Lansete Shimano Tribal XT-B 13' 3,5 lb

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Tilea Gabriel
Moderator
Mesaje: 1726
Membru din: 26 Ian 2005 12:43
Localitate: Dumbravita , Timis
Contact:

Mesaj de Tilea Gabriel » 19 Ian 2010 19:28

Neamtul scrie:Bine,bine....mai vorbim noi. :lol:
Hai sa-ti dau un Elite cu 270lei. ;-) :lol:
Mai bine da tu mie doua bblc-uri cu 500 ron bucata , alea ale tale ;-)
Powered by two rods

Avatar utilizator
Paul_sv
junior member
Mesaje: 97
Membru din: 10 Oct 2007 11:06
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Paul_sv » 19 Ian 2010 19:50

offtopic
MariusBarbu scrie:Tara e obsedata de niste marci consacrate si tu esti obsedat de Shimano care culmea mai e si mai scump.
@Marius.
Eu il inteleg. Nu pot spune ca sunt deacord cu el, dar il inteleg.
Sa-ti dau un exemplu.
Anul trecut o mare companie a dat premiu un Porche. Castigatorul, un tip respectabil pe la 32 de ani. Ce crezi ca a facut cu masina? (pe langa faptul ca a lovit-o la iesire din firma)
A vandut-o, iar cu banii pe care i-a luat pe masina si-a cumparat un Logan, in care a investit aproape toti banii (motor de merc brabus, body kit, NOS, ecu, audio, proiectoare transversale, suspensii, sasiu, frane ceramice, etc).
De ce? pentru ca vrea si poate.

Avatar utilizator
Tilea Gabriel
Moderator
Mesaje: 1726
Membru din: 26 Ian 2005 12:43
Localitate: Dumbravita , Timis
Contact:

Mesaj de Tilea Gabriel » 19 Ian 2010 20:11

Paul_sv scrie:offtopic
MariusBarbu scrie:Tara e obsedata de niste marci consacrate si tu esti obsedat de Shimano care culmea mai e si mai scump.
@Marius.
Eu il inteleg. Nu pot spune ca sunt deacord cu el, dar il inteleg.
Sa-ti dau un exemplu.
Anul trecut o mare companie a dat premiu un Porche. Castigatorul, un tip respectabil pe la 32 de ani. Ce crezi ca a facut cu masina? (pe langa faptul ca a lovit-o la iesire din firma)
A vandut-o, iar cu banii pe care i-a luat pe masina si-a cumparat un Logan, in care a investit aproape toti banii (motor de merc brabus, body kit, NOS, ecu, audio, proiectoare transversale, suspensii, sasiu, frane ceramice, etc).
De ce? pentru ca vrea si poate.
@ Paul

Sa innebunesc , tre' sa fi fost dus rau ala :lol:
Powered by two rods

Neamtul
maniac
Mesaje: 1052
Membru din: 08 Feb 2009 18:56
Localitate: Timis

Mesaj de Neamtul » 19 Ian 2010 21:26

Paul_sv scrie:offtopic
MariusBarbu scrie:Tara e obsedata de niste marci consacrate si tu esti obsedat de Shimano care culmea mai e si mai scump.
@Marius.
Eu il inteleg. Nu pot spune ca sunt deacord cu el, dar il inteleg.
Sa-ti dau un exemplu.
Anul trecut o mare companie a dat premiu un Porche. Castigatorul, un tip respectabil pe la 32 de ani. Ce crezi ca a facut cu masina? (pe langa faptul ca a lovit-o la iesire din firma)
A vandut-o, iar cu banii pe care i-a luat pe masina si-a cumparat un Logan, in care a investit aproape toti banii (motor de merc brabus, body kit, NOS, ecu, audio, proiectoare transversale, suspensii, sasiu, frane ceramice, etc).
De ce? pentru ca vrea si poate.
Paul,inteleg ce vrei sa spui dar...hai sa nu exageram :mrgreen: ;-)
Eu consider subiectul incheiat pana cand imi cumpar betele si apoi mai vorbim.

@Gabi
Ale mele nu le dau decat daca reusesc sa le schimb cu Infinity sau ceva mai bun.Pentru ceva mai slabut nu se merita sa le schimb. ;-)
De ce vrei neaparat BBLC? :roll:
Pescuitul este o arta...dar si un hobby foarte scump.

MariusBarbu
member
Mesaje: 109
Membru din: 16 Oct 2008 20:43

Mesaj de MariusBarbu » 19 Ian 2010 21:32

@Paul
Buna "povestea" dar e cel mai bun exemplu.

PS Pt ca omul nu se naste invatat cica cel mai bine si mai ales ieftin este sa invete din greselile altora.Pacat ca unii chiar nu vor.

Avatar utilizator
marius.tim
veteran
Mesaje: 816
Membru din: 18 Oct 2007 12:01
Localitate: Timisoara

Mesaj de marius.tim » 19 Ian 2010 22:25

MariusBarbu scrie:@Paul
Buna "povestea" dar e cel mai bun exemplu.

PS Pt ca omul nu se naste invatat cica cel mai bine si mai ales ieftin este sa invete din greselile altora.Pacat ca unii chiar nu vor.
@Marius
Te asigur ca unii cred ca,chiar s-au nascut invatati..... :lol:
Team Select Bait Romania

Neamtul
maniac
Mesaje: 1052
Membru din: 08 Feb 2009 18:56
Localitate: Timis

Mesaj de Neamtul » 19 Ian 2010 22:29

Vorbiti...

:lol:
Pescuitul este o arta...dar si un hobby foarte scump.

Avatar utilizator
Ciuchi
member
Mesaje: 116
Membru din: 09 Mai 2008 08:28
Localitate: Pitesti

Mesaj de Ciuchi » 20 Ian 2010 02:20

Salut MariusBarbu,

Am avut placearea sa ne "cunoastem" telefonic, deocamdata nu face-to-face. Sunt de acord cu tine ce spui mai sus, cunosc foarte bine ce vinzi si nu pot sa spun decat ca face fiecare banut care-l ceri, insa... in perioada asta era un efort destul de mare pentru mine sa ajung la acea suma.
Si... cand nu poti, nu poti... referitor la Shimano si anume la betele care ma intereseaza (XT-B) probabil ca sunt destul de scumpe, sunt convins ca nu pot ce poate un FreeSpirit, insa as avea posibilitatea sa le iau mult mai ieftin decat preturile de la noi si sa le platesc si esalonat intr-o luna.
Repet aici, in acest topic... stiu ce oferi, insa nu pot... si ca sa vin sa le mai si vad sa nu mai am somn noaptea... nu prea risc :-)
Dar cine stie... daca eu ma reglementez mai bine financiar si tu mai ai "bijuteriile"... :roll:

PS. Este un anunt umanitar pe crapmania la categoria diverse. Am renuntat la ceva ce aveam de gand sa iau zilele astea si am preferat si in acelasi timp am facut-o din tot sufletul, sa ajut si eu cat am putut.
Poate puteti si voi. Macar intrati si cititi despre ce e vorba.
Ma gandesc si aici fac referire la moderatori, ca in asemenea situatii nu are cum sa se puna problema de reclama. :-(

Va doresc numai bine si fire intinse!

Avatar utilizator
ochirosii
senior member
Mesaje: 493
Membru din: 28 Oct 2008 22:57
Localitate: pe site.pe balta.....

Mesaj de ochirosii » 20 Ian 2010 12:16

Ciuchi scrie:oscilez intre 3lb si 3,5lb. Vreau sa am ceva distanta si la lanseuri dar in acelasi timp vreau ceva placut in dril.
Nu mai imi plac bete care cu un ciortan de 2-3 kg ai impresia ca tragi plumbul :shock:
Am pescuit spre finalul sezonului trecut cu niste bete de la k-karp si anume Intrepid. Vreau sa va spun ca in dril sunt... n-am cuvinte. O placere cu orice peste la capatul celalalt :)
Iti recomand century FBS sau century armalite mk III de 3 lbs ambele,drill(adrenalina) 100% garantat !
Ambele lansete le poti lua si in versiunea de 3.5lbs si te asigur ca nu vei avea impresia ca vei trage de crapi ca si de plumbi :-)

MariusBarbu
member
Mesaje: 109
Membru din: 16 Oct 2008 20:43

Mesaj de MariusBarbu » 20 Ian 2010 13:35

@Ciuchi

Nu ma refeream la faptul ca trebuie sa cumperi lansete de la mine, voiam sa spun ca ai multe alte posibilitati mai bune ca Shimano.
Oricum gusturile nu se discuta.
Numai bine si fir intins cu orice lansete ti-ai cumpara.

Scrie răspuns