Intrebari si raspunsuri concrete despre nade si momeli

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
Vlad_Colceriu
veteran
Mesaje: 667
Membru din: 17 Apr 2008 20:19
Localitate: Bucuresti-Titan
Contact:

Mesaj de Vlad_Colceriu » 22 Mai 2008 21:59

ce parere aveti despre ardeiul iute (in orice forma, atat ca aroma, cat si ca seminte in mixuri)? A folosit cineva? Am vazut in filmele Korda ca se foloseste cu bune rezultate. Ma intrebam daca pe la noi a folosit cineva ci cu ce rezultate. :-?

Laviniu
new member
Mesaje: 23
Membru din: 24 Noi 2007 20:48
Localitate: Timisoara

Mesaj de Laviniu » 23 Mai 2008 10:41

Care boiliesuri din gama Dynamite Baits sant de atractie rapida si se preteaza bine la partide scurte ?

Avatar utilizator
Vlad_Colceriu
veteran
Mesaje: 667
Membru din: 17 Apr 2008 20:19
Localitate: Bucuresti-Titan
Contact:

Mesaj de Vlad_Colceriu » 24 Mai 2008 07:24

daca urmatorul link va supara pe cineva, atunci sunt de acord sa mi se stearga postul. :)

http://www.crap.com.ro/magazin/store.php?pg1-cid35.html

Laviniu, aici ai toata gama DYNAMITE, pentru lamuriri suplimentare, te poate ajuta Florioro.

Fir intins!!!

Avatar utilizator
florioro
veteran
Mesaje: 654
Membru din: 14 Apr 2005 07:47
Contact:

Mesaj de florioro » 24 Mai 2008 07:40

Laviniu scrie:Care boiliesuri din gama Dynamite Baits sant de atractie rapida si se preteaza bine la partide scurte ?
Gama de boiliesuri Hi Attract concepute si dezvoltate de Frank Warwick sunt gandite pentru atractie rapida, dar asta nu inseamna ca pentru partide mai lungi isi pierd din atractivitate in fata pestelui.

Sunt boiliesuri din gama Hi Attract pe care eu le-am folosit si in partide mai lungi de 4-5 zile cu aceleasi rezultate bune ca in primele zile. A nu se intelege ca aceste boiliesuri sunt doar purtatoare de arome, nivelul lor nutritional este foarte bun si atrage deasemenea crapul datorita ingredientelor folosite nu numai a atractantilor atent alesi si testati de Frank Warwick.
Totul pentru crap
www.crap.com.ro

Avatar utilizator
Bogdan_Colceriu
junior member
Mesaje: 99
Membru din: 17 Apr 2008 15:24

Mesaj de Bogdan_Colceriu » 24 Mai 2008 10:46

daca ar fi sa aleg intre fresh si cele traditionale, care ar fi cea mai inspirata alegere pentru sezonul cald?
CLUB INSANE CARP TEAM ROMANIA
DYNAMITE BROTHERS CARP TEAM

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mosharu » 24 Mai 2008 15:47

Bogdan_Colceriu scrie:daca ar fi sa aleg intre fresh si cele traditionale, care ar fi cea mai inspirata alegere pentru sezonul cald?
Florine nu-i mai zice ca vine si el la OVER 10 :lol:

Avatar utilizator
Vlad_Colceriu
veteran
Mesaje: 667
Membru din: 17 Apr 2008 20:19
Localitate: Bucuresti-Titan
Contact:

Mesaj de Vlad_Colceriu » 24 Mai 2008 16:10

Repet intrebarea cu ardeiul iute. Stie cineva daca se preteaza pe baltile din Romanica in mixuri, deoarece, va spuneam , am vazut in filmele de la korda, ca ei folosesc ardei iute uscat, in mixuri.... :oops: :roll:

Avatar utilizator
Bogdan_Colceriu
junior member
Mesaje: 99
Membru din: 17 Apr 2008 15:24

Mesaj de Bogdan_Colceriu » 24 Mai 2008 22:39

CristianSurdu scrie:
Bogdan_Colceriu scrie:daca ar fi sa aleg intre fresh si cele traditionale, care ar fi cea mai inspirata alegere pentru sezonul cald?
Florine nu-i mai zice ca vine si el la OVER 10 :lol:
:lol:
CLUB INSANE CARP TEAM ROMANIA
DYNAMITE BROTHERS CARP TEAM

Avatar utilizator
florioro
veteran
Mesaje: 654
Membru din: 14 Apr 2005 07:47
Contact:

Mesaj de florioro » 25 Mai 2008 08:50

CristianSurdu scrie:
Bogdan_Colceriu scrie:daca ar fi sa aleg intre fresh si cele traditionale, care ar fi cea mai inspirata alegere pentru sezonul cald?
Florine nu-i mai zice ca vine si el la OVER 10 :lol:
@Cristi,

Fratii Dynamita asimileaza foarte repede informatia si sunt foarte periculosi. :mrgreen:


@ Bogdan

Boiliesurile Fresh, neavand oua in compozitia lor, lasa apa sa intre foarte repede in interiolul lor pentru a dizolva si a scoate din ele aromele naturale ale fainurilor si extractelor cu care sunt facute. Vara cand apa este foarte calda acest lucru se intampla mult mai repede chiar si la boiliesurile traditionale, deci nu cred ca vara este o mare problema in a alege boiliesurile cu care sa pescuiesti.

Eu o sa folosesc boiliesuri pe baza de fainuri de peste fie Fresh, fie traditionale.
Totul pentru crap
www.crap.com.ro

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mosharu » 25 Mai 2008 09:02

florioro scrie:
CristianSurdu scrie:
Bogdan_Colceriu scrie:daca ar fi sa aleg intre fresh si cele traditionale, care ar fi cea mai inspirata alegere pentru sezonul cald?
Florine nu-i mai zice ca vine si el la OVER 10 :lol:
@Cristi,

Fratii Dynamita asimileaza foarte repede informatia si sunt foarte periculosi. :mrgreen:


@ Bogdan

Boiliesurile Fresh, neavand oua in compozitia lor, lasa apa sa intre foarte repede in interiolul lor pentru a dizolva si a scoate din ele aromele naturale ale fainurilor si extractelor cu care sunt facute. Vara cand apa este foarte calda acest lucru se intampla mult mai repede chiar si la boiliesurile traditionale, deci nu cred ca vara este o mare problema in a alege boiliesurile cu care sa pescuiesti.

Eu o sa folosesc boiliesuri pe baza de fainuri de peste fie Fresh, fie traditionale.
Florin, TOATE bilele Fresh sunt interzise la OVER10 :mrgreen: :lol:

Scrie răspuns