Mix Trigga

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

rares
member
Mesaje: 115
Membru din: 10 Apr 2008 07:26
Localitate: cluj

Mesaj de rares » 27 Mai 2008 07:11

legio1083 scrie:Nutra e un super brand , nimeni nu poate contesta asta, Inafara de Mainline nu-i sufla nimeni in ceafa. Eu zic ca te complici. Dece nu te indrepti spre redy-made-uri?
S-a inventat Rod Htchinson care face niste bile de moare lumea, s-a inventat Nutra cu bilele lui de atractie rapida, s-a inventat Solar-ul, Ritchworthul.. cevrea muschiuletzu lu matale!

Eu spre exemplu dau cu bile dela Carp Spirit. Is Ok ca pret, au in sparte colosul Water Queen, si atata timp cat prind peste de de m-ar interesa alte chestii? poate ca viata e prea scurta ca sa iti freci nervii amestecand cu pipeta mililitri cu miligrame. Lasa-i pe altii sa-si murdareasca bucataria , si tu mergi si prinde peste.
Probabil spun toate astea pt ca abordarea mea este una bazata pe eficacitate si pe oportunism nicidecum pe construirea unei relatii stabile dintre peste si nada mea.
Gaseste-l, si peurma prinde-l !
Nu te baza ca daca nada e buna il gaseste ea pt tine.
legio,hai sa fim seriosi si sa recunoastem ca un redy made nu o sa bata niciodata un home made daca este facut corespunzator,de la orice firma este el.inclusiv nutrabaits,mainline s-au alte firme cu renume.si chinuitul cu pipeta si masuratu la ml si toate acestea te fac sa ai un plus de incredere in nada si in tine. :-)
pescuit=sportivitate,fair-play,relaxare

Scrie răspuns