Boilies Carping Club

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
xdocx
junior member
Mesaje: 61
Membru din: 21 Apr 2009 08:56
Contact:

Mesaj de xdocx » 09 Sep 2010 10:17

Laur scrie:Hai ca ma duc acum la expo si cumpar si eu o punga sa vad cu ce va laudati..
Apropo: dar cu ce lichid de la voi sa o stropesc sa-i creasca atractivitatea?
Meat Liquid sau Sweet, depinde ce preferi, si ceva csl.

man.fishing
veteran
Mesaje: 603
Membru din: 01 Apr 2008 12:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de man.fishing » 09 Sep 2010 15:40

victorash scrie:un nou produs Carping Club in magazinele Totalfishing incepand de joi, 10 septembrie la un pret ...avantajos:
Imagine

Uploaded with ImageShack.us
arata foarte bine sincer. cam de peste tot incep sa aud numai lucruri bune de bilele voastre. Premium sweet si Premium meat se pare ca se ruleaza excelent si se pare ca pestii raspund destul de repede.

Keep up the good work.
:D

Avatar utilizator
victorash
member
Mesaje: 274
Membru din: 11 Iun 2007 14:04
Contact:

Mesaj de victorash » 09 Sep 2010 17:02

Laur scrie:Hai ca ma duc acum la expo si cumpar si eu o punga sa vad cu ce va laudati..
Apropo: dar cu ce lichid de la voi sa o stropesc sa-i creasca atractivitatea?
nu ne laudam cu nimic :-) , am facut o nada eficienta care are un pret decent...ramane sa vedem si parerile voastre.

referitor la lichid.., avand un miros neutru se poate stropi cu orice lichid nutritiv fie ca e dulce sau de carne..noi l-am testat mai mult cu http://www.carpingclub.ro/ingrediente-l ... iquid.html

Avatar utilizator
victorash
member
Mesaje: 274
Membru din: 11 Iun 2007 14:04
Contact:

Mesaj de victorash » 09 Sep 2010 17:07

man.fishing scrie:
victorash scrie:un nou produs Carping Club in magazinele Totalfishing incepand de joi, 10 septembrie la un pret ...avantajos:
Imagine

Uploaded with ImageShack.us
arata foarte bine sincer. cam de peste tot incep sa aud numai lucruri bune de bilele voastre. Premium sweet si Premium meat se pare ca se ruleaza excelent si se pare ca pestii raspund destul de repede.

Keep up the good work.
:D[/quote

multumim de aprecieri...altfel decat pana acum nu stim sa facem :D

Laur
senior member
Mesaje: 309
Membru din: 13 Oct 2009 10:04
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Laur » 09 Sep 2010 17:31

Da, arata f bine, din acest motiv l-am si cumparat pt teste.
Cam cat lichid meet si cat csl sau lapte de porumb pun la o punga de un kg de nada?

cristian rudeanu
junior member
Mesaje: 69
Membru din: 08 Mar 2004 12:11

Mesaj de cristian rudeanu » 09 Sep 2010 21:45

Laur scrie:Da, arata f bine, din acest motiv l-am si cumparat pt teste.
Cam cat lichid meet si cat csl sau lapte de porumb pun la o punga de un kg de nada?
Meat Liquid si CSL cate 50 ml/kg, iar SSS (lapte de porumb) in functie de consistenta pe care doresti sa o aiba amestecul rezultat.

Laur
senior member
Mesaje: 309
Membru din: 13 Oct 2009 10:04
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Laur » 13 Sep 2010 20:19

Am fost azi la pescuit. Initial vroiam sa dau cu nada voastra, dar a avut prioritate Dynamite cu capsuna. In ultima clipa am aruncat in portbagaj si punga cu nada voastra.
Pana la 13 nu am luat decat carasi tampiti si hotarati pe boabele mele, cand m-am hotarat sa bag nada voastra. Acum nu stiu daca e de la ea sau a fost noroc dar am luat in doua ore doua bucati la 4 kg.
Nu fac reclama, nici nu-i cunosc pe oameni, dar nada arata, miroase si se leaga foarte bine. E adevarat ca am imbunatatit-o cu niste lichide, dar in final am fost multumit de ea. Sper sa nu umblati la pret ca ma pierdeti de client.

Avatar utilizator
Sharky
member
Mesaje: 149
Membru din: 30 Sep 2003 13:32
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Sharky » 13 Sep 2010 22:44

O partida dupa peste mare pe Tancabesti impreuna cu Radu, partenerul meu de suferinta, nadit si pescuit cu Premium Meat tari, crap romanesc mult si frumos, cel mai mare 15,4kg, un ten de 15 kg si vedeta incontestabila, o torpila de 22kg.
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Dan Petre aka Sharky
www.drcrap.ro
Carping Club

Avatar utilizator
victorash
member
Mesaje: 274
Membru din: 11 Iun 2007 14:04
Contact:

Mesaj de victorash » 13 Sep 2010 22:45

sa fii sigur ..trebuie sa o mai scoti in oras.. :D

sunt curios pe ce balta ai fost si ce lichide ai bagat..

pretul nu-l schimbam..din contra s-ar putea sa avem ceva promotii la targul de peste 2 saptamani.. :-)

Laur
senior member
Mesaje: 309
Membru din: 13 Oct 2009 10:04
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Laur » 14 Sep 2010 08:12

Balta nu o spun, este ceva mai banal, dar nu e aglomerata, eu sunt multumit pt o partida de 12 ore cu cei doi crapi mai ales ca sunt "saramurist", imi place sa mananc peste.
Lichide gen CSL, lapte de porumb si ceva cu aroma si gust de peste, dar nu de la voi ca le aveam cumparate mai de mult dar cum se termina cumpar de la voi ca nu sunt scumpe.

Scrie răspuns