tiger nuts

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
alecsblondu
new member
Mesaje: 18
Membru din: 01 Mar 2008 17:53

tiger nuts

Mesaj de alecsblondu » 27 Mar 2008 02:59

as vrea sa stiu si eu cit mai multe despre tiger nuts dc cineva a dat cu ele ce montura se foloseste dc sint flotante si ce dip se potriveste ....astept un rasp neaparat
niciodata sa nu fii sigur de tine !!!

Avatar utilizator
teacher64
veteran
Mesaje: 768
Membru din: 03 Mar 2007 12:25
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de teacher64 » 27 Mar 2008 07:08

Daca aveai putintica rabdare sa cauti, gaseai destule scrise deja pe subiectul asta. Uite, de ex. aici: http://www.crap.ro/forum/phpBB2/viewtopic4041.html
Si mai sunt destule postari, aici si pe alte forumuri. Spor la munca! :D
Multi chemati, putini alesi...(Pestii!!!) :))

Avatar utilizator
florioro
veteran
Mesaje: 654
Membru din: 14 Apr 2005 07:47
Contact:

Re: tiger nuts

Mesaj de florioro » 28 Mar 2008 08:33

alecsblondu scrie:as vrea sa stiu si eu cit mai multe despre tiger nuts dc cineva a dat cu ele ce montura se foloseste dc sint flotante si ce dip se potriveste ....astept un rasp neaparat
Nu sunt flotante si le poti folosi cu monturile normale de crap cu fir de par si nu are rost sa le dip-uiesti pentru ca s-ar putea sa pierzi atractia lor naturala fantastica. Mirosul si gustul lor este foarte dulceag si pentru crap sunt irezistibile pe perioada scurta. In partide mai lungi de 3-4 zile s-ar putea sa nu mai fie la fel de atractive.
Totul pentru crap
www.crap.com.ro

florincj
senior member
Mesaje: 337
Membru din: 14 Feb 2008 14:08
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de florincj » 28 Mar 2008 10:34

Eu le amestec cu nada uscata si le pun in saculeti solubili pe care ii agat de carlig. Pe montura simpla cu fir de par le pun si am avut rezultate chiar bune.Ten de 12 kg .

Scrie răspuns