Berkley B4 rod

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
perchot
junior member
Mesaje: 52
Membru din: 13 Mar 2006 16:52
Localitate: MONTREAL-SOUTH SHORE

Berkley B4 rod

Mesaj de perchot » 26 Aug 2008 19:55

http://www.climaxtackle.com/berkley/b4_carp_rods.htm

Stitzi ceva de batzul asta? Il recomanda cineva cum ca ar fi foarte fain cu blank japonez ultra fin si usor. Avetzi idee cine-i face blankul?
A pus careva mana pe el?

Multzumesc!

Vlad Pavlovici
senior member
Mesaje: 352
Membru din: 06 Ian 2003 11:24
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Vlad Pavlovici » 26 Aug 2008 20:50

Lansetele Berkeley sunt facute in China. Berkeley a avut o incercare de a intra pe piata de crap cu lansete de nivel mediu spre scump, acum vreo doi, trei ani. Primele modele s-au numit B1 si B2. Probabil ca n-au avut mare succes pentru ca au disparut destul de repede, dupa care firma a scos un model mai ieftin, botezat B3. Nici B3 n-a mers prea grozav, asa ca Berkeley a mai facut un pas in jos la nivel de preturi si a lansat B4, o lanseta care concureaza pe segmentul ieftin si foarte ieftin. Nu stiu cine recomanda B4 ca fiind <foarte fain cu blank japonez ultra fin si usor>, dar nu mi se pare. Daca te intereseaza Berkeley, vezi daca mai gasesti B1 XLR la pret redus. Cred ca ar fi o afacere mai buna.

perchot
junior member
Mesaje: 52
Membru din: 13 Mar 2006 16:52
Localitate: MONTREAL-SOUTH SHORE

Mesaj de perchot » 26 Aug 2008 21:00

merci!

Scrie răspuns