REGULAMENT PESCUIT CERCANI 2010

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mosharu » 21 Iun 2010 23:10

de 2 ani incoace bila de calitate face legea pe Greaca dar voi....tot la patratica o incercati. culmea este ca mai vreti sa va intre SI mare. :roll: :mrgreen:
glumesc....fiecare dintre noi punem pe carlig...ce il tine buzunaru' :-? :D
la ultima partida OVER10 facuta impreuna cu Bogdan Dragan am avut la noi peste 40 de kg de bile pt. 3 zile...la 85 lei kg...dar a meritat, pozele cu dulapii sariti bine de 10 kg sunt marturie pe forum ;-)

vineri-duminica sunt la George sa-mi testez bilutele pt. Cupa Fanatic. Poze cand ma intorc ;-)

Avatar utilizator
george_gre
member
Mesaje: 148
Membru din: 06 Iun 2007 10:20
Contact:

Mesaj de george_gre » 24 Iun 2010 19:28

mosharu' scrie:de 2 ani incoace bila de calitate face legea pe Greaca dar voi....tot la patratica o incercati. culmea este ca mai vreti sa va intre SI mare. :roll: :mrgreen:
glumesc....fiecare dintre noi punem pe carlig...ce il tine buzunaru' :-? :D
la ultima partida OVER10 facuta impreuna cu Bogdan Dragan am avut la noi peste 40 de kg de bile pt. 3 zile...la 85 lei kg...dar a meritat, pozele cu dulapii sariti bine de 10 kg sunt marturie pe forum ;-)

vineri-duminica sunt la George sa-mi testez bilutele pt. Cupa Fanatic. Poze cand ma intorc ;-)


Miercuri-Joi 24 ore Mosharu+Yoghi(Bogdan) 8 lansete = 11 BUC peste 10 Kg

FELICITARI



PS. Cantitate peste 300kg
Poze miine cind ajung acasa.
Avem si martori ( asta pt. circotasi) :lol:

ctinescud2004
junior member
Mesaje: 38
Membru din: 02 Feb 2009 19:59
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de ctinescud2004 » 24 Iun 2010 20:48

zfcristian scrie:La ce ai dat si cel mai important unde ai dat ?
CE montura ai folosit, cu sau fara momitor ?
Nadire ceva ?
Scuze de raspunsul tarziu.

Ca si monturi prefer cea cu plumb pierdut. mi se pare cea mai sanatoasa pentru peste, chiar sunt unul caruia nu-i place sa faca pestele sa sufere. Am dat ultima oara si cu helicopter, iar alte dati si cu momitor inline.

Mosaru are foarte mare dreptate. Este nevoie de boilesuri de calitate, dar din pacate banutii nu m-au lasat sa investesc prea mult in asa ceva. Am folosit boilesuri la care am mai prins acolo, mai precis bile tari ready made cu S&O de la carp zoom . De asemenea am incercat si cu majoritatea bilelor de la senzor, MHLM de la senzor pe momitor, popupuri de la senzor, niste solubile luate de la unul din magazinele din ghencea intr-un borcanel mai mic cu capac galben cele la pret mai mic (nu vreau sa vorbesc prostii dar parca bogdan dragan scria mic intr-un colt pe ele - la aceste bile am prins acum 2 dati asa ca voi mai insista cu ele ). Nadire am facut de fiecare data numai cu bile, dar destul nu foarte masiv.

Una din probleme este si faptul ca nu am ramas peste noapte, dar cu siguranta asta v-a urma cat de curand (cu conditia ca d-nul George sa ne primeasca :D ). Cu siguranta atunci voi veni mai dotat.

Ca si locatie, in general stam in zona parcarii (la vreo 10-15 metri spre cot este un loc de 3 persoane cu 2 cabanute), dar am dat si in alte zone cand a fost ocupat acel stand.

@Mosaru. Am renuntat demult la momeli vii, mamaliga etc. si asta numai datorita celor ca tine care mi-au demonstrat ca la bila se pot prinde cele mai frumaose capturi. Capturile si pozele tale din ultima perioada nu fac decat sa-mi confirme ceea ce cred. Fir in drill, si asteptam pozele cu over 15, pentru ca stiu ca sunt in balta aia.

PS: va rog sa nu considerati prin ceea ce am scris acum cateva zile ca o plangere despre aceasta balta. E departe gandul asta de mine. Repet, daca e cineva vinovat pentru o partida nereusita, e ala care tine lanseta din zona mulinetei. Faptul ca nu am prins ma face sa insist si mai mult. Pana la urma sa vedem partea plina a paharului, am facut economie la antiseptic :))

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mosharu » 25 Iun 2010 06:55

nu am mai avut rabdare pana vineri :mrgreen:
miercuri la 5 dim eram deja la george. am ales sa pescuim la "cofetari".
am intrat cu barca si am nadit la 40 m de mal cu 25 kg de pelete ( cambula cu faina de sange ),10-12 kg de solubile vechi de anul trecut si din cobre dupa fiecare over10 20-30 bile tari.
ca de obicei, la carlig am avut cate 2 bile tari de 20 mm. ( reteta lui Bogdan Dragan )

poze o sa le bage george. :D

Avatar utilizator
zfcristian
senior member
Mesaje: 387
Membru din: 01 Iul 2009 21:01
Localitate: Bucuresti

Mesaj de zfcristian » 25 Iun 2010 07:59

40 de metri de care mal ? cel cu administratia sau celalalt ?
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul Crap.ro
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mosharu » 25 Iun 2010 17:05

zfcristian scrie:40 de metri de care mal ? cel cu administratia sau celalalt ?
am facut patul de nada la 40 m de malul cu administratia.

Scrie răspuns