Sarulesti?

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
crapslz
junior member
Mesaje: 38
Membru din: 03 Aug 2005 07:03

E TZEAPA CU SARULESTI

Mesaj de crapslz » 03 Aug 2005 07:13

Mai intai vreau sa va salut ... si sa aveti "Fir Intins"

Va recomand sa nu va mai duceti la Sarulesti ... a devenit un asa numit "pomu laudat" nu se mai ingrijeste deloc ... "mizerie malu este plin de plante si ierburi care agata. Plus in ultima vreme ... ( am fost duminica trecuta 31 iulie ) apa crescuse toata lumea se fataia pe balta ca nu aveai unde sa dai... din cauza malului
Pt cei care se duc acolo poate stiti primu tarc care era pt straini si acum numai este ( unde agata mereu ca este livada de ciresi ) nu poti da deloc sunt 3 m de mlastina si ierburi ... apoi pamant.. va dati seama cum am pescuit... :evil:
De apa sa nu mai zic ca este "MIZERABILA"

P.S. Va recomand sa va duceti cand se deschide Sectorul B (acolo nu stiu cum este) :!: :!: :!:
Daka stie cineva cand se deschide sectorul B ... sa imi zica si mie data ... daka nu il sun pe Dl. Pacu... ( pacat ca a avansat era om de treaba )

Avatar utilizator
tudorgabriel
veteran
Mesaje: 742
Membru din: 28 Dec 2004 20:05
Localitate: Galati

Mesaj de tudorgabriel » 03 Aug 2005 20:51

Nu este rau ce spui Radu Sima :-) pescuieste la sheffield cu boilis :shock: poate nu se prind baietii :wink:

Avatar utilizator
Radu Sima
member
Mesaje: 159
Membru din: 19 Mai 2004 11:38
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Radu Sima » 04 Aug 2005 10:35

Ce sheffield Tudore !!!!!????......ala e pentru amatori. La fix tati !!!! iau citeva boilies-uri din piata,asa o mina ,(20 de bucati imi ajung toata ziua ca vreau sa il prind nu sa il satur) , pun un boilies pe cirlig siiiiiiiii..........fi atent aici e secretu'( da' sa nu-l mai spui la nimeni) o rima mica (ai mare grija ca dai peste somn si-ti rupe trestia) pe virful cirligului ...pentru atractie instantanee.

PS. Rimele sa fie din alea nervoase tinute pe rosii ca altfel nu faci nici o treaba. :roll: E numai o parere. :D
Radu Sima aka Dolphin
www.drcrap.ro

Avatar utilizator
tudorgabriel
veteran
Mesaje: 742
Membru din: 28 Dec 2004 20:05
Localitate: Galati

Mesaj de tudorgabriel » 04 Aug 2005 20:58

S-ar putea sa ai dreptate Radu,am vazut niste pescari intr-o balta la Galati care foloseau aceeasi metoda de care spui tu,numai ca foloseau bete de alea de compozit si fir textil si se luptau cu niste piese super :-)
Aia cu rama este interesanta :roll:
Dar sheffield-ul este un stil foarte interesant si nou ptr. mine ,stil care ma incanta :wink:
Te salut :-)

Avatar utilizator
Radu Sima
member
Mesaje: 159
Membru din: 19 Mai 2004 11:38
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Radu Sima » 05 Aug 2005 10:29

:lol: :lol: :lol: Aia cu rima nu imi apartine din pacate .....e din dosarul cu secrete ale batrinului pescar care probabil se stie si cu aia din Galati care, la rindul lor, au adaptat si ei tehnica cum au crezut ca e mai intelept. Eu am pastrat varianta originala.
Radu Sima aka Dolphin
www.drcrap.ro

mirceaef
veteran
Mesaje: 565
Membru din: 20 Dec 2004 10:33
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef » 08 Aug 2005 09:37

Radu, daca iti iei un pumn de bile din Obor, vezi .... ia culori diferite .... sa-l confuzezi rau pa peste. Si daca te intereseaza, am un stoc de rame, alkaline .... de balegar, dureaza de sapte ori mai mult ... o rupi pa platica :lol: :lol:
EFM
Carping Club

Avatar utilizator
crapslz
junior member
Mesaje: 38
Membru din: 03 Aug 2005 07:03

Mesaj de crapslz » 19 Aug 2005 20:40

fac maine 19-08-2005 un Sarulesti

va tin la curent...
Fir intins ;) Imagine

Scrie răspuns