A.B.C. PESCARULUI

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

vali nedelea
member
Mesaje: 144
Membru din: 06 Ian 2007 10:24
Localitate: BUCURESTI

Mesaj de vali nedelea » 07 Mar 2007 19:42

CHIRICA TU DACA STAI LA BIROU IN FATA CALCULATORULUI CONSIDER CA ESTI UN BAIAT ELEVAT DAR DIN POSTARILE PE CARE LE FACI .............. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Vali NEDELEA
www.siweida.ro

Avatar utilizator
M@tr|X|
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 13 Dec 2005 16:53
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de M@tr|X| » 07 Mar 2007 20:24

Nu pot sa ma abtin sa nu intervin....

Domnule daiwa nu stiu daca esti sau nu autorul "cursului de crap" sa ii zic asa...dar sincer vorbind am ras cu lacrimi citind postarea. Ceea ce scrie acolo este foarte adevarat si prezentat intr-un mod excelent, comic.
Nu am crezut vreodata ca am sa rad asa de bine citind un articol de crap.
Felicitari autorului (indiferent care o fi..).
Mi-a placut foarte mult modul de exprimare. BETON !

Felicitari. 8)
Razvan Grindean
- carp addicted-

Avatar utilizator
tudorgabriel
veteran
Mesaje: 742
Membru din: 28 Dec 2004 20:05
Localitate: Galati

Mesaj de tudorgabriel » 07 Mar 2007 20:49

@chirica
"ca cam" este o cacofonie :lol: :lol: :lol:
Domnilor nu este nimic nou in postarea dl.daiwa2007,sunt lucruri pe care le cunoastem de ani de zile,doar suntem pescari,prea multa polemica ptr.nimic ;-)

Avatar utilizator
Vlasin Florin
maniac
Mesaje: 1131
Membru din: 10 Mai 2005 14:29
Localitate: TIMISOARA

Mesaj de Vlasin Florin » 07 Mar 2007 21:59

chirica scrie:daiwo tu esti cioara ?

Ps vreau sa te ajung si eu la nr de postari sa scrie si la mine "activ", asa ca o sa postez asa , la toate subiectele. :D
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
chirica ,nu cumva tu esti militianul ala caruia i-au furat smecheri bani in concediu in spania,sau cel care a platit inainte sa vada marfa si care a mai venit ca zapada in congo :?:
e sau nu e ;-)
cit despre nr de postari,daca ai de gind sa scrii la fel,un sfat-TAKE A BRAKE :!:

oanavictor
veteran
Mesaje: 720
Membru din: 25 Ian 2005 22:42
Contact:

Mesaj de oanavictor » 07 Mar 2007 23:41

CHIRICA este militianul care a fost pacalit de unul pe care nu stie cum i-l cheama si nici de unde este ,dar i-i este rusine sa-l reclame pentru ca el este POLITIST.
Ps CHIRICA A FOST EXMATRICULAT DE PE ALT SAIT PENTRU ACEEASI CONDUITA NEPROTOCOLARA . :mrgreen: :mrgreen:
www.darvari.ro
Clubul de Pescuit Crap Pelicanul
Cea mai mare realizare a diavolului a fost accea ca a convins lumea ca nu exista!

Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

Mesaj de Razvan.D » 07 Mar 2007 23:51

da ce a scris chirica fratilor ca nu-i vad postarea :evil: si toata lumea se distreaza :roll:

chirica
new member
Mesaje: 14
Membru din: 17 Noi 2006 18:47

Mesaj de chirica » 08 Mar 2007 08:22

da curios mai esti mai nea caisa !
prin belgia nu va invatat ca curiosii mor repede ? :roll:

SF
senior member
Mesaje: 346
Membru din: 13 Feb 2004 20:03

Mesaj de SF » 08 Mar 2007 16:43

daiwa2007 scrie:Draga domnule"Cifcarp"nu stiam ca ai aptitudini de critic literar si ca imi cunosti" stilul" literar,dar ce putem spune noi de un domn care nu a facut decat 8 (opt)postari intr-un an.
Vis a vis de articolul cu care am deschis acest topic nu am ce sa imi reprosez decat faptul ca am o parte din acest articol de aproximativ un an si jumatate,dintr-o sursa pe care nu o mai stiu si nu avea nici un autor,si a fost uitat intr-un fisier pe care la-am descoperit recent.
Greseala mea (si imi fac mea culpa)este ca la incheierea articolului trebuia sa trec autor necunoscut,drept pentru care imi cer scuze la cei care au postat in spatele meu cat si celor care vor posta de acum incolo.
Cat despre "cioara vopsita"care in termeni literari se numeste (plagiat) as fi foarte multumit daca macar o data pe saptamana cineva ar"plagia" un articol asemanator indiferent de sursa.
Iar ca sa inchei aceasta discutie,afla ca la viata mea am scris cateva articole si stau chiar bine cu literatura

TE SALUT

P.S. DACA TOT AI CITIT ARTICOLUL PE UNDEVA SI TI-A PLACUT ASA DE MULT DE CE NU L-AI POSTAT TIMP DE UN AN SA SE BUCURE SI PRIETENI NOSTRI PESCARI SAU TI-A FOST FRICA DE UN "PLAGIAT"

Tin sa multumesc tuturor care au apreciat acest articol chiar daca nu-mi apartine in totalitate si pot sa va spun ca am munci 3 ore sa il transcriu datorita unui virus din calculator ;-)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Maestre Daiwa , asta se intimpla cind incerci sa umbli la corola de minuni a lumii si nu ai sculele necesare :lol: :lol: :lol: bine . ar putea ca sub nicku tau sa se ascunda Patabum ( autorul articolului , tine cont ca a scris articolul pe vremea cind tu probabil credeai ca Daiwa ii o marca de masini de spalat :lol: :lol: ), insa cred ca observi diferenta de stil , nu tre sa fi mare critic literar :lol: :lol: :lol: Cam greu sa cred ca cineva ia facut o spalare de creier la Patabum :lol: :lol:
Pentru cei interesati , articolu ii trecut la sectiunea articole , chiar si titlu ii acelasi , cautati in arhiva . Nu lipseste nici macar o virgula .
Pe vremea aia Iliuta scria " situatii speciale " , mai dadea pe aici Gica , Adriano , Val , Patabum , Cezar , Nick , DD , Gigi Duru si altii. Era perioada romantica a forumului :lol: :lol: :lol: .
Daiwa , cind mai vrei sa scrii anunta , imi "place " :lol: cum scrii , 3 ore din cauza unui virus de calculator , auzi la el :lol: .

Fir Intins!!!

SF
senior member
Mesaje: 346
Membru din: 13 Feb 2004 20:03

Mesaj de SF » 08 Mar 2007 16:46

De emotie a iesit dublu , scuze :lol:

Fir Intins!!!

vali nedelea
member
Mesaje: 144
Membru din: 06 Ian 2007 10:24
Localitate: BUCURESTI

Mesaj de vali nedelea » 08 Mar 2007 17:53

Domnule"SF"oi fi tu de pe alte meleaguri si din alte timpuri dar daca citeai atent postarea poate intelegeai mai bine tot ce sa discutat vis a vis de acest articol care putea fi si de pe vremea lui tataie.
Totusi nu inteleg ceva domnule"SF"? De ce in postarea pe care ai facut-o nu scri ceva mai inteligent si nu o critica adusa in urma unei postari de pe urma careia s-au bucurat multi dintre pescari
Iar daca articolul" ii ii ii " atat de vechi iar dumnaevoastra sunteti un pui de dinozaur nu inteleg de ce nu la-ti postat voi astia care sunteti atat de ofuscati.
Vis a vis de Daiwa,stai linistit matale cind pescuiam eu cu ele mataluta indoiai boldul si-l faceai carlig de prins ...... ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)
Vali NEDELEA
www.siweida.ro

Scrie răspuns