La CRAP in balastiere mici si cu multi raci.

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
msimarian
junior member
Mesaje: 93
Membru din: 12 Iul 2006 10:33
Localitate: cluj napoca

Mesaj de msimarian » 17 Iul 2006 12:39

Am pescuit si eu in acest lac,am avut rezultate bune numai cu porumb fermentat,in special cteno,dar destul de mici,2-4 kg.Nu am folosit alte arome,am folosit montura in line,cu plumb de 80 de grame,carlig Gamakatsu nr.4 si 3 boabe de porumb pe rig.Pentru raci inca nu am gasit metoda de a-i indeparta.In legatura cu agataturile,incearca pe partea cu canalul,acolo sunt foarte rare.Am incercat si in acest an,dar nu am prins absolut nimic,nici macar trasaturi,in trei zile consecutive.Am impresia ca pestii mari sunt foarte,foarte rari,de fapt nici cei mai mici nu se prea arata.Ceea ce pot sa-ti spun este ca de o luna nu s-a prins un peste mai rasarit,numai carasei si platicute.Daca mai ai si alte intrebari,astept mesaj,ma intereseaza foarte mult lacul respectiv,mai ales ca de la anul nu o sa mai fie din cauza autostrazii!
FIR INTINS!

Scrie răspuns