mamaliga -porumb fermentat

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
costin_vlasceanu
junior member
Mesaje: 76
Membru din: 01 Sep 2007 17:54
Localitate: BRASOV

Mesaj de costin_vlasceanu » 12 Mai 2008 20:27

multumesc !!!

Avatar utilizator
silviu_ms
senior member
Mesaje: 371
Membru din: 07 Apr 2008 09:45

Mesaj de silviu_ms » 19 Mai 2008 13:16

florioro pui si ceva arome peste porumb? cand le pui dupa fierbere sau inainte? cam ce cantitate folosesti la momit?
am si eu de vreo 2 sapt vreo 2 kg de porumb si seminte(grau,canepa si orz) cu aroma de miere care deja au fermentat bine de tot...o sa le folosesc si va spun rezultatele si eventual reteta daca va intereseaza :lol:
fir intins

Avatar utilizator
florioro
veteran
Mesaje: 654
Membru din: 14 Apr 2005 07:47
Contact:

Mesaj de florioro » 19 Mai 2008 18:52

bufulica scrie:florioro pui si ceva arome peste porumb? cand le pui dupa fierbere sau inainte? cam ce cantitate folosesti la momit?
am si eu de vreo 2 sapt vreo 2 kg de porumb si seminte(grau,canepa si orz) cu aroma de miere care deja au fermentat bine de tot...o sa le folosesc si va spun rezultatele si eventual reteta daca va intereseaza :lol:
fir intins
Sincer eu unul nu folosesc nici o aroma peste porumb, imi place mirosul lui asa cum este dupa fierbere si fermentare.

Cantitatea cu care momesti depinde foarte mult de locul unde pescuiesti, densitate peste, marime peste, a mai pescuit cineva pe acel loc inaintea ta, etc? Sunt mai multe necunoscute.

Necunoscund foarte multe despre locul pe care pescuiesc si raspunsurile la intrebarile de mai sus, atunci incep timid cu amestec de seminte, pellete, groundbaits si boilies spart in cantitate de aproximativ 1kg. In functie de cat de repede raspunde pestele ajustez cantitatea de nada si timpul la care o mai ofer pestilor gratis. :mrgreen:

Sa ne comunici rezultatele. ;-)
Totul pentru crap
www.crap.com.ro

Scrie răspuns