Vand mulinete: 4 bijuterii Shimano Ultegra XTB 5500 -1800RON

Anunturi de vanzare-cumparare de echipamente de pescuit, noi sau second hand.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Închis
silviu_florescu
junior member
Mesaje: 82
Membru din: 25 Aug 2008 18:56
Localitate: bucuresti

Vand mulinete: 4 bijuterii Shimano Ultegra XTB 5500 -1800RON

Mesaj de silviu_florescu » 25 Aug 2008 20:02

Vand 4 "bijuterii" Shimano Ultegra XT-B 5500 - folosite 1 singura zi. Sunt in Garantie.
Se vand numai toate 4 impreuna, nu separat!


Tel: 0767 554004 - Silviu

Pretul de achizitie, pe bucata,in magazine, este 600 Ron. Eu pierd, tu castigi!!
Personal,cred ca este cel mai bun raport calitate/pret, iar calitatea este comparabila cu cea de la Daiwa Basia sau Shimano MGS.

Mulineta include toate sistemele noi de la Shimano.

Tamburul are diametrul de 63mm, mai mic decat BBRLC-ul,deci este excelenta in lanseuri atat pt betele cu inel de 50 cat si de 40 (face spire mult mai mici).
Unul din multele avantaje este greutatea redusa: 570 g !!! Ajuta multa in lansare.
Mulineta are inclus 1 tambur de rezerva tot din duraluminiu, aceeasi dimensiune 5500.
Alt avantaj in lanseurile de mare distanta este tamburul AR-C,forjat la rece, ce consta in modelarea unei buze frontale unghiulare pt producerea unor spire mai mici reducand frecarea.
In ciuda dimensiunii,este o mulineta foarte puternica. La o tura de manivela mulineaza 1 m de fir.
Baitrunner-ul frontal de tip II este foarte rapid, "ingheata" la jumatate de tura!!
Mai jos sunt date capacitatile tamburului, dar intra mult mai mult: eu am bagat pe unul 600m de 0,30 umplut regulamentar!!

Specificatii din catalog:


The little big pit reel with massive big pit attitude. Answering the prayers of not just carpers alone, the 5500 XT-B is also ideal for Surf, Pike, Barbel, Zander and Salmon fishing. Even long range feeder anglers will have their heads turned and rods soon fitted with this reel. Featuring an incredibly lightweight biomechanical handle, Baitrunner Spool System II, and 2-Speed Oscillation plus Aero Wrap for perfect line lay and smooth clutch operation. A long range casters dream, and with the addition of a new cold forged AR-C spool and 4 Shielded A-RB + 1 Roller Bearing performance, it just gets better. AR-C spool technology provides an angled front spool lip, which produces reduced diameter coils on the cast, vastly reducing energy lost through larger coils of line entering the guides. Less friction means more energy is retained from the initial casting force which makes longer casts for less effort. With over a metre of line retrieve per crank of the handle, it does not take long to retrieve your line with the extra distance this reel is capable of. 1 spare aluminium AR-C spool is supplied as standard.

corp din aluminiu
2 viteze de oscilatie
rulment super stopper II
pinion central hypergear
ax central floating shaft II
maner ergonomic biogrip-foarte usor

Weight (g): 570
Ball Bearings: 4 S-ARB
Roller Bearings: 1
Line Capacity (mm/m): 0,30-390/ 0,35-290/ 0,40-200
Line Capacity (lb/yds): 10-420/ 12-320/ 14-270/ 16-220/ 20-160
Spare Spool: 1
Gear Ratio: 5.3:1


Mai jos este un link de pe youtube cu prezentarea mulinetei si cateva poze:

http://www.youtube.com/watch?v=3gtlw2j4Jd4

http://i37.tinypic.com/awuys5.jpg
http://i36.tinypic.com/4qfrqb.jpg
http://i34.tinypic.com/2exu935.jpg

Tel: 0767 554004 - Silviu

Imagine
Imagine


Tel: 0767 554004 - Silviu

Avatar utilizator
Boros Floris
junior member
Mesaje: 48
Membru din: 04 Apr 2008 19:35
Localitate: cluj
Contact:

Mesaj de Boros Floris » 25 Aug 2008 22:40

salut...sunt umpluti tamburi...daca da cu ce fir?
ARIZONA CARP TEAM

silviu_florescu
junior member
Mesaje: 82
Membru din: 25 Aug 2008 18:56
Localitate: bucuresti

Mesaj de silviu_florescu » 26 Aug 2008 02:50

Boros Floris scrie:salut...sunt umpluti tamburi...daca da cu ce fir?
i-am golit.. :D

Adrian B
member
Mesaje: 223
Membru din: 22 Oct 2007 09:31
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Adrian B » 26 Aug 2008 09:19

Eu am aceste mulinete si mi se par excelente si foarte "sanatoase".
Totusi, de ce le vinzi si de ce la pretul asta?

silviu_florescu
junior member
Mesaje: 82
Membru din: 25 Aug 2008 18:56
Localitate: bucuresti

Mesaj de silviu_florescu » 26 Aug 2008 10:39

Adrian B scrie:Eu am aceste mulinete si mi se par excelente si foarte "sanatoase".
Totusi, de ce le vinzi si de ce la pretul asta?
salut adi,
stiu k ai xtb-uri,nu la tine le-am vazut...?
mi-e greu sa ma despart de ele,mai ales k nici n-am apucat sa le folosesc decat 1 zi..si de-abia le luasem :-(
sunt superbe,dar am nevoie de niste bani pt alceva :lol:

Adrian B
member
Mesaje: 223
Membru din: 22 Oct 2007 09:31
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Adrian B » 26 Aug 2008 11:16

Salut Silviu,
Da, la mine le-ai vazut si stiu ca ti-au placut, de asta am intrebat de ce le vinzi. Sa ai vanzare buna! am vazut ca vinzi mai multe...

ps. in fotografie, nu stiu cata importanta dati xtb-ului, dar mergeti s-o vedeti in realitate, o sa va impresioneze.

silviu_florescu
junior member
Mesaje: 82
Membru din: 25 Aug 2008 18:56
Localitate: bucuresti

Mesaj de silviu_florescu » 26 Aug 2008 14:31

Adrian B scrie:Salut Silviu,
Da, la mine le-ai vazut si stiu ca ti-au placut, de asta am intrebat de ce le vinzi. Sa ai vanzare buna! am vazut ca vinzi mai multe...

ps. in fotografie, nu stiu cata importanta dati xtb-ului, dar mergeti s-o vedeti in realitate, o sa va impresioneze.
Da Adi,nu are ce sa nu-ti placa la mulinetele astea.
Asta e,sunt nevoit sa le vand..oricum imi iau altele apoi,tot din astea,pt k, asa cum am zis, altceva mai bun, ieftin si frumos nu cred k gasesti..si la ce bani.. sunt sigur k mulineta asta se va vinde k painea calda cand va intra in magazinele de pe la noi. afara deja e star ;-)

Merci de urare! Asa e,mai vand o rulota,un carlig,un GPS si niste oglinzi :D

Închis