Pe Timis la Albina

Alte stiluri de pescuit, alti pesti

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
nelubalaj
member
Mesaje: 261
Membru din: 09 Mar 2005 18:36
Localitate: Timisoara

Pe Timis la Albina

Mesaj de nelubalaj » 01 Aug 2005 12:45

Saptamana trecuta mi-am cumparat o bolognesa, ma mancau degetele de la maini ca nu puteam sa ies la pescuit. Intr-un final a venit si duminica dimineata, cand am ajuns pe Timis langa Albina. Timisul era scazut, curentii putin mai mari,dar OK.
Au urmat vreo 5 cleni unu dupa altu, dupa aceea pauza, din cauza a doi pusti care nu mai aveau somn dar in schimb aveau chef de balaceala pe malul celalalt. M-am mutat putin mai in amonte unde apa era putin mai lina si mai adanca , am momit pt. Scobar si a inceput recitalul. Ce nu am inteles a fost ca prindeam regulat Scobar si Caracuda, nu stiam ca mananca impreuna.

Acum vine si gustul amar din aceasta iesire, am vazut niste cubice pline cu puiet, erau doi tineri care incercau sa le mai dea o sansa bagandui in sac de rafie. Daca nu mureau fleciti de cei de-asupra si rezistau pana la apa e OK.
Oricum merita laudata initiativa lor, din partea organelor nici un interes, poate sa putrezeasca oricum pestele mare s-a scos tot, a ramas doar cel mic care nu e bun de mancat.
:cry: :cry:
Nelu B.

Scrie răspuns