SENZOR ST vs ET Starfish ?

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
G.Razvan
new member
Mesaje: 5
Membru din: 24 Mar 2010 20:52

SENZOR ST vs ET Starfish ?

Mesaj de G.Razvan » 28 Mar 2010 18:06

Am fost rugat de un tovaras sa intreb care din avertizoarele mentionate mai sus ar fi mai receptiv daca pot sa spun asa? Pentru inceput nu vrea ceva prea scump si s-a orientat catre astea doua, il tenteaza mult ET starfish, dat fiind ca in descriere spune ca e 'Super sensitive' cu rola magnetica.

Despre ET, cineva face urmatoarea descriere pe un anumit site:
"Aparent simplu şi nepretenţios, are totuşi traductor magnetic, cu sesizare rapidă a muşcăturii. Nu are reglaj de sensibilitate, perfect scuzabil în gama aceasta de preţ. Consumă foarte puţin curent şi datorită celor două LED-uri minuscule cu care este prevăzut. Este alimentat cu 3 baterii AAA, de 1,5 volţi."

iar un altul, asa:
"Avertizor electronic Starfish Carp. Detectare trasatura Super Sensitive,pe rola magnetica. Volum si tonalitate reglabile. Consum foarte redus de energie. Culoare de atentionare : verde. Culoare semnalizare trasatura : rosu. Functioneaza cu 3 baterii de 1,5V tip "

Din acest motov ar fi tentat sa ia ET, dar ar vrea sa stie totusi, care ar fi mai rapid in detectarea muscaturii, mai sensibil. A mai avut cateva chinezarii, si nu a fost deloc multumit de ele, din motiv ca detecta muscatura abia dupa trecerea a aproximativ 3-5 cm de fir peste rola.

Multumesc.

P.s.: scuze ca am scris prea mult, dar mi-a zis sa ii descriu in detaliu ceea ce il framanta..

Scrie răspuns