aragaz

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

bala
member
Mesaje: 163
Membru din: 04 Iul 2006 18:59

aragaz

Mesaj de bala » 31 Dec 2008 13:01

aragaz COLEMAN FEATHER

stie cineva un pret mai bun (sub 4 mil) ptr acest produs?
multumesc

krockodiluL
junior member
Mesaje: 59
Membru din: 07 Noi 2006 12:11
Contact:

Mesaj de krockodiluL » 31 Dec 2008 14:52

@ bala
te-as sfatui sa nu bagi banii in asa ceva;chiar nu se merita
incearca ceva pe gaz,care e mult mai practic si mai usor de folosit.
campingaz de ex.

Avatar utilizator
laurkro
senior member
Mesaje: 403
Membru din: 25 Aug 2007 23:04
Localitate: medias
Contact:

Mesaj de laurkro » 31 Dec 2008 15:46

Cu 150 lei mi-am luat un model polonez, capacit. 7 litri, il incarc cu GPL, are arzator deasupra si nu am grija...functioneaza excelent. ;-)

mihai florescu
senior member
Mesaje: 484
Membru din: 24 Mai 2004 19:48

Mesaj de mihai florescu » 31 Dec 2008 16:15

krockodiluL scrie:@ bala
te-as sfatui sa nu bagi banii in asa ceva;chiar nu se merita
incearca ceva pe gaz,care e mult mai practic si mai usor de folosit.
campingaz de ex.
de ce nu merita??? :shock:

eu am un campingaz si un coleman si pot face o comparatie, tu...ai folosit un coleman?

eu l-am luat din USA , au preturi bune

http://www.basspro.com/webapp/wcs/store ... rchResults

http://www.basspro.com/webapp/wcs/store ... rchResults

raduacasa
junior member
Mesaje: 63
Membru din: 30 Dec 2008 14:20
Localitate: bacau

Mesaj de raduacasa » 31 Dec 2008 17:15

daca comanzi din state ,ajung greu? si c-am cat platesti transportu ? merita?
Sunt prea sarac sa-mi iau ceva ieftin.

krockodiluL
junior member
Mesaje: 59
Membru din: 07 Noi 2006 12:11
Contact:

Mesaj de krockodiluL » 31 Dec 2008 17:38

@mihai florescu
colemanul are puterea calorica pra mare dupa parerea mea,asta in caz ca vrei sa-ti gatesti ceva si cam arde mancarea.Cand tie lumea mai draga trebuie sa-i bagi benzina si mi se pare cam naspa sa te tot murdaresti.Mai trebuie si curatat din cand in cand.Daca se rupe sarma din tub,cum a patit un prieten de-al meu,poti sa-l arunci linistit.
Un arzator campingaz e in jur de 70 lei.O butelie de 500 gr e 25 si te tine pina te plictisesti.Calculeaza tu cate butelii cumperi pina la restu de 400 si cam in cat timp le termini si o sa ai raspunsul pe care il asteptai.

mihai florescu
senior member
Mesaje: 484
Membru din: 24 Mai 2004 19:48

Mesaj de mihai florescu » 31 Dec 2008 17:59

raduacasa scrie:daca comanzi din state ,ajung greu? si c-am cat platesti transportu ? merita?
daca vrei sa pui tu comanda , citeste pe site despre modalitatile de transport si plata.
mai bine te interesezi cine mai aduce produse de la basspro(da-i un mp lui Val Pangica )

bala
member
Mesaje: 163
Membru din: 04 Iul 2006 18:59

Mesaj de bala » 31 Dec 2008 18:57

@mihai

stiu ca au preturi bune in sua...tocmai de acolo urma sa-mi...vina ,dar din pacate persoana respectiva s-a razgandit si nu mai face sarbatorile in romania...asa ca ptr mom biznisul a picat...sa-l comand online nu e nici o sfaraiala,ajungi tot pe la preturile de aici...

bala
member
Mesaje: 163
Membru din: 04 Iul 2006 18:59

Mesaj de bala » 31 Dec 2008 19:07

krockodiluL scrie:@ bala
te-as sfatui sa nu bagi banii in asa ceva;chiar nu se merita
incearca ceva pe gaz,care e mult mai practic si mai usor de folosit.
campingaz de ex.
iti spun sigur ca se merita...
in primul rand poti folosi mai multe tipuri de combustibil: butelia originala,benzina far plumb sau gpl, si poti scoate butelia din aragaz idiferent de cantitatea de combustibil din ea...(la unele modele nu poti scoate butelia,in caz ca vrei sa o schimbi,numai in mom in care e goala...)
in al doilea rand,mai obisnuiesc sa ies dupa crap si primavara devreme(anul asta la prima partida au fost -2 grade noaptea) sau toamna tarziu...gazul cum crezi ca reactioneaza la -2 grade? :roll: ;-) ...
in fine...nu e ceva urgent,ptr partidele lungi exista o rulota la dispozitie,dar ptr partidele de 48 ore e aiurea sa mai cari si "casa" dupa tine...si o cafea calda sau o omleta prospata e oricand binevenita...pana la primavara poate gasesc undeva...

krockodiluL
junior member
Mesaje: 59
Membru din: 07 Noi 2006 12:11
Contact:

Mesaj de krockodiluL » 31 Dec 2008 19:54

@bala
chiar toamna asta am gatit la -5 gradeA durat un pic mai mult ca deobicei,dar nu am avut pr majore.
Pina la urma,fiecare cu gusturile lui.
La multi ani!

Scrie răspuns