super oferta bete crap

Anunturi de vanzare-cumparare de echipamente de pescuit, noi sau second hand.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
remi
member
Mesaje: 141
Membru din: 29 Iun 2007 21:12
Localitate: bucuresti

super oferta bete crap

Mesaj de remi » 01 Ian 2008 17:33

pentru cei cu buget redus, un EXCELENT RAPORT PRET/CALITATE, vand 4 bete UK CARP FORCE Cormoran 3.60m, 3 lbs, actiune progresiva, blanc -slim- high modulus configuratie fagure, inele sic light , inel de plecare 40mm, inel varf dublu ranforsat 12mm., mufare pe spigot, design deosebit si foarte placute in dril; au pescuit un sezon si sunt in stare ireprosabila, neaparat de vazut! PRET 900 ron
de ce le vand, pt. ca imi comand 4 buc. Free Spirit E class ( 1 buc. costa apoape cat cele 4 buc. mai sus mentionate )
astept raspuns sau rel. la 0721.716.631. Remi

florichefalu
junior member
Mesaje: 47
Membru din: 30 Oct 2007 21:31
Localitate: constanta

Mesaj de florichefalu » 03 Ian 2008 11:48

Care din modele din clasa E?
3,5 sau 3,75 lbs?

remi
member
Mesaje: 141
Membru din: 29 Iun 2007 21:12
Localitate: bucuresti

Mesaj de remi » 07 Ian 2008 13:08

Inca nu m-am hotarat pe care sa le iau dintre 3.25lbs si 3.50lbs; nu-mi plac betele prea rigide.

florichefalu
junior member
Mesaje: 47
Membru din: 30 Oct 2007 21:31
Localitate: constanta

Mesaj de florichefalu » 10 Ian 2008 08:08

Dupa ce le achizitionezi posteaza te rog ceva despre ele.
Sunt interesat si eu de aceste lansete, dar nu le-am vazut "pe viu" pana acum.

remi
member
Mesaje: 141
Membru din: 29 Iun 2007 21:12
Localitate: bucuresti

Mesaj de remi » 19 Ian 2008 00:05

S-au vandut ;-)

remi
member
Mesaje: 141
Membru din: 29 Iun 2007 21:12
Localitate: bucuresti

Mesaj de remi » 19 Ian 2008 00:26

Pt Florichefalu; le-am luat pe cele de 3.75 lbs., cu inele 16/50, mandrina aluminiu Fuji; sunt cele mai puternice din gama cu o actiune progresiva spre semi rapida, as spune chiar ca nu au concurent la niciun producator, tinand cont ca sunt lucrate pe un blanc super slim ( 12mm deasupra mandrinei ), iar din punctul meu de vedere cu un design exceptional ( nu sunt lacuite, au un aspect mat, slefuite impecabil cu laser, nu au cum sa se zgarie ).
Sunt atat de multumit de investitie incat nu le-as schimba cu nici o alta lanseta fie ea Century sau Harrison orice model.
Desigur inca nu le-am probat in aruncari si driluri dar sunt convins ca nu am sa fiu dezamagit; am plecat de la 3 lbs. parabolice cu care aruncam suta lejer, asa ca...

remi
member
Mesaje: 141
Membru din: 29 Iun 2007 21:12
Localitate: bucuresti

Mesaj de remi » 19 Ian 2008 00:41

Daca ai drum prin Buc. treci sa le vezi la BIG xxx ( vis a vis de stadionul Dinamo intr. principala e o strada - Aurel Vlaicu, magazinul e la vreo 200m mai incolo ), mai au vreo 15 buc.
Daca suna a reclama, ei bine, imi rezerv dreptul de a le face gratuit pt. ca Marian si Pompiliu sunt super baieti, sunt seriosi si sunt oricand dispusi sa te ajute cu orice sfat ai nevoie.

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mosharu » 19 Ian 2008 01:28

remisprincenatu scrie:Pt Florichefalu; le-am luat pe cele de 3.75 lbs., cu inele 16/50, mandrina aluminiu Fuji; sunt cele mai puternice din gama cu o actiune progresiva spre semi rapida, as spune chiar ca nu au concurent la niciun producator, tinand cont ca sunt lucrate pe un blanc super slim ( 12mm deasupra mandrinei ), iar din punctul meu de vedere cu un design exceptional ( nu sunt lacuite, au un aspect mat, slefuite impecabil cu laser, nu au cum sa se zgarie ).
Sunt atat de multumit de investitie incat nu le-as schimba cu nici o alta lanseta fie ea Century sau Harrison orice model.
Desigur inca nu le-am probat in aruncari si driluri dar sunt convins ca nu am sa fiu dezamagit; am plecat de la 3 lbs. parabolice cu care aruncam suta lejer, asa ca...
Vino Sambata viitoare in parcul IOR si le incerci. ps/ este deschis un topic la "discutii" despre asta. ;-)

Avatar utilizator
raducu
senior member
Mesaje: 486
Membru din: 15 Ian 2007 23:08
Localitate: Cluj Napoca

Mesaj de raducu » 19 Ian 2008 12:46

remisprincenatu scrie:Pt Florichefalu; le-am luat pe cele de 3.75 lbs., cu inele 16/50, mandrina aluminiu Fuji; sunt cele mai puternice din gama cu o actiune progresiva spre semi rapida, as spune chiar ca nu au concurent la niciun producator, tinand cont ca sunt lucrate pe un blanc super slim ( 12mm deasupra mandrinei ), iar din punctul meu de vedere cu un design exceptional ( nu sunt lacuite, au un aspect mat, slefuite impecabil cu laser, nu au cum sa se zgarie ).
Sunt atat de multumit de investitie incat nu le-as schimba cu nici o alta lanseta fie ea Century sau Harrison orice model.
Desigur inca nu le-am probat in aruncari si driluri dar sunt convins ca nu am sa fiu dezamagit; am plecat de la 3 lbs. parabolice cu care aruncam suta lejer, asa ca...
Cu aceste lansete mai noi s-ar putea ca drilul sa nu mai fie la fel de palpitant cum a fost cu cele de 3lbs parabolice pe care spui ca le-ai avut inainte. Cat despre aruncari,aici ai de castigat .
PESCUITUL INSEAMNA ARTA

Scrie răspuns