Iarasi Boiles

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
VladTepes
member
Mesaje: 200
Membru din: 12 Mai 2008 12:58
Localitate: Arad
Contact:

Mesaj de VladTepes » 30 Iun 2008 17:13

Da stiu ca am stat prea putin nu am putut weekendu asta mai mult.

Balta de la Caramidarie din Arad am are peste mare dar putin, se aud legende de exemplare care trec linistit 20 de kg, sper sa nu fie numa legende.
balta ii fost balastiera deci are o groapa mare cu niste structuri de fier scufundate in ea, dar io nu am dat acolo am dat langa o insula de stuf si papura ce sa format pemijloc si intre mal si insula sunt niste plante subacvatice ce au radacinile in apa dar frunzele la suprafatza, gen nufar, unde am nadit si pescuit am masurat apa are intre 1,5 - 2,5 metri si ii namolu cam de 20=30 cm, dar se vedea ca manca pestele in zona dupa suprafatza apei. Trebe sa imi iau saculet solubil :)) stiu asta :)).
Ce spuneti daca nadesc cu bile ieftine de la Carp Zoom dar pescuiesc cu bile de calitate?, deci ii mai ieftin sa mi le fac io asa din mamaliga totusi ii cam mare deranju si nevasta ii cam nentelegatoare :).

De mentionat ca folosesc 4 bate nu 2 si cred ca un efect dezastruos a fost si faptul ca pe malul celalat niste indivzi nadeau cu galeata de porumb de 2-3 zile :(.

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 03 Iul 2008 11:13

Vlad si Sakal, abtineti-va si ramaneti la subiectul topicului va rog. Multumiri!
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Scrie răspuns