daiwa windcast?

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

filica
veteran
Mesaje: 580
Membru din: 25 Ian 2009 00:53

Mesaj de filica » 03 Feb 2010 10:54

Neamtul scrie:Cel putin asta am inteles eu,dupa ce am facut 11 ani engleza la scoala,ca mulinetele din seria Windcast sunt bune si se vand in Anglia ca painea calda.
Cat despre Entoh....Stati sa apara Windcast si in magazinele Arrow sa facem o comparatie dar pana atunci...sssst! :lol:
esti tare! comparatia o poti face abia dupa ce le ai in posesie tu sau un amic vre-o 2- 3 lunisi ai avut inainte Entoh ..Altfel compari doua carcase!!
eu le-am vazut si le-am "pipait"deja!!sunt bune !! :lol:

Neamtul
maniac
Mesaje: 1052
Membru din: 08 Feb 2009 18:56
Localitate: Timis

Mesaj de Neamtul » 03 Feb 2010 12:45

Am avut Entoh,esti multumit? :roll:
Am vrut chiar sa-mi cumpar un set de Entoh-uri+tamburi cu conicitate normala+QD dar am renuntat pentru ca nu se merita.
Ti-am spus,vorbim dupa ce le aduce la Arrow. ;-)


@kry,abtine-te ca esti pe langa subiect. :roll:
Adevarul e ca mi-au trecut prin mana mai multe mulinete si daca le cunosc cat de cat imi permit sa si vorbesc despre ele.Nu cred ca m-am bagat pana acum in discutii despre mulinete precum Aerotehnium sau Basiair pe care nu le cunosc deloc.In rest cunosc aproape tot ce se vinde la noi in magazine.Ma enervez la culme cand apare cate un destept ca tine si face comentarii ironice....gratuite. :roll:
Pescuitul este o arta...dar si un hobby foarte scump.

mikecarp
veteran
Mesaje: 586
Membru din: 07 Oct 2006 19:37

Mesaj de mikecarp » 03 Feb 2010 16:26

Neamtul scrie:Am avut Entoh,esti multumit? :roll:
Am vrut chiar sa-mi cumpar un set de Entoh-uri+tamburi cu conicitate normala+QD dar am renuntat pentru ca nu se merita.
Ti-am spus,vorbim dupa ce le aduce la Arrow. ;-)
Fa-ma si pe mine sa inteleg de ce nu se merita? Eu cu toti posesorii de Entoh-uri cu care am vorbit nici unul nu s-a plans de ele si toti au spus ca merita fiecare banut.
Carpfishing... A way of life!

Neamtul
maniac
Mesaje: 1052
Membru din: 08 Feb 2009 18:56
Localitate: Timis

Mesaj de Neamtul » 03 Feb 2010 16:41

Nu am zis ca nu merita Entoh,nu merita pretul daca mai cumperi si tamburii de care am zis.Cauta sa vezi cat costa si mai vorbim.
Pescuitul este o arta...dar si un hobby foarte scump.

Avatar utilizator
George Iorga
maniac
Mesaje: 1393
Membru din: 27 Mar 2003 16:03
Localitate: Calarasi

Mesaj de George Iorga » 04 Feb 2010 01:18

filica scrie:
George Iorga scrie:Eglezii fac gura ca nu are HardBodyz , precum Entoh ! :lol:
:lol: da ce ,se compara? :lol:
Nu se compara ,dar citeam ceva discutii si majoritatea spuneau ca prefera sa dea un ban in plus ca sa aiba mulineta cu corpul metalic !...plus ca vorbeau de niste reduceri la Entoh, iarna ! :D
Varga sa fi fost din fier... ce brand aveam !!!

mikecarp
veteran
Mesaje: 586
Membru din: 07 Oct 2006 19:37

Mesaj de mikecarp » 04 Feb 2010 08:29

Neamtul scrie:Nu am zis ca nu merita Entoh,nu merita pretul daca mai cumperi si tamburii de care am zis.Cauta sa vezi cat costa si mai vorbim.
OK am inteles. Credeam ca te referi la ele ca mulinete ca nu se merita.
@george, incepand cu luna decembrie in Anglia majoritatea produselor le gasesti cu reduceri de minimum 30%. Sunt oferte care spre exemplu daca cumperi 2 lansete (la un pret redus) pe a treia o iei gratis. Sau un alt exemplu un cort care in sezon e 300 de lire acum e 169 de lire. Ma rog exemplele pot continua.
Ideea e ca la A....W nu vor fi preturi care sa concureze cu cele din Europa. Iar de reduceri nici nu poate fi vorba.
Carpfishing... A way of life!

Avatar utilizator
George Iorga
maniac
Mesaje: 1393
Membru din: 27 Mar 2003 16:03
Localitate: Calarasi

Mesaj de George Iorga » 04 Feb 2010 10:39

mikecarp scrie:
Neamtul scrie:Nu am zis ca nu merita Entoh,nu merita pretul daca mai cumperi si tamburii de care am zis.Cauta sa vezi cat costa si mai vorbim.
OK am inteles. Credeam ca te referi la ele ca mulinete ca nu se merita.
@george, incepand cu luna decembrie in Anglia majoritatea produselor le gasesti cu reduceri de minimum 30%. Sunt oferte care spre exemplu daca cumperi 2 lansete (la un pret redus) pe a treia o iei gratis. Sau un alt exemplu un cort care in sezon e 300 de lire acum e 169 de lire. Ma rog exemplele pot continua.
Ideea e ca la A....W nu vor fi preturi care sa concureze cu cele din Europa. Iar de reduceri nici nu poate fi vorba.
Da, asa e ...adica desprea asta era discutia ...toti considerau Windcast bune ,dar preferau la aceiasi bani sa ia la reducere Entoh ptr. ca au corp metalic !
Varga sa fi fost din fier... ce brand aveam !!!

filica
veteran
Mesaje: 580
Membru din: 25 Ian 2009 00:53

Mesaj de filica » 04 Feb 2010 11:07

George Iorga scrie:
filica scrie:
George Iorga scrie:Eglezii fac gura ca nu are HardBodyz , precum Entoh ! :lol:
:lol: da ce ,se compara? :lol:
Nu se compara ,dar citeam ceva discutii si majoritatea spuneau ca prefera sa dea un ban in plus ca sa aiba mulineta cu corpul metalic !...plus ca vorbeau de niste reduceri la Entoh, iarna ! :D
eu unul am vrut sa iau unui prieten 3buc chiar iarna astan-am putut sa scap de 200euro buc,si m-am tinut de vanzator ca raia!!!

Neamtul
maniac
Mesaje: 1052
Membru din: 08 Feb 2009 18:56
Localitate: Timis

Mesaj de Neamtul » 04 Feb 2010 12:28

George Iorga scrie:
filica scrie:
George Iorga scrie:Eglezii fac gura ca nu are HardBodyz , precum Entoh ! :lol:
:lol: da ce ,se compara? :lol:
Nu se compara ,dar citeam ceva discutii si majoritatea spuneau ca prefera sa dea un ban in plus ca sa aiba mulineta cu corpul metalic !...plus ca vorbeau de niste reduceri la Entoh, iarna ! :D
Stai ca nu inteleg.. :-?
Windcast din ce e?Nu e metal?Hai varianta ieftina dar X si Z nu sunt din metal? :shock:
Pescuitul este o arta...dar si un hobby foarte scump.

remi
member
Mesaje: 141
Membru din: 29 Iun 2007 21:12
Localitate: bucuresti

Mesaj de remi » 08 Feb 2010 02:03

Neamtule, am si eu niste entoh-uri de 2 ani, ce zici le mai tin sau le dau ca nu-s prea bune, eu nu ma pricep d-aia te-ntreb...

Scrie răspuns