Intrebari de incepator

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

bogdan_mihail
new member
Mesaje: 2
Membru din: 30 Iul 2007 16:23

Intrebari de incepator

Mesaj de bogdan_mihail » 07 Aug 2007 13:00

Buna ziua,

1. Cine imi poate oferii detalii despre monturile folosite in pescuitul la crap? (eventual ceva imagini)
2. Recomadare de lanseta, respectiv mulineta, pt un incepator in ale pescuitului la crap..(fir, ace, etc..)
3. Pescuitul cu boilies....amanunte

Va multumesc anticipat

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 07 Aug 2007 13:27

Bogdan, cauta pe forum ce te intereseaza.....vei gasii sute de postari ;-)

Avatar utilizator
M@tr|X|
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 13 Dec 2005 16:53
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de M@tr|X| » 07 Aug 2007 15:20

Razvan Grindean
- carp addicted-

Avatar utilizator
M@tr|X|
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 13 Dec 2005 16:53
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de M@tr|X| » 08 Aug 2007 14:54

Am uitat sa precizez, ca daca s-ar pune sa-ti raspunda cineva la toate intrebarile respective, ar umple cateva pagini bune.

Studiaza forumul, site-ul si vei gasi singur raspunsurile.

Fir intins.
Razvan Grindean
- carp addicted-

bogdan_mihail
new member
Mesaje: 2
Membru din: 30 Iul 2007 16:23

Mesaj de bogdan_mihail » 15 Aug 2007 16:42

Salut,

In primul rand multumesc mult pt precizarea urmata de link. Sunt extrem de explicite pozele cu detaliile monturii..Ramane sa ma mai "prind "eu ce si cum dar e ok..In cazul in care mai am intrebari sper sa nu devin prea sacaitor...

PS; nu sunt un FAN al forumurilor insa si imi este inca putin "ne-confortabil" sa raspund pe-aici....

Toate bune si merci mult...
Bogdan



[quote="mattrriixx"]Am uitat sa precizez, ca daca s-ar pune sa-ti raspunda cineva la toate intrebarile respective, ar umple cateva pagini bune.

Studiaza forumul, site-ul si vei gasi singur raspunsurile.

Fir intins.[/quote]

Cata
member
Mesaje: 240
Membru din: 04 Apr 2007 20:34
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de Cata » 18 Aug 2007 17:44

Slutare

O intrebare pentru cei cu experienta: BOILES SOLUBIL CARE SE FAC CU AJUTORUL FAINURILOR HIDROLIZATE SE FIERB ORI BA? :roll: :?:
Fir intins!

ticu
Moderator
Mesaje: 605
Membru din: 30 Aug 2006 19:06
Localitate: Lugoj
Contact:

Mesaj de ticu » 18 Aug 2007 21:37

NU se fierb.
Cumpara ultimul numar Aventuri la Pescuit si este acolo un articol despre boliesurile solubile.

Cata
member
Mesaje: 240
Membru din: 04 Apr 2007 20:34
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de Cata » 18 Aug 2007 21:52

Salutare
Ticu in ultimu nr ii vorba despre pasta de boiles care ii facut cu lapte de porumb sau gel de zer nu cu hidrolizate ,la hidrolizate se poate folosi oua da nu-s sigur daca se fierb... intr-un text a lui
Adriano Musaro zice despre introducerea fainurilor hidrolizate restul ramine la fel ....(asta presupune banuiesc fierberea) , nu mentiona daca se fierb ori ba ,,,de asta am intrebat veteranii . Stiu ca cele cu lapte de porumb nu se fierb dar astea care se fac cu ouu........ :?: :?: :?:
Fir intins!

ticu
Moderator
Mesaje: 605
Membru din: 30 Aug 2006 19:06
Localitate: Lugoj
Contact:

Mesaj de ticu » 18 Aug 2007 22:19

Nu se fierb nici cele cu ou,dar nu-ti rezista prea mult de o zi pe caldura este materie organica si se altereaza foarte repede,citeste atent si vezi ca spune si despre ou ;-)

tzu_tzu_rel
junior member
Mesaje: 68
Membru din: 23 Mai 2007 07:54
Localitate: Galati

Mesaj de tzu_tzu_rel » 19 Aug 2007 20:45

as vrea sa va vad cu toate ''aromele'' voastre la pescuit in rauri... :mrgreen: ..fara suparare! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: dat chiar as brea sa merg cu cineva ..respectivul la ....produse cumparate/facute,am specificat LA RAU, si eu cu mamaliga mea cea de toate zilele mele :mrgreen: FARA SUPARARE! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
student in timpul liber

Scrie răspuns