragazu de n-o sa aveti zile bune cu nevasta.
sharky reteta ta nu e completa, completeaz-o ca sa stim si noi cat e ceasul.

Gica Chioru
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 25 Ian 2003 13:33
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Gica Chioru » 01 Iun 2004 11:25

Val Pangica jr scrie:Pai daca tot a venit vorba de mirosuri - sa va spun eu cu ce dau la somn vara pe Dunare - am un "dough bait" - de la PB - amestec singe cu ficat - sa vedeti aici fratilor esente !!! .
Cred ca este exceptionala, dupa cum suna.

Vizitator

Mesaj de Vizitator » 01 Iun 2004 14:23

Gica tata - arata ca o pasta rosie - cleioasa si lipicioasa - mai groasa decit pasta de boilies - si are un miros de lesini . Eu o folosesc pe niste carlige speciale - tot de la ai mei - un soi de ancora mare - la care tija este imbracata cu un tub de cauciuc siliconat - tub prevazut din turnare cu inele orizontale . Pasta se leaga cocolos de tubul asta ( un soi de momitor ) si ancora ramine cu bratele libere la capatul tubului . E beton pentru somn si uneori sa stii ca mai intra si cite un mustacios ( mai ales noaptea )

SF
senior member
Mesaje: 346
Membru din: 13 Feb 2004 20:03

Mesaj de SF » 01 Iun 2004 14:34

Mai Adriano,vad ca tu preferi altfel de moda.Inteleg ca tu esti un italian mindru foc(si te mindresti cu mindria asta) dar nu trebuie sa sti prea multe ca sa i-ti dai seama ca o afirmatie poate fi o aberatie.In schimb o intrebare este o intrebare,eventualul raspuns poate constitui o aberatie,intelegi.Eu am afirmat ceva si am pus o intrebare.Tu te-ai legat doar de afirmatia mea(dupa cite stii tu o aberatie)dar de intrebare nimic.Daca nu poti sa-mi dai un raspuns mai bine nu te stradui,nu are rost sa scrii aberatii doar de dorul de a scrie si a fi la moda,nu crezi?

Fir Intins!!!

Avatar utilizator
Musaro Adriano
veteran
Mesaje: 705
Membru din: 29 Ian 2003 15:02
Localitate: torino italy

Mesaj de Musaro Adriano » 01 Iun 2004 14:53

Sf intrebarea ta este o aberatie deja din plecare, ce pretenti ai de la raspuns?
Oricum ce ma doare este ca sunt niste persoane care din placere (pentru ca nu le pleteste nimen) ajuta si da informati sau numai un ajutorul moral la persoane care intradevar au nevoie pentru a creste un pic performantele. si nu inteleg dece sunt altele care se bate joc de aceste.
Este cumva invidie, ignoranta?
Nu stiu dar in raspunsul meu tam esplicat numai functionare th (nu vad nimic de aberante) cant tu ai demontrat ca nici stiai despre ce era vorba:
Ahhhhhh uitasem ca Voi le stiti pe toate... dupa ca vi le zice cineva.
Oricum 2: chestia cu mandria...nu stiu de unde lai scosa( cred ca nu avei subjecte pe unde putei sa te agati pentru a nu te face de cacao in fata tuturor si tai agatat de mandria de italieni? Bravo,felicitari!!
Oricum esti un maenstru si tu..di minchiate!!! numai bine

Vizitator

Mesaj de Vizitator » 01 Iun 2004 15:17

Adriano - "Voi le stiti pe toate" - nu suna frumos ! Ca pe undeva suntem neamuri inrudite ( ma refer la natii ) si nu sunteti chiar asa diferiti de noi ! Poate la portofel dar altfel :oops: :oops: Sincer nu ma simt bine cind apar referiri la neam - pentru ca nu suntem chiar gunoiul Europei . Hai ca nu te cert - pentru ca la tine toate postarile sunt taioase - dar nici chiar asa !

Scrie răspuns