Mix Trigga

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
danicristi_79
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 07 Iun 2007 10:14
Localitate: Bucuresti

Mix Trigga

Mesaj de danicristi_79 » 17 Feb 2008 19:06

Din recomandarile celor de la Nutra am inteles ca aceste mix nu ar trebui imbunatatit cu nici un aditiv.Doar GLM-ul ar putea mari puterea de atractie a acestu mix si eventual niste betaina.
Care este parerea voastra vis-a-vis de recomandarea aceasta?.....si vi se pare o alegere inspirata folosirea acestuia pentru perioada de inceput de sezon?

Avatar utilizator
Vali Vesa
maniac
Mesaje: 1071
Membru din: 20 Ian 2005 16:02
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa » 17 Feb 2008 20:13

Eu zic sa respecti ce zice Nutra. Stiu ei de ce.
Nu e pentru partide scurte, se activeaza greu in apa, pana la 48 ore.
Clubul sportiv Ovidius Constanta
www.ovidius.com.ro

Avatar utilizator
danicristi_79
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 07 Iun 2007 10:14
Localitate: Bucuresti

Mesaj de danicristi_79 » 17 Feb 2008 22:40

Vali Vesa scrie:Eu zic sa respecti ce zice Nutra. Stiu ei de ce.
Nu e pentru partide scurte, se activeaza greu in apa, pana la 48 ore.
Vali , care este recomandat pentru partide scurte?....Ener-vite-ul?

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 17 Feb 2008 22:46

Ce inseamna la tine "partida scurta"? :roll: de la 5 am pana la 17 pm?
daca da, uita de trigga...asa cum ti-a zis si Vali Vesa, este "de lunga durata"

Avatar utilizator
cornelserbu
senior member
Mesaje: 314
Membru din: 16 Oct 2005 18:35
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cornelserbu » 17 Feb 2008 23:00

@ Vali Vesa

zi-mi si mie cum e cu activarea aia in apa, ca n-am inteles ?!?

Avatar utilizator
danicristi_79
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 07 Iun 2007 10:14
Localitate: Bucuresti

Re: .

Mesaj de danicristi_79 » 18 Feb 2008 08:58

CristianSurdu scrie:Ce inseamna la tine "partida scurta"? :roll: de la 5 am pana la 17 pm?
daca da, uita de trigga...asa cum ti-a zis si Vali Vesa, este "de lunga durata"
Nu Moshare. O partida scurta pentru mine....inseamna de sambata dimineta (uneori vineri seara) pana duminica seara.
Apropo...pentru nevasta-mea asta e o partida foarte lunga :D .

legio1083
new member
Mesaje: 25
Membru din: 16 Noi 2004 15:44
Localitate: Iasi

Mesaj de legio1083 » 19 Feb 2008 01:00

Cu Trigga am prins peste in partide de dimineata pana seara folosind 2 metode diametral opuse : 1 am scos bille din "baia "de CSL in care le-am tinut ceva timp si 2 pescuind cu bile tinute in APA din balta 1 pana la 3 zile.

Sunte insa multe alte bile care vor prinde peste mai repede decat Trigga. E la moda, e de forma, insa crapul nu citeste etichete...

;-)
Legio Patria Nostra !

Avatar utilizator
danicristi_79
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 07 Iun 2007 10:14
Localitate: Bucuresti

Mesaj de danicristi_79 » 19 Feb 2008 08:56

legio1083 scrie: Sunte insa multe alte bile care vor prinde peste mai repede decat Trigga. E la moda, e de forma, insa crapul nu citeste etichete...

;-)
Detaliaza un pic Legio.La ce te referi? Despre ce moda vorbesti? :-?
Nutrabaits intr-adevar e o eticheta....dar cred ca a calitatii.
Sa inteleg ca mix-ul ales de mine nu e propice pentru inceputul de sezon? OK......am inteles, dar ce variante as avea?
Eu am deschis acest topic in ideea de a gasi o varianta de mix pentru....repet...inceputul de sezon.
Daca varianta la care m-am gandit eu , nu este potrivita...ce imi recomandati? Sa merg pe un amestec fishmeal/bird food :-? ?

legio1083
new member
Mesaje: 25
Membru din: 16 Noi 2004 15:44
Localitate: Iasi

Mesaj de legio1083 » 19 Feb 2008 22:02

Nutra e un super brand , nimeni nu poate contesta asta, Inafara de Mainline nu-i sufla nimeni in ceafa. Eu zic ca te complici. Dece nu te indrepti spre redy-made-uri?
S-a inventat Rod Htchinson care face niste bile de moare lumea, s-a inventat Nutra cu bilele lui de atractie rapida, s-a inventat Solar-ul, Ritchworthul.. cevrea muschiuletzu lu matale!

Eu spre exemplu dau cu bile dela Carp Spirit. Is Ok ca pret, au in sparte colosul Water Queen, si atata timp cat prind peste de de m-ar interesa alte chestii? poate ca viata e prea scurta ca sa iti freci nervii amestecand cu pipeta mililitri cu miligrame. Lasa-i pe altii sa-si murdareasca bucataria , si tu mergi si prinde peste.
Probabil spun toate astea pt ca abordarea mea este una bazata pe eficacitate si pe oportunism nicidecum pe construirea unei relatii stabile dintre peste si nada mea.
Gaseste-l, si peurma prinde-l !
Nu te baza ca daca nada e buna il gaseste ea pt tine.
Legio Patria Nostra !

Avatar utilizator
Vali Bonto
junior member
Mesaje: 42
Membru din: 10 Noi 2007 23:09
Localitate: Tirgoviste
Contact:

Mesaj de Vali Bonto » 19 Feb 2008 22:22

Trigga ready-made e mult mai rapida decit versiunea home-made.Asta o spun din proprie experienta si testata si in conditii de concurs pe Tancabesti !
http://www.xxx.ro
Senior Crap Club

Scrie răspuns