canepa super extra imputita

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
mirceas
veteran
Mesaje: 604
Membru din: 29 Feb 2004 11:11
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de mirceas » 01 Iun 2004 15:39

bleah... s-a "imputit" mai repede topicul asta decat canepa din titlu :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Musaro Adriano
veteran
Mesaje: 705
Membru din: 29 Ian 2003 15:02
Localitate: torino italy

Mesaj de Musaro Adriano » 01 Iun 2004 16:17

'VOI LE STITI PE TOATE'
VOI=cei care in loc de ajuta ceilalti doar comentaza, nu are nicio legatura cu natiune, eu iubesc ROMANIA!!

Avatar utilizator
patabum
senior member
Mesaje: 441
Membru din: 22 Sep 2003 17:55

Mesaj de patabum » 01 Iun 2004 16:20

Musaro Adriano scrie:... eu iubesc ROMANIA!!
Iubesc tradarea, dar urasc pe tradatori! :wink:

Vizitator

Mesaj de Vizitator » 01 Iun 2004 16:25

In cazul asta TE PUP !!! ( dar numai dupa ce iti razi ciocul ala tepos !! )

Avatar utilizator
patabum
senior member
Mesaje: 441
Membru din: 22 Sep 2003 17:55

Mesaj de patabum » 01 Iun 2004 16:28

Iubiti-va pe tunuri! :P

Avatar utilizator
Musaro Adriano
veteran
Mesaje: 705
Membru din: 29 Ian 2003 15:02
Localitate: torino italy

Mesaj de Musaro Adriano » 01 Iun 2004 16:28

ok sefu, o a ma rad atunci! trebuie sa profites de ocasia

Avatar utilizator
Ioan S.
member
Mesaje: 225
Membru din: 08 Feb 2004 14:10
Localitate: Iasi

Mesaj de Ioan S. » 01 Iun 2004 16:33

Fratilor, nu va incingeti, nu are rost.
Ideea, buna sau rea, nu va obliga nimeni sa o incecati.
Am auzit si eu de mamaliga uitata o saptamina de vara in porbagajul masinii, momeala de senzatie. Poate si cinepa la fel. Cine este in criza de crapi sa incerce.

O fi avind cinepa obisnuita componenti din categoria narcoticelor? Nu stiu, dar nu cred. Vreau sa va spun ca prin Moldova, se face un produs specific (de patiserie) - de Craciun - pe baza de seminte de cinepa. Pe vremea cind eram copil am auzit si de accidente cu acest produs, dar explicatia satenilor era ca s-a folosit cinepa tratata (pentru a fi folosita la insamintare), furata (de la CAP). Cunosc procesul de obtinere, care seamana mai curind a rafinare. Daca ar fi narcotice va inchipuiti ce "veselie" ar fi prin Moldova in ajunul Craciunului.

Fir Intins!

Vizitator

Mesaj de Vizitator » 01 Iun 2004 16:35

Bai Adriano - eu nu vreau sa intru in conflict cu sotia ta - si nici cu cainele ala urias pe care il ai ! Daca ei te plac asa, te pup frate si pe cioc !! Cu conditia sa vii si tu la mine la Sinaia si sa-l pupi pe Sasha al meu - ciobanesc caucazian de 100 kg !! Si daca nu vrei sa-l pupi eu tot te invit pe la mine sa il vedem pe ala catelul ala mic al tau cum tzipa dupa tine din gura al meu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
patabum
senior member
Mesaje: 441
Membru din: 22 Sep 2003 17:55

Mesaj de patabum » 01 Iun 2004 16:46

Daca dragoste nu e, nimic nu e!

SF
senior member
Mesaje: 346
Membru din: 13 Feb 2004 20:03

Mesaj de SF » 01 Iun 2004 20:34

Toate tipurile de cinepa contin componenti din categoria narcoticelor.Dealtfel denumirea stiintifica la toate tipurile de cinepa incepe cu "cannabis".Ca o fi "sativa" ca o fi "indica" tot cannabis este.Difera doar cantitatea de substante continuta.Normal ca drogurile se extrag din soiurile mai profitabile,dar repet,toate contin astfel de substante.

Ioane,bunicii nostrii stiau mai multe despre cinepa decit noi acuma.Faceau tot felul de leacuri pentru a trata starile de panica si chestii din astea.

Adriano,pentru marea majoritate cuvintul canabis (chiar asa,cu un singur"n") este sinonom cu drog.Dealtfel si in rapoartele politiei apare asa,ii vorba despre capturile facute,plante intregi,cu frunze,flori si seminte,plantate strategic pe ici si colo,dovada ca unele subspecii traiesc si la noi.
Adriano,chestia asta cu mindria am pus-o dupa postarea ta.Vezi ca a postat si Iliuta si Val inaintea ta,poate li s-a parut si lor ca aberez,dar totusi au postat decent.Numa ca tu ai vazut altceva.Imediat vezi invidie,aroganta,aberatii si......di minchiate(care nu stiu ce inseamna,o fi ceva in limba materna).Data viitoare cind te mai simti in stare sa ma luminezi incearca sa fi mai finut,bine amice.
Inca ceva,nu imi dau seama de ce te-a lezat atit chestia aia cu alchimistii,doar tu nu faci parte dintre ei,nu?


PS.De unde am scos asta cu mindria?
Din postarile tale.

Scrie răspuns