Fantanele Dolj

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
bcgcraiova
junior member
Mesaje: 47
Membru din: 22 Mar 2009 20:07

Mesaj de bcgcraiova » 22 Iun 2010 12:52

djalinuu scrie:Am vazut posturi noi, am crezut ca sunt informatii despre pescuit...si cand intru vad numai cearta.
Prieteni, mai bine va intreceti in pescuit sa vedeti acolo care e mai tare :D
Eu sunt cel mai tare.Am reusit la Fantanele sa imi feresc carligele de toti crapii.Atentie le tineam si in apa cu bile la ele.Si asta este o performanta.

codrut floricel
member
Mesaje: 109
Membru din: 02 Sep 2008 21:47
Contact:

Mesaj de codrut floricel » 22 Iun 2010 21:49

djalinuu scrie:Am vazut posturi noi, am crezut ca sunt informatii despre pescuit...si cand intru vad numai cearta.
Prieteni, mai bine va intreceti in pescuit sa vedeti acolo care e mai tare :D
pescuitul e un pic mai greu :lol:

bcgcraiova
junior member
Mesaje: 47
Membru din: 22 Mar 2009 20:07

Mesaj de bcgcraiova » 23 Iun 2010 00:21

codrut floricel scrie:
djalinuu scrie:Am vazut posturi noi, am crezut ca sunt informatii despre pescuit...si cand intru vad numai cearta.
Prieteni, mai bine va intreceti in pescuit sa vedeti acolo care e mai tare :D
pescuitul e un pic mai greu :lol:
Pacifistilor.da este greu pescuitul cand arunci banii pe ape.

McFish
new member
Mesaje: 3
Membru din: 07 Noi 2009 22:57

Mesaj de McFish » 24 Iun 2010 21:57

bcgcraiova scrie:
2door scrie:in mintea multora daca platesti o taxa inseamna ca ai voie sa faci ce vrei tu in curtea omului,adica sa te comporti ca prima generatie coborata din copac,nu-i asa ALINE?
adica frate eu am platit taxa acu tre sa iau si peste.stati mai baieti pe fantanele unda va da ala crap din cusca si lasati-ne pe noi sa ne simtim bine pe restul baltilor.daca vreti peste de mancat este la metro,numa ca grija mare ca nici acolo nu-i gratis si daca il furati incep alarmele sa sune si vine militia si va baga la bulau.
da,am auzit si eu de fantanele:peste din joi in pasti cand il scote ala din custi,drum super ca daca te prinde un strop de ploaie acolo te uita D-zeu,...si numa lume buna.
cat despre bulzesti...foarte nasol:liniste,curatenie,peste satifacator,daca ai noroc iei si trofee...acu e adevarat ca daca ai blana pe tine si grohai nu prea poti intra acolo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: +casute decente si curate la un pret accesibil
de acord cu tine,felicitari
GOLANEALA!!! si o m..e de balta

McFish
new member
Mesaje: 3
Membru din: 07 Noi 2009 22:57

Mesaj de McFish » 24 Iun 2010 22:03

bcgcraiova scrie:
2door scrie:in mintea multora daca platesti o taxa inseamna ca ai voie sa faci ce vrei tu in curtea omului,adica sa te comporti ca prima generatie coborata din copac,nu-i asa ALINE?
adica frate eu am platit taxa acu tre sa iau si peste.stati mai baieti pe fantanele unda va da ala crap din cusca si lasati-ne pe noi sa ne simtim bine pe restul baltilor.daca vreti peste de mancat este la metro,numa ca grija mare ca nici acolo nu-i gratis si daca il furati incep alarmele sa sune si vine militia si va baga la bulau.
da,am auzit si eu de fantanele:peste din joi in pasti cand il scote ala din custi,drum super ca daca te prinde un strop de ploaie acolo te uita D-zeu,...si numa lume buna.
cat despre bulzesti...foarte nasol:liniste,curatenie,peste satifacator,daca ai noroc iei si trofee...acu e adevarat ca daca ai blana pe tine si grohai nu prea poti intra acolo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: +casute decente si curate la un pret accesibil
de acord cu tine,felicitari
GOLANEALA!!! si o m..e de balta

codrut floricel
member
Mesaje: 109
Membru din: 02 Sep 2008 21:47
Contact:

Mesaj de codrut floricel » 27 Iun 2010 11:30

McFish scrie:
bcgcraiova scrie:
2door scrie: cat despre bulzesti...foarte nasol:liniste,curatenie,peste satifacator,daca ai noroc iei si trofee...acu e adevarat ca daca ai blana pe tine si grohai nu prea poti intra acolo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: +casute decente si curate la un pret accesibil
de acord cu tine,felicitari
GOLANEALA!!! si o m..e de balta
:roll:
de acord cu tine,felicitari

codrut floricel
member
Mesaje: 109
Membru din: 02 Sep 2008 21:47
Contact:

Mesaj de codrut floricel » 12 Iul 2010 22:04

ceva rezultate????
a inceput sa se prinda f bine

Avatar utilizator
djalinuu
junior member
Mesaje: 80
Membru din: 20 Feb 2010 09:19
Localitate: craiova
Contact:

Mesaj de djalinuu » 13 Iul 2010 08:49

tu ar trebui sa stii foarte bine :)) daca ma intelegi ce vreau sa zic

poate daca scoateti albastreala aia din apa, o sa se prinda si peste
Asociatia Pescarilor Sportivi "OLTENIA"

elian.alin
new member
Mesaje: 8
Membru din: 13 Apr 2009 22:08

Re: Fantanele Dolj

Mesaj de elian.alin » 11 Apr 2011 01:12

codrut floricel scrie:Pescarii olteni pot pescuii la un pret rezonabil pe unul dintre cele mai frumoase lacuri din tara

Regulament pescuit sportiv abonament

1.4lansete sau 4 undite
2.se pot retine 5kg/zi,10kg/noapte
3.saltea ,saci pastrare obligatorii
4.pastrarea linistei in stand, scaldatul interzis
5.momirea se face de pe mal, interzis saltele sau barci
6.la sfarsitul partidei de pescuit standul trebuie lasat curat si anuntat paznicul pt controlul juvelnicului si al autovehicolului
7.abonamentul este valabil in 2010 ,iar din luna octombrie administratorul isi rezerva dreptul de a pescuii industrial
8.abonatii vor beneficia de o zona rezervata ,pana la epuizarea tichetelor , exceptand zilele in care se vor desfasura competitii de pescuit
9.abonamentul este de minim 600ron si cuprinde tichete de 25ron/buc care pot fi folosite astfel=un tichet/zi , doua tichete/noapte
10. abonamentul netransmisibil
11.ocuparea standului implica folosirea tichetelor indiferent daca se pescuieste sau nu

Sisteme de bonificatie
Eliberarea de crap sau cteno din cantitatea permisa de regulament atrage bonus de un tichet pentru fiecare 2,5kg peste eliberat
Bonus pt capturi-1 peste intre3-5kg=2tichete
-1 peste intre 5-7kg=3tichete
-1 peste intre 7-10kg=4tichete
-1peste mai mare de 10kg=6tichete
Nu beneficiaza de bonusuri pestii morti.
Abonatul care aduce la cunostinta administratorului despre pescari care sustrag peste si acest lucru va fi dovedit va primii un tichet bonus
Pentru incalcarea oricarui articol din acest regulament , administratorul are dreptul de a anula abonamentul ,fara pretentii financiare din partea abonatului
Valabil si anul acesta sau au intervenit modificari?
Ceva noutati stie cineva????

codrut floricel
member
Mesaje: 109
Membru din: 02 Sep 2008 21:47
Contact:

Mesaj de codrut floricel » 23 Iun 2011 22:24

acelasi regulament, la acelasi pret

Scrie răspuns