Betaina

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
danicristi_79
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 07 Iun 2007 10:14
Localitate: Bucuresti

Mesaj de danicristi_79 » 15 Apr 2008 09:20

radu ratusca scrie:Poti sa crezi in continuare dar din pacate CSL-ul nu contine alcool. As putea sa-ti dau si un link cu ce contine exact acesta , dar nu meriti efortul.
In schimb iti voi oferi un link despre betaina http://www.anti-aging-systeme.com/menu/ ... helatizare
asta ca sa-ti mai largesti orizontul.
P.S. schimba si eticheta la CSL (alcool de porumb) de la propria gama.
P.S. 2 mai pui scrum de tigara in bile?
Sincer nu inteleg atitudinea dumneavoastra. Si de fapt nu inteleg toata aceasta discutie distructiva. Pentu mine e clar:
-exista persoane care chiar sunt interesate sa ajute si sa impartaseasca din cunostintele lor (din motive mai mult sau mai putin obiective)......insa chiar ajuta.
-si de asemenea exista si persoane care nu fac altceva decat sa priveasca cu invidie si sa tanjeasca la rezultatele celorlalti, sa-i "urmareasca" ....si sa " loveasca " la prima litera sau virgula pusa gresit.
A zis cineva inaininte "muscati de fund (adica pe la spate)".......subscriu la aceasta afirmatie.....insa o si completez "cu o pofta enorma....enorma" :-( :-( :-(

Avatar utilizator
florynel
junior member
Mesaje: 97
Membru din: 06 Mar 2007 23:48
Localitate: Sibiu
Contact:

Mesaj de florynel » 15 Apr 2008 10:05

danicristi_79 punct ochit punct lovit.Unii incearca sa ajute,sa faca ceva constructiv, iar altii din prea multa invidie stiu numai sa muste si sa scuipe venin.Din cauza acestor persoane gen radu ratusca, multi evita sa posteze din simplul motiv ca nu au chef de polemici, sau daca au o intrebare care pare "de incepator" sunt imediat luati la 11m.

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 15 Apr 2008 10:59

Cu parere de rau ca deranjez discutia constructiva, insa ma simt obligat sa va aduc/readuc la cunostiinta cateva citate din regulament:

http://www.crap.ro/forum/phpBB2/viewtopic5090.html

Lectura placuta !
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 15 Apr 2008 12:09

maiden scrie:Cu parere de rau ca deranjez discutia constructiva, insa ma simt obligat sa va aduc/readuc la cunostiinta cateva citate din regulament:

http://www.crap.ro/forum/phpBB2/viewtopic5090.html

Lectura placuta !
Trebuie sa bagi si un citat la ceea ce te referi. Eu am citit subiectele, si nu vad unde sa incalcat regulamentul :mrgreen:

catau
new member
Mesaje: 23
Membru din: 16 Apr 2005 22:38
Localitate: Bucuresti

Mesaj de catau » 15 Apr 2008 12:46

@adi.oprea
Obrerv ca lovesti cu abnegatie atat in Vladut Mateianu, cat si in magazinul pe care-l patroneaza.
Ti-am citit postarile de pe mai multe sit-uri de profil si am sesizat ca partizanezi cu o anume concurenta.
Mai mult, pe celalalt site (ala "maniac") ai avut postari mai mult decat agresive pe sectiunea "Magazin" si nu ai fost nici macar atentionat/avertizat, cel putin public. Ulterior, ai parasit "de buna voie" sit-ul.
Aici, il discreditezi pe Vladut pe subiecte de natura tehnica (poti avea dreptate, nici o problema), dar impresia mea este ca tu cauti "nod in papura".
Nu cumva atacurile acestea au substrat de natura economica? Si ca tot suntem in tara afirmatilor fara acoperire nu cumva esti si recompensat pentru asta?

P.S. Mateianu chiar are "ceva" rezultate pe plan intern si extern (mai mult sau mai putin contestate) in concursurile de carpfishing, pe cand tu, la fel ca si mine, nu reprezinti nimic, dar absolut nimic in pescuit. Daca tu crezi ca poti sa-ti faci un nume din cat mai multe postari pe forum si prin discreditarea unui pescar precum Mateianu, este obtiunea ta si nimic altceva - dar te expui riscului de a fi judecat de ceilalti colegi de forum, mai ales in privinta caracterului!
In rest, numai bine si fire intinse la toata lumea!

danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

Mesaj de danr » 15 Apr 2008 14:42

redeschis pentru ca discutia sa evolueze constructiv si util, fara atacuri si referiri la persoane

adi.oprea
veteran
Mesaje: 868
Membru din: 15 Ian 2007 19:55
Localitate: Alba Iulia
Contact:

Mesaj de adi.oprea » 15 Apr 2008 19:29

:shock: :shock: :shock:
CALOMNIE …..!!!!!vino fata sa vezi ce zice asta !
Domnul Catalin
daca va aduceti aminte de copilaria d-voatra cu siguranta aveati o vorba intre copii “cine zice ala ii” si sincer eu nu mai cred decat in omul beat si in copiii mici.
Din punctual meu de vedere puteti dormi LINISTIT ca n-am nimic in buzunar in plus.
Despre produse comercializate de oricine pot vorbi din propria experienta si aici va mentionez ca sunt printre primi care a vazut gama Senzor de camping LIVE la dansi in magazin (daca la asta va refereati).Am la dansi facute comenzi si cumparaturi facute personal (la Bucuresti) in repetate randuri daca asta v-ar mai incalzi putin.Ceea ce cumpar o fac din convingere proprie iar pretul nu-l negociez atata timp cat consider ca merita dat banu.Particip in limita posibilitatilor personale la diverse evenimente de specialitate tocmai pentru a ma lamuri pe mine si pe cei care nu au nici macar posibilitatile mele despre cele din lumea carpfishingului (produse tot-felul).
Sunt curios de ce nu ati observat de exemplu ca nu pun intrebari despre echipamente si nade de exemplu decat foarte rar sau deloc? Raspunsul este,cunosc si am vazut suficiente incat sa am o parere despre majoritatea produselor iar unde nu cunosc nu ma bag.
De preturile practicate de magazinele de specialitate nu vorbesc pentru ca e clar subiect de polemica si certuri !
Despre medaliile care le poarta Vladut Mateianu nu cred ca m-am interesat vreodata de unde le are si cum le-a facut rost si nici nu o sa intreb cum de altfel n-am intrebat si discutat nici cand a participat doar.
Eu nu am acelasi tip de medali ca Vladut pentru ca nu sunt interesat de ele si consider ca pe mine personal nu m-ar face mai bun pescar,eu prefer lectura si experienta de pe balta pentru ca sa-mi imbunatatesc performantele iar cea mai sclipitoare medalie o primesc atunci cand pun crapul pe saltea.Daca sunt printre noi care merg pe balta dupa aur si bani e obtiunea lor si nu o dezbat ci o respect si-l consider alt subiect de certuri.
Referitor la articolele publicate de Vladut am pus in discutie ceea ce scrie el acolo.Dupa parerea mea ORICINE publica un articol da dreptul cititorilor sa-i dezbata opinile.Uni cu laude,alti cu critici.Chiar il felicit pe Mateianu ca-si recunoaste greselile din articole.
Afirmatia : “Iti raspund doar ptr ca trebuie sa te fac de ras. In viata, cand faci o afirmatie, trebuie sa o poti demonstra si sustine” apartine lui Vladut Mateianu iar eu am luato de buna fiindca e adevarat ce spune si sa nu-mi spuneti ca a fost o gluma de-a dansului.
Va multumesc totusi ca m-ati remarcat si studiat atata timp mai ales ca ultima d-voastra postare e facuta in urma cu doi ani insa din punctul meu de vedere nu cred ca merit chiar atat (fara sa fiu monest) de multa atentie.
Ceea ce ati postat d-voastra din punctual meu de vedere e cea mai mare calomnie adusa cuiva pe acest forum si o pot alatura de exemplu expresiei “asa doar ca sa fie postat”.
La fel si d-voastra si fir intins la toata lumea.
PS:Nu am postat si nici nu o sa postez decat sub nume propriu,admin poate confirma si-l rog sa o faca daca macar o singura persoana considera necesar acest lucru,nu am afaceri sau benefici in domeniul pescuitului de nici un fel,lucruri care nu cred ca sunt compatibile si cu d-voastra.
Puteti considera postarea mea ca o "mangleala" sau cum vreti d-voastra si uni colegi de forum.
Daca nu credeti ca pot spune ce am in gusa pe forum va rog sa ma urmariti de aici inainte mai des nu doar o data la doi ani.Tineti cont totusi ca si din ceva bun simt m-am abtinut de la multe cuvinte.
Daca va place sa ne spuneti "copii de crap" si "nimeni in lumea pescuitului" suntem deschisi discutiilor tehnice din domeniu astfel poate ne mai spalam putin de mizeria care o aruncati asupra noastra si ni se vede si noua fata mai bine.
Personal consider postarea d-vostra o gluma proasta facuta bine.
PPS:Dan te rog muta dialogul meu cu d-l Catalin unde vrei si spunei SPOVEDANIE - POZITIE OFICIALA sau cum vreti voi.
Sper ca postarea mea se incadreaza in regulamentul forumului.

Multumesc pentru atentia acordata si fir intins.
Sa nu-ti fie frica de perfectiune, niciodata nu o sa o atingi

Avatar utilizator
vladut mateianu
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 23 Ian 2008 13:50
Contact:

Mesaj de vladut mateianu » 15 Apr 2008 20:46

In primul rand, multumesc celor care mi-au sarit in ajutor....se pare ca latura strict informationala a articolelor mele a fost apreciata de catre pescari. Buna , rea, am incercat sa ajut unde am crezut ca pot.
Dar , consider ca in momentul de fata, Adi Oprea nu reprezinta decat o mica parte de pescari, iar felul in care iti expui un punct de vedere(sau sesisezi o greseala !) face diferenta intre un pescar si un rau-voitor....


PS DanR, am constatat pe propia piele ca nickuri ca "nicul ratusca-ici" nu fac bine forumurilor.Probabil ca din cauza acestor personaje, multi pescari care ar avea un cuvant greu de spus in carpfishing, prefera sa nu intervina...Si e pacat !

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 15 Apr 2008 20:51

Gata fratilor....v-ati potolit? Nu de alta, dar peste cateva zile vine Pastele si nu trebuie sa ne "prinda" certati :D
Si mie imi place cearta ( aviz amatorilor...mi-am cumparat AK47 8) ) dar hai macar acum, in ajun de Paste sa ne respectam unii pe altii........zic eu :D

Vladut, ai prins ceva baboi mai mari anu' asta? :mrgreen:

adi.oprea
veteran
Mesaje: 868
Membru din: 15 Ian 2007 19:55
Localitate: Alba Iulia
Contact:

Mesaj de adi.oprea » 15 Apr 2008 21:15

Vladut fara sa fiu ironic iti aduc aminte ca ai promis ca atunci cand te intreb frumos imi vei raspunde.
1.Dupa parerea ta d-l Catalin cati pescari reprezinta ca eu de doi ani n-am auzit nimic de dansul ? (daca se poate si care sunt acesti pescari)
2.Nu crezi ca diferenta dintre "un pescar si un rau-voitor" o poate face unghiul din care privesti sau cat de bine poti vedea?
3.Cam ce pescari dupa parea ta crezi ca-mi sta mie in putinta sa reprezint fiind din start un loser ?
4.De alti "ratoi" nu sti nimic sau au penele altfel colorate ?
Sa nu-ti fie frica de perfectiune, niciodata nu o sa o atingi

Scrie răspuns