Daiwa Sealine Black Bite'n'Run

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

perchot
junior member
Mesaje: 52
Membru din: 13 Mar 2006 16:52
Localitate: MONTREAL-SOUTH SHORE

Daiwa Sealine Black Bite'n'Run

Mesaj de perchot » 19 Aug 2008 20:08

Dupa prezentarea facuta pe TackleTour in urma ICAST-ului 2008, acum a aparut si in magazine.
Ce impresii va face mulineta?
http://www.cabelas.com/prod-1/0060419123768a.shtml

http://www.tackletour.com/reviewicast08daiwapg4.html

marian_popescu
veteran
Mesaje: 613
Membru din: 12 Mai 2008 08:31

Mesaj de marian_popescu » 19 Aug 2008 21:40

http://www.totalfishing.ro/mulineta-dai ... -5261.html

seamana destul de binne, nu-i asa?
m-am jucat cu ea intr-un magazin in Ploiesti, se misca foarte bine si arata super....ciar mai bine decat .....bblc
ce-i drept, pe mine ma si zgarie ceva pe creier cand aud de bblc, tocmai pt ca multi o considera mulineta suprema. nu zice nimeni, e ff fiabila, dar mai exista si alte mulinete pe piata, poate mai performante tprin designul tamburului, jocuri mai mici si, mai ales, mai usoare///conteaza mult la lanseuri la mare distanta....bb long cast poate la vremea cand au aparut, parca acum aproape 10 ani
e o chestie de gust si, pe deasupra, eu vorbesc mai de pe marginea subiectului, pt ca eu am .....PL 65 :mrgreen:
doar ce am vazut si pipait in magazine..

marian_popescu
veteran
Mesaje: 613
Membru din: 12 Mai 2008 08:31

Mesaj de marian_popescu » 20 Aug 2008 19:53

ce se intampla oare????
ma asteptam sa primesc o multime de mustrari pentru blasfemia de mai sus ....la adresa lui Sf. BBLC
:bere: dar tot fara alcool

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Daiwa Sealine Black Bite'n'Run

Mesaj de mosharu » 20 Aug 2008 20:50

perchot scrie:Dupa prezentarea facuta pe TackleTour in urma ICAST-ului 2008, acum a aparut si in magazine.
Ce impresii va face mulineta?
http://www.cabelas.com/prod-1/0060419123768a.shtml

http://www.tackletour.com/reviewicast08daiwapg4.html
am vrut sa scriu ceva...dar am uitat :roll:
unde le gasesti frate perchot? :mrgreen:

Avatar utilizator
sergiu_q
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 06 Aug 2007 16:56
Localitate: bucuresti

Mesaj de sergiu_q » 20 Aug 2008 22:27

la fel cum a zis si Cristi...am vrut sa iti zic ceva mai devreme dar am uitat :-)
nu poti compara merele cu perele ....nici bblc cu mulineta prezentata (din motive pur tehnice si nu din cauza preferintelor sau simpatiilor personale )

Avatar utilizator
radumatica
veteran
Mesaje: 632
Membru din: 26 Dec 2005 21:39

Mesaj de radumatica » 21 Aug 2008 11:45

sergiu_q scrie:la fel cum a zis si Cristi...am vrut sa iti zic ceva mai devreme dar am uitat :-)
nu poti compara merele cu perele ....nici bblc cu mulineta prezentata (din motive pur tehnice si nu din cauza preferintelor sau simpatiilor personale )

Sunt de acord cu tine Sergiule si cu Cristi ! :lol:
Practica , pe balta se face!!!

perchot
junior member
Mesaje: 52
Membru din: 13 Mar 2006 16:52
Localitate: MONTREAL-SOUTH SHORE

Mesaj de perchot » 21 Aug 2008 12:56

sergiu_q scrie: nu poti compara merele cu perele ....nici bblc cu mulineta prezentata (din motive pur tehnice si nu din cauza preferintelor sau simpatiilor personale )
Si care-ar fi chestiile alea pur tehnice care n-ar permite comparatzia intre BBLC si Sealine?

Avatar utilizator
sergiu_q
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 06 Aug 2007 16:56
Localitate: bucuresti

Mesaj de sergiu_q » 21 Aug 2008 14:10

Brand new for the saltwater angler is the Sealine Black Bite N’ Run. Two full sized (4500 & 5500 sizes) saltwater spinning reels built with an all aluminum frame, four corrosion resistant CRBB bearings, DigigearTM, and a powerful multi-disc drag. The spool on these reels are built with Daiwa’s Long-Cast design so they can be used in the surf, but the reel also features a Bite N’ Run clutch making it all the more versatile for saltwater anglers.

vezi ce am subliniat. oricum am putea intra si in detalii mecanice. cert este ca tinta acestei mulinete nu este pescuitului crapului (doar daca a aparut vreo noua specie de mustacios de apa sarata).

mihai florescu
senior member
Mesaje: 484
Membru din: 24 Mai 2004 19:48

Mesaj de mihai florescu » 21 Aug 2008 16:41

vezi ce am subliniat. oricum am putea intra si in detalii mecanice. cert este ca tinta acestei mulinete nu este pescuitului crapului (doar daca a aparut vreo noua specie de mustacios de apa sarata).
si ce mulinete au avut tinta, doar crapul???? :shock:

Avatar utilizator
freecarp
veteran
Mesaje: 751
Membru din: 23 Oct 2005 21:12
Localitate: Gummersbach/Germania

Mesaj de freecarp » 21 Aug 2008 17:55

pai istoria lui BBLC pleaca de la malul marii sa zic asa.
deci a fost conceputa ptr. pescuitul in brandung!!
robusta, tambur long cast, recupereaza mult fir la o invartire a manivelei, samd.

ideala deci ptr. pescuitul modern la crap!


datorita calitatiilor pe care le are, a ajuns sa fie una dintre cele mai folosite mulinete.

Scrie răspuns