Help

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

cata bh
junior member
Mesaje: 95
Membru din: 28 Aug 2005 12:15
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de cata bh » 28 Aug 2005 14:51

1.Nu polemizez drept urmare acceseaza www.dexonline.ro
CONFRÁ//TE ~ţi m. Fiecare dintre două sau mai multe persoane care învaţă sau activează împreună, luate în raport una faţă de alta. /con- + frate
Trimis de siveco, 21/08/2004. Sursa: NODEX
2.sportivitatea rezida din fizica monturilor(pestele nu inghite carligul si poate fi eliberat)
3.crapul este prietenul nostru si cred ca merita ceva mai mai mult decat porumb sau mamaliga(vezi boillies HNV)
4.din pacate pescuitul nu mai este un sport ieftin si de aceea i-am oferit o solutie pentru a evita aruncarea inutila de boillies
5. te rog "leushorule" sa gasesti in acest site un loc de recreatie si informare si nu "cotidianul teren de lupta" si poate oferi si un sfat celui care cu politetze a adresat o intrebare.

cata bh

Avatar utilizator
patabum
senior member
Mesaje: 441
Membru din: 22 Sep 2003 17:55

Mesaj de patabum » 28 Aug 2005 15:07

@cata bh:
Bre, sa-ti dea Dumenzeu sanatate, ca mi-ai inseninat ziua si m-ai facut sa rad cu pofta...
cata bh scrie:1. ... acceseaza www.dexonline.ro
...Trimis de siveco, 21/08/2004. Sursa: NODEX
Eu ti-am citat din DEX, tu-mi citezi din Siveco :shock:
cata bh scrie:2.sportivitatea rezida din fizica monturilor(pestele nu inghite carligul si poate fi eliberat)
Bre, tot ce pot sa-ti recomand este sa dai fuga la OSIM, ca te umplii de bani. Daca ai reusit sa desoperi montura aia al carei carlig nu-l inghite pestele, jos cu palaria! :lol: :lol: :lol: Io recunosc ca sunt atat de limitat, incat nici macar nu mi-o pot imagina :roll:
cata bh scrie:3.crapul este prietenul nostru si cred ca merita ceva mai mai mult decat porumb sau mamaliga(vezi boillies HNV)
Cu siguranta prietenul meu nu e! Nici macar nu cred ca am reusi sa ne intelegem :wink:
cata bh scrie:4.din pacate pescuitul nu mai este un sport ieftin si de aceea i-am oferit o solutie pentru a evita aruncarea inutila de boillies
Gresit, i-ai oferit o solutie sa cheltuie timp, bani si energie!
cata bh scrie:5. te rog "leushorule" sa gasesti in acest site un loc de recreatie si informare si nu "cotidianul teren de lupta" si poate oferi si un sfat celui care cu politetze a adresat o intrebare.
Bre, get a life zice francezul! Terenul meu de lupta cotidian nu e in nici un caz un forum de pescuit! Idem locul (locurile) in care ma recreez! Daca citesti ce a scris baba, vezi ca nu prea ai dreptate!

Finis coronat opus!

Avatar utilizator
tudorgabriel
veteran
Mesaje: 742
Membru din: 28 Dec 2004 20:05
Localitate: Galati

Mesaj de tudorgabriel » 28 Aug 2005 21:45

Da ce bre patabume cubuletul de mamaliga nu este sportiv :?: da ce bre cand mergem la pescuit ca sa ne recream suntem contracronometru :?: ne da voie oare crapul sa pescuim si cu boilis si cu porumb si cu mamaliga si cu rama rosie :?: eu il intreb pe cata bh:ia zi cata se poate bre :shock:
cata bh stii ce iti propun eu :?: citeste toate postarile lui patabum de pe acest forum si dupa aceea fa-ti o impresie :wink:
Am fost in Delta 2 zile la Razim(crescatoriile de la Sarinasuf),este super frumos si trage si ciortanul,culmea la porumb si mamaliga :shock: ,ce era sa fac bre sa nu-l prind :?: spune si mata acum :wink:
Va salut :wink:

cata bh
junior member
Mesaje: 95
Membru din: 28 Aug 2005 12:15
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de cata bh » 29 Aug 2005 10:20

pata ,tudor

ok va respect parerile si punct

cata bh

constantin
new member
Mesaje: 12
Membru din: 20 Iun 2005 10:01
Localitate: Ploiesti

Help

Mesaj de constantin » 29 Aug 2005 10:25

Am fost simbata pe balta pe care am descriso ceva mai devreme si am avut capturi dar si rateuri, am prins 1 crap la 4kg dar am fost dezamagit ca am ratat doi crap destul de mari care a rupt forfacul si pot sa spun ca forfacul meu e din fir textil de 0.16 iar firul e de 0.35 ...
Cel de 4kg l-am prins la boaba de lapte iar cel mare a tras la boillies de 16mm.
Multumesc pentru sfaturi tuturor care mi-au scris sper sa mai colaboram... :lol: :lol: :lol:
Costin

cata bh
junior member
Mesaje: 95
Membru din: 28 Aug 2005 12:15
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de cata bh » 29 Aug 2005 11:25

Costin

la ce distantza de mal ai pescuit?
fata de tine din ce directie batea vintul?
cu ce ai momit si cat?
ce aroma avea boilliesul?

Cata bh

constantin
new member
Mesaje: 12
Membru din: 20 Iun 2005 10:01
Localitate: Ploiesti

Mesaj de constantin » 29 Aug 2005 12:32

De lansat am lansat cam la 70-80m fata de mal, vintul batea usor din spate ,aroma boilies vanilie si anason,si am nadit cu pungi solubile in care puneam cam 10-15 boiliesuri.
Costin

constantin
new member
Mesaje: 12
Membru din: 20 Iun 2005 10:01
Localitate: Ploiesti

Mesaj de constantin » 30 Aug 2005 08:00

Cine poate sa ma ajute , citesc de pe forum retetele de boilies si nu pricep nimic ,(Robin Red ,Red Factor ..etc) iar pe cele pe care le pricep nu stiu de unde sa le iau de exemplu ;faina de peste?;faina de oase?.... ca doar nu am sa procedez cum am citit in cazul fainei de soia (prajita si macinata) ca ma dau vecini afara din casa !!!
Costin

Avatar utilizator
roger
member
Mesaje: 178
Membru din: 04 Iun 2004 12:35
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de roger » 30 Aug 2005 09:32

Ai putea sa iei de pe magazinul online(colet cu plata ramburs) o parte din chestiile care te intereseaza.
O alta solutie este sa mergi intr-un magazin serios din Bucuresti , sa stai de vorba cu oamenii pe care ii gasesti acolo , sa le spui cam ce vrei sa faci si o rezolvi pe loc.

p.s.Sa nu(ma)intrebi care magazin intra la serioase.
p.p.s.Robin Red , Red Factor , etc , sunt denumiri de produse pe care o sa le gasesti in retete de boilies impreuna cu dozajul.Dozaj pe care il scrie oricum producatorul pe ambalaj.Le gasesti(Red Factor mai greu , dar gasesti)la mai toate magazinele de profil(inclusiv cele neserioase).
p.p.p.s.Pentru ca inteleg ca esti la inceput imi permit sa-ti recomand sa folosesti in paralel si ready-madeuri(boiliesuri de-a gata).Eventual , citat de la nenea Patabum - f(x) de buget , niste bile "de firma" :D .

cata bh
junior member
Mesaje: 95
Membru din: 28 Aug 2005 12:15
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de cata bh » 30 Aug 2005 11:00

Costi

Produse de genul faina de peste ,faina de singe,faina de oase le gasesti la pet shopuri si sint f ieftine.
Betaina mai ieftina dar calitativ inferioara gasesti la magazine care comercializeaza produsele POFF (200ml in jur de 150-200 mii) una originala cu ''staif'' gen hci betaine(50gr!!!) o gasesti de la 350-in sus !!!!
Faina de soia este foarte buna daca ti-o faci singur(atentie la mirosuri!!!si la vecini)
Faina de canepa idem
Ulei de in gasesti la diverse magazine cu produse naturiste.
Ulei de canepa ieftin au tot cei de la POFF.
Problema apare la lichidele nutritive care nu pot fi achizitionate decat de la marile firme.....insa se pare ca ar mai fi o solutie...rabdare.

Cata bh

Scrie răspuns