Mix Trigga

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
danicristi_79
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 07 Iun 2007 10:14
Localitate: Bucuresti

Mesaj de danicristi_79 » 19 Feb 2008 22:31

legio1083 scrie:Nutra e un super brand , nimeni nu poate contesta asta, Inafara de Mainline nu-i sufla nimeni in ceafa. Eu zic ca te complici. Dece nu te indrepti spre redy-made-uri?
S-a inventat Rod Htchinson care face niste bile de moare lumea, s-a inventat Nutra cu bilele lui de atractie rapida, s-a inventat Solar-ul, Ritchworthul.. cevrea muschiuletzu lu matale!

Eu spre exemplu dau cu bile dela Carp Spirit. Is Ok ca pret, au in sparte colosul Water Queen, si atata timp cat prind peste de de m-ar interesa alte chestii? poate ca viata e prea scurta ca sa iti freci nervii amestecand cu pipeta mililitri cu miligrame. Lasa-i pe altii sa-si murdareasca bucataria , si tu mergi si prinde peste.
Probabil spun toate astea pt ca abordarea mea este una bazata pe eficacitate si pe oportunism nicidecum pe construirea unei relatii stabile dintre peste si nada mea.
Gaseste-l, si peurma prinde-l !
Nu te baza ca daca nada e buna il gaseste ea pt tine.
Nu vreau sincer sa-mi complic viata....insa am tot dat cu ready-made uri, sunt sigur ca poti avea rezultate remarcabile.....insa stii la fel de bine ca si mine ca o nada facuta acasa (binenteles facuta bine ) inseamna altceva. Parca Vladut spunea ceva de genu' :
mai pui un piperash, mai bagi un gelemutz :-)

Oricum....ne indepartam de subiect. Intrebarea mea era alta.
Totusi mai fac o incercare:......Chiar nu-si face nimeni bile cu Mix-uri de la Nutra? Nu putem dezvolta un pic acest topic? :-( :-(

Avatar utilizator
radumatica
veteran
Mesaje: 632
Membru din: 26 Dec 2005 21:39

Mesaj de radumatica » 19 Feb 2008 23:07

danicristi_79 scrie:
legio1083 scrie:Nutra e un super brand , nimeni nu poate contesta asta, Inafara de Mainline nu-i sufla nimeni in ceafa. Eu zic ca te complici. Dece nu te indrepti spre redy-made-uri?
S-a inventat Rod Htchinson care face niste bile de moare lumea, s-a inventat Nutra cu bilele lui de atractie rapida, s-a inventat Solar-ul, Ritchworthul.. cevrea muschiuletzu lu matale!

Eu spre exemplu dau cu bile dela Carp Spirit. Is Ok ca pret, au in sparte colosul Water Queen, si atata timp cat prind peste de de m-ar interesa alte chestii? poate ca viata e prea scurta ca sa iti freci nervii amestecand cu pipeta mililitri cu miligrame. Lasa-i pe altii sa-si murdareasca bucataria , si tu mergi si prinde peste.
Probabil spun toate astea pt ca abordarea mea este una bazata pe eficacitate si pe oportunism nicidecum pe construirea unei relatii stabile dintre peste si nada mea.
Gaseste-l, si peurma prinde-l !
Nu te baza ca daca nada e buna il gaseste ea pt tine.
Nu vreau sincer sa-mi complic viata....insa am tot dat cu ready-made uri, sunt sigur ca poti avea rezultate remarcabile.....insa stii la fel de bine ca si mine ca o nada facuta acasa (binenteles facuta bine ) inseamna altceva. Parca Vladut spunea ceva de genu' :
mai pui un piperash, mai bagi un gelemutz :-)

Oricum....ne indepartam de subiect. Intrebarea mea era alta.
Totusi mai fac o incercare:......Chiar nu-si face nimeni bile cu Mix-uri de la Nutra? Nu putem dezvolta un pic acest topic? :-( :-(

Ba da,eu folosesc mixuri de la Nutra si sunt f.multumit de rezultatele pe care le-am obtinut!
In general ,m-am axat in sezonul trecut pe BFM,care imbogatit cu ceva nutramino,multiamino,betaina si robin red,niste "piparash"si eventual putina aroma,(in mare si in doze corecte)s-ar putea sa-ti aduca niste surprize placute!! :lol:
Despre Trigga,pot spune cu certitudine ca este un mix respectiv un boiles "prinzator"dar nu pot spune despre ele ca sunt boilesuri cu atractie rapida!
Este OK.daca le folosesti intr-o partida de 3 pana la 5 zile.
Practica , pe balta se face!!!

Avatar utilizator
Vali Vesa
maniac
Mesaje: 1071
Membru din: 20 Ian 2005 16:02
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa » 20 Feb 2008 00:31

Vali Bonto scrie:Trigga ready-made e mult mai rapida decit versiunea home-made.Asta o spun din proprie experienta si testata si in conditii de concurs pe Tancabesti !
@Vali,

Sa intelegam ca home made-ul prinde mai greu in primele 24-48 de ore?
Merci,
Clubul sportiv Ovidius Constanta
www.ovidius.com.ro

Avatar utilizator
danicristi_79
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 07 Iun 2007 10:14
Localitate: Bucuresti

Mesaj de danicristi_79 » 20 Feb 2008 09:48

Vali Bonto scrie:Trigga ready-made e mult mai rapida decit versiunea home-made.Asta o spun din proprie experienta si testata si in conditii de concurs pe Tancabesti !
Si la ready-made ai mers pe recomandarile lor? Fara multe ingrediente adaugate? Detaliaza un pic :-)

Avatar utilizator
Vali Vesa
maniac
Mesaje: 1071
Membru din: 20 Ian 2005 16:02
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa » 20 Feb 2008 10:23

@danicristi_79

la home made-uri...
Clubul sportiv Ovidius Constanta
www.ovidius.com.ro

Avatar utilizator
danicristi_79
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 07 Iun 2007 10:14
Localitate: Bucuresti

Mesaj de danicristi_79 » 20 Feb 2008 22:02

Vali Vesa scrie:@danicristi_79

la home made-uri...
Da....la home ma refeream. :oops:

Avatar utilizator
Vali Bonto
junior member
Mesaje: 42
Membru din: 10 Noi 2007 23:09
Localitate: Tirgoviste
Contact:

Mesaj de Vali Bonto » 28 Feb 2008 13:02

Vali Vesa a scris:
Sa intelegam ca home made-ul prinde mai greu in primele 24-48 de ore?
Merci,
Doar primele 24 h sint mai grele la ready-made....Dupa care,crapul intra foarte bine pe ready-made-urile de la Nutrabaits....Si o tine asa pana se termina concursul...Si poate si dupa concurs...Dar n-am mai stat... :mrgreen:
La home-made Trigga se intampla ceva ciudat....Nu-mi dau seama ce dar cu home-made Trigga eu nu mai dau decat daca-i schimb reteta..Am primit una de la Townley..o incerc la Peris..
http://www.xxx.ro
Senior Crap Club

Avatar utilizator
Vali Vesa
maniac
Mesaje: 1071
Membru din: 20 Ian 2005 16:02
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa » 03 Mar 2008 00:15

cornelserbu scrie:@ Vali Vesa

zi-mi si mie cum e cu activarea aia in apa, ca n-am inteles ?!?
@cornelserbu,

Vezi ca ne-a raspuns la amandoi Vali Bonto.
Clubul sportiv Ovidius Constanta
www.ovidius.com.ro

Avatar utilizator
cornelserbu
senior member
Mesaje: 314
Membru din: 16 Oct 2005 18:35
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cornelserbu » 03 Mar 2008 20:35

@ Vali

da-mi un telefon sa-ti zic una tare cu home-made-urile astea de trigga

Avatar utilizator
danicristi_79
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 07 Iun 2007 10:14
Localitate: Bucuresti

Mesaj de danicristi_79 » 08 Mai 2008 11:10

cornelserbu scrie:@ Vali

da-mi un telefon sa-ti zic una tare cu home-made-urile astea de trigga
O sa va caut eu d-nul Cornel, poate imi ziceti si mie. Numai sa-mi spuneti unde v-ati mutat exact :D

Scrie răspuns