exersare lansari

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

gmarius
junior member
Mesaje: 38
Membru din: 22 Oct 2007 16:46
Localitate: Targoviste
Contact:

Mesaj de gmarius » 31 Dec 2007 12:31

Stefan Oancea scrie:@gmarius

Am si eu o intrebare foarte serioasa, chiar daca pare stupida: cand ai masurat ai avut grija sa mulinezi burta pe care o face firul, pentru ca apoi cand pui line counterul sa ai firul intins? Pentru ca daca ai facut si asta, sincer ori suntem noi restul inapti ori nu merge line counterul tau :).

Bineinteles ca am intins firul inainte sa pun counter. Eu zic sa se faca o intalnire pe o balta si sa se puna cate 50-100 ron pescar si sa luam un bat de 150 ron si sa arunce toti cu el si care arunca cel mai mult sa i-a toti bani :)

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mosharu » 31 Dec 2007 12:39

gmarius scrie:
Stefan Oancea scrie:@gmarius

Am si eu o intrebare foarte serioasa, chiar daca pare stupida: cand ai masurat ai avut grija sa mulinezi burta pe care o face firul, pentru ca apoi cand pui line counterul sa ai firul intins? Pentru ca daca ai facut si asta, sincer ori suntem noi restul inapti ori nu merge line counterul tau :).

Bineinteles ca am intins firul inainte sa pun counter. Eu zic sa se faca o intalnire pe o balta si sa se puna cate 50-100 ron pescar si sa luam un bat de 150 ron si sa arunce toti cu el si care arunca cel mai mult sa i-a toti bani :)

Se lucreaza la concursul de casting amical. Dupa ce trec Sarbatorile o lamurim ce, cum si unde o "comitem" ;-) :D
O sa deschid un topic pt asta 8)
Dar o sa dam fiecare cu lanseta (lansetele) lui. Cine vrea sa puna la dispozitie ( pe pielea lui :mrgreen: un batz de 150 ron ) o sa dam si cu ala ;-)

George-Alexandru
senior member
Mesaje: 368
Membru din: 20 Dec 2007 23:49
Localitate: Bucuresti

Mesaj de George-Alexandru » 31 Dec 2007 15:05

da asa era bine ,sa dam toti cu aceeiasi scula sa vedem tehnica cam ce importanta are in metri.da chiar :D cine e nebun sa puna una la bataie .da ar trebui sa nu/i fie teama ca doar topurile au garantie pe viata :lol:
APCR-CS CARPZONE

gmarius
junior member
Mesaje: 38
Membru din: 22 Oct 2007 16:46
Localitate: Targoviste
Contact:

Mesaj de gmarius » 01 Ian 2008 03:45

Pun eu una la bataie.

mvs
junior member
Mesaje: 49
Membru din: 27 Iul 2007 22:08
Localitate: craiova
Contact:

Mesaj de mvs » 03 Ian 2008 19:30

Sal,
Pun si eu alt bat de 150 ron la bataie sa fie 2 delea ieftine.....si un NG sau si un SP sau Harrison Trebhet . NG-urile le am,dar acum ramane sa iau un set din celelalte 2.....astpt pana pe 15 ian sa aduca cineva harrison sa le vad.....sp-urile sunt marfa rau...

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mosharu » 03 Ian 2008 19:48

mihaistoica scrie:Sal,
Pun si eu alt bat de 150 ron la bataie sa fie 2 delea ieftine.....si un NG sau si un SP sau Harrison Trebhet . NG-urile le am,dar acum ramane sa iau un set din celelalte 2.....astpt pana pe 15 ian sa aduca cineva harrison sa le vad.....sp-urile sunt marfa rau...
Mihai, vino la concursul de casting.... ;-)

mvs
junior member
Mesaje: 49
Membru din: 27 Iul 2007 22:08
Localitate: craiova
Contact:

Mesaj de mvs » 04 Ian 2008 18:38

Salut,
De venit cred ca o sa vin,dar ,doar pt a mai invata cum e cu aruncarile...nu pt vre-un concurs.....
Cand se va tine chestia asta si unde?

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mosharu » 04 Ian 2008 18:43

mihaistoica scrie:Salut,
De venit cred ca o sa vin,dar ,doar pt a mai invata cum e cu aruncarile...nu pt vre-un concurs.....
Cand se va tine chestia asta si unde?
Vezi la "discutii generale" am deschis un topic despre asta...fi cu okii pa' el :D

Avatar utilizator
gusti
senior member
Mesaje: 485
Membru din: 17 Feb 2006 22:36
Localitate: Timisoara

Mesaj de gusti » 04 Ian 2008 22:43

eu zic sa luati si o super baracuda asa pt informare si sa aflam real ce poate.bafta la aruncari si ard sa aflu ce distante atingeti. ;-)

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mosharu » 04 Ian 2008 23:15

gusti scrie:eu zic sa luati si o super baracuda asa pt informare si sa aflam real ce poate.bafta la aruncari si ard sa aflu ce distante atingeti. ;-)
Gusti, o sa avem si o super baracuda...se risca Danezu sa o aduca. ;-) :lol:

Scrie răspuns