Pescuitul pe râul Mures

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
chiqui2k4
member
Mesaje: 186
Membru din: 23 Ian 2005 11:36

Mesaj de chiqui2k4 » 14 Iul 2008 20:04

In final m-ai lasat cu ochii in forum.Nici poze nici explicatii.Decit sa scrii ca ai prins nu stiu ce capturi de x kg mai bine pui o poza si citeva cuvinte.
Si o alta intrebare daca nu deranjez.Cu ce fir dai la somn in general ?

flaviusXXX
new member
Mesaje: 22
Membru din: 12 Iul 2008 00:33

Pescuitul pr riul Mures

Mesaj de flaviusXXX » 14 Iul 2008 20:07

la piatra lu philip merge bn seara :) bn..asta nu te opreste sa nu incerci in orice ora a zilei

Avatar utilizator
florynel
junior member
Mesaje: 97
Membru din: 06 Mar 2007 23:48
Localitate: Sibiu
Contact:

Mesaj de florynel » 14 Iul 2008 20:22

Amice omul ti-a pus niste intrebari si se pare ca eviti sa-i raspunzi.Eu sincer cred ca-i vrajeala faza aia cu somnul de 189 de kile.Daca nu-i vrajeala baga si tu o poza sa vad si eu cum arata asa un animal.

NUma` bine.

Avatar utilizator
chiqui2k4
member
Mesaje: 186
Membru din: 23 Ian 2005 11:36

Mesaj de chiqui2k4 » 14 Iul 2008 20:38

Daca tu consideri ca asta este un raspuns la cele intrebate de mine nu mai zic nimic.Dar tine minte un lucru.Din astia ca tine au fost multi pe aici si putini au ramas.Oricum numai trebuie sa-mi raspunzi.Numai bine.

Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

Mesaj de Razvan.D » 15 Iul 2008 16:03

chiqui2k4 scrie:Daca tu consideri ca asta este un raspuns la cele intrebate de mine nu mai zic nimic.Dar tine minte un lucru.Din astia ca tine au fost multi pe aici si putini au ramas.Oricum numai trebuie sa-mi raspunzi.Numai bine.
suparaaat,suparat esti doamne suparat !!! :mrgreen: ,poate ca omu sa referit la kg-le lui insusi :mrgreen: ,acum apare cu alta minciunica si anume ca la cantarit pe cantar industrial :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

flaviusXXX
new member
Mesaje: 22
Membru din: 12 Iul 2008 00:33

Pescuitul pr riul Mures

Mesaj de flaviusXXX » 15 Iul 2008 16:17

stati linistiti da da nu stiam unde is topicurile la fel kum nu stiam k totusi mesajul imi va fi postat k am a aparut de n ori. da am poza cu el si doar una si referitor la "kilele" mele nu am numa 76kg asa k mai scade :)). in general dau al somn cu fir gros pt pescuit marin...nush kum ii zice la marca k oricum il am demult si ii un fir roz aprins

florinw
senior member
Mesaje: 417
Membru din: 29 Sep 2005 21:35
Localitate: germania

Mesaj de florinw » 15 Iul 2008 17:33

chiqui2k4 scrie:In final m-ai lasat cu ochii in forum.Nici poze nici explicatii.Decit sa scrii ca ai prins nu stiu ce capturi de x kg mai bine pui o poza si citeva cuvinte.
Si o alta intrebare daca nu deranjez.Cu ce fir dai la somn in general ?
pai cu poza ar putea fi o problema tzinind cont ca un somn la 80kg are in jur de 2m asta poate nu incape in cadru.... :lol:
pe de alta parte muresul e cunoscut ca o apa producatoare de somn..(cunoscut de totzi setcarii) si surprizele nu ezita sa apara. apropo care a fost recordu in spania ? pe de alta parte nu te lasa influentzat de clima propice din spania (unde somnul se hraneste cam tot timpul anului) vitamine deversate de combinatele chimice in mures suplinesc cele citeva luni de iarna cin somnu ia o pauza de hranire si implicit de crestere.un alt aspect poate lipsit de interes sint otravirile czu reziduri de la combinate cind aproape dispare viatza pe mures,pe zeci de chilomerti.e drept ca ultima mare binefacere de la azoma (tg mures ) a fost acu vreo 15 ani dar oare cit timp ii trebuie muresului sa isi refaca biotopul...
cu firu lucrurile stau mai simplu: fire de inalta tensiune :lol:

flaviusXXX
new member
Mesaje: 22
Membru din: 12 Iul 2008 00:33

Pescuitul pr riul Mures

Mesaj de flaviusXXX » 15 Iul 2008 19:55

ma florinw prietene nush care ii recordul de care ai zis tu dar eu merg in locurile in care stiu ca sta somnul si dau...daca prind prind daca nu asta e!. stai linistit ca nu am treaba cu ce mi se zice despre bietu peste...se accepta orice critica si sfat...nimeni nu e invatat.

florinw
senior member
Mesaje: 417
Membru din: 29 Sep 2005 21:35
Localitate: germania

Re: Pescuitul pr riul Mures

Mesaj de florinw » 15 Iul 2008 20:59

flaviusXXX scrie:ma florinw prietene nush care ii recordul de care ai zis tu dar eu merg in locurile in care stiu ca sta somnul si dau...daca prind prind daca nu asta e!. stai linistit ca nu am treaba cu ce mi se zice despre bietu peste...se accepta orice critica si sfat...nimeni nu e invatat.
ma flavius prietene,dute tu linistit in locurile care le sti si da! daca prinzi ,bine daca nu..no nui bai :lol: in rest cu pestele....daca mai tai din kg sau pui o virgula esti pe drumul cel bun daca nu ,bine e si asa. :mrgreen: apropo ce potzi face cu un somn de peste 150kg, de lai dus acasa? sarmale, sau pt impaiat?sau lai dus numa la cintar si apoi iai dat drumu inapoi in apa (nu in porbagaj)? apropo daca lai luat acasa a incaput intreg in masina ? lai luat pe bucatzi? sau ai bus?
nu o lua ca si critica sau caterinca,dar cum tu bine zici nimeni nu e invatzat si subiectul chiar ma intereseaza.uneori mai pescuiesc si eu pe mures si culmea chiar la somn.
asteptam cu totzii plini de nerabdare POZA. sti cum e ... o poza face mai mult decit o mie de cuvinte ....

Avatar utilizator
chiqui2k4
member
Mesaje: 186
Membru din: 23 Ian 2005 11:36

Mesaj de chiqui2k4 » 16 Iul 2008 20:31

Pentru florinw.Deocamdata recordul in spania este de 103 kg.A fost prins de un pescar din afara Spaniei care a venit la Mequinenza la BAVARIAN GUIDING SERVICE.Este o firma care se ocupa cu pescuitul .Pot spune ca este cea mai tare de aici.Pentru ca mai sint si altele.
Cristi.

Scrie răspuns