exersare lansari

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

George-Alexandru
senior member
Mesaje: 368
Membru din: 20 Dec 2007 23:49
Localitate: Bucuresti

Mesaj de George-Alexandru » 22 Dec 2007 19:38

Aceasta discutie cred ca are doua laturi .una este distantele atinse cu un asanblu simplu calibrat doar pt a atinge distante maxime,iar alta distantele in conditii reale de pescuit cand intervin multi alti factori decisivi care micsoreaza mult distantele de la prima discutie.
APCR-CS CARPZONE

cipibm
senior member
Mesaje: 333
Membru din: 19 Mai 2007 20:13
Localitate: baia mare
Contact:

Mesaj de cipibm » 22 Dec 2007 19:47

florichefalu,lansarile nu au fost facute cumva de sus,de pe faleza? :lol:

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mosharu » 22 Dec 2007 20:01

mikecarp scrie:Bai fratzilor hai sa fim seriosi, Pavlovici abea a dat 120m cu lansete de 150RON in testul facut iarna trecuta tot cum a zis Cipica,doar cu plumb si aruncare pendul.Iar Radu Popescu a dat cu Basia si Century 155 parca, asa ca s-o lasam balta cu aruncari de astea pe luna. La toti ne-ar place sa aruncam sute de metri, dar fara un echipament si tehnica adecvate nu e posibil, orice ar zice X sau Y.
Mike and restu' - hai sa ne vedem prin Primavara cand so' dezghetza IOR-eul si facem nesthe aruncari napraznice.....fiecare cu ce avem la indemana, ce zicetzi Bucurestenilor? :D
Cipica, te bagi? Poate vine si Vlad Pavlovici...cine stie :roll:

Avatar utilizator
cipica
member
Mesaje: 251
Membru din: 21 Aug 2004 09:32
Localitate: bucuresti

ma bag.

Mesaj de cipica » 22 Dec 2007 21:03

ma bag. numai ca lansarile la distanta nu trebuie facute pe apa. mai bine mergem pe un camp si masuram pe uscat (cu ruleta). il iau si pe silviu ;-)

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ma bag.

Mesaj de mosharu » 23 Dec 2007 06:52

cipica scrie:ma bag. numai ca lansarile la distanta nu trebuie facute pe apa. mai bine mergem pe un camp si masuram pe uscat (cu ruleta). il iau si pe silviu ;-)
Ok Cipica. Dar de ce tzi morthish sa facem masurarea cu ruleta? Nu ai incredere in counter? + ca pe pamant la impact, plb mai sare catziva metrii si il strici......

mikecarp
veteran
Mesaje: 586
Membru din: 07 Oct 2006 19:37

Mesaj de mikecarp » 23 Dec 2007 09:28

Ma bag si eu. Dar si eu cred ca cel mai bine se arunca pe pamant. Nu ca na.m incredere in counter dar e mai sigur, fara burta, fara sa te intrebi daca nu cumva ai mulinat prea mult, etc...
Carpfishing... A way of life!

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mosharu » 23 Dec 2007 16:06

mikecarp scrie:Ma bag si eu. Dar si eu cred ca cel mai bine se arunca pe pamant. Nu ca na.m incredere in counter dar e mai sigur, fara burta, fara sa te intrebi daca nu cumva ai mulinat prea mult, etc...
Oki doki fratilor, ramane atunci sa stabilim data, locul " tragerii" & restul detalilor, ok? :D

George-Alexandru
senior member
Mesaje: 368
Membru din: 20 Dec 2007 23:49
Localitate: Bucuresti

Mesaj de George-Alexandru » 23 Dec 2007 16:26

poate o sa ma bag si eu cu o lanseta din europa a unui prieten sa vedem cam ce inseamna in metri diferemtele de pret intre o scula cu renume si una din china.
APCR-CS CARPZONE

Avatar utilizator
cipica
member
Mesaje: 251
Membru din: 21 Aug 2004 09:32
Localitate: bucuresti

lansari

Mesaj de cipica » 23 Dec 2007 17:44

Nu am incredere in counter. Pe pamant nu face burta. Pun eu la dispozitie plumbii.

Avatar utilizator
Tilea Gabriel
Moderator
Mesaje: 1726
Membru din: 26 Ian 2005 12:43
Localitate: Dumbravita , Timis
Contact:

Mesaj de Tilea Gabriel » 23 Dec 2007 17:47

Eu pun la dispozitie si plumbi si fir si bete poate asa reusesc si ale mele sa arunce peste 120 m :lol:
Powered by two rods

Scrie răspuns