Sanpaul

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
2door
senior member
Mesaje: 495
Membru din: 05 Feb 2009 11:14
Localitate: dragasani

Mesaj de 2door » 11 Iun 2011 19:23

tie cine ti-a dat sfatul asta colega...era pescar sau negustor ...de bile scumpe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

George_Cosulet
junior member
Mesaje: 55
Membru din: 07 Iun 2011 16:37

Mesaj de George_Cosulet » 11 Iun 2011 20:15

Hmm... eu nu cred ca pe ori ce balta poti prinde la bile , unde pestele e invatat cu alt ceva , alt fel de momeala , degeaba bagi bile .. ca nu vei avea prea multe rezultate .

Avatar utilizator
Piciu
member
Mesaje: 102
Membru din: 23 Mai 2010 21:02
Contact:

Mesaj de Piciu » 12 Iun 2011 15:31

2door scrie:tie cine ti-a dat sfatul asta colega...era pescar sau negustor ...de bile scumpe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
cine vorbea de bile scumpe ? am zis bile de calitate...ex: Dynamite Baits The Source,CC More Meteor...iti mai spun ? si garantez ca vei prinde pe orice lac
Ultima oară modificat 12 Iun 2011 15:43 de către Piciu, modificat 1 dată în total.
Catch & Release

Avatar utilizator
Piciu
member
Mesaje: 102
Membru din: 23 Mai 2010 21:02
Contact:

Mesaj de Piciu » 12 Iun 2011 15:35

Cosulet scrie:Hmm... eu nu cred ca pe ori ce balta poti prinde la bile , unde pestele e invatat cu alt ceva , alt fel de momeala , degeaba bagi bile .. ca nu vei avea prea multe rezultate .
asta e parerea ta....incearca sa mergi pe un lac care nu sa pescuit cu asa ceva,stai 5 zile,nadeste cu bile si vei vedea ca vor venii si rezultatele
Catch & Release

George_Cosulet
junior member
Mesaje: 55
Membru din: 07 Iun 2011 16:37

Mesaj de George_Cosulet » 13 Iun 2011 19:11

Am fost azi la Sanpaul .. Am prins crap intre 1-3 kg (la un momentdat m'am cam saturat de ei ) , exceptie fiind unu de 4,4 kg ... se prinde bine dar nu au intrat mai mari..
-Posibil sa fie din cauza ca depune icrele ? sau am avut eu o zi proasta :-?

George_Cosulet
junior member
Mesaje: 55
Membru din: 07 Iun 2011 16:37

Mesaj de George_Cosulet » 18 Iun 2011 18:56

Salut . A fost cineva zilele astea la Sanpaul ? Cum mai merge pestele..

frosty
new member
Mesaje: 1
Membru din: 18 Iun 2011 23:29

Mesaj de frosty » 18 Iun 2011 23:31

saptamana trecuta am fost de 2 ori : prima data am luat 25 de bucati cu greutati cuprinse intre 1.5 si 2.6 kg iar a 2-a oara a mers mai slab 12 bucati cu greutati cuprinse intre 1.5 si 3.5 kg. miercuri as mai vrea sa fac o iesire.

tanaseraduus
junior member
Mesaje: 35
Membru din: 01 Mar 2010 15:51

Mesaj de tanaseraduus » 28 Iun 2011 16:24

Ai pescuit presupun cu scule de crap la distante destul de mari? Am incercat sa merg acolo de cateva ori sa pescuiesc la Match sau Sheffield cum vrei sa-i spui si nu prea am avut succes.
Poti sa dai mai multe amanunte despre partida te rog?

George_Cosulet
junior member
Mesaje: 55
Membru din: 07 Iun 2011 16:37

Mesaj de George_Cosulet » 01 Iul 2011 10:03

tanaseraduus scrie:Ai pescuit presupun cu scule de crap la distante destul de mari? Am incercat sa merg acolo de cateva ori sa pescuiesc la Match sau Sheffield cum vrei sa-i spui si nu prea am avut succes.
Poti sa dai mai multe amanunte despre partida te rog?
Salut. Am fost si eu miercurea asta acolo , am prins destul de bine ... dar cam micut 1-3 kg .
Tragea si mai aproape de mal , dar si departe ...si nu trebuie sa ai cine stie ce scule ...
Poti sa incerci expandate(miere sau usturoi ) cu vierme - sau porumb dulce ( sau cu arome - Usturoi , Vanilie , Capsuni etc. ) fie pe fir de par fie pe carlig (Sfat : Fir de par ) - Garantez eu ca vei avea rezultate , doar sa nu te impiedice vremea .
Pentru peste mai mare .. poti incerca ,,bile,, ( diferite arome , solubile , pop-up etc. ce crezi ca e mai bun si mai atragator pt crap. ) Eu am prins la niste bile de la Dynamite Baits
.. the soucer red flash 20mm .. ceva de genu , foarte bune . Sau daca cunosti bile care au dat rezultate pe alte balti .. poti incerca si aici !


Fir intins ! Astept raspuns dupa partida de pescuit .

Radu90
new member
Mesaje: 28
Membru din: 01 Mai 2010 07:52
Localitate: Brasov

Mesaj de Radu90 » 04 Sep 2011 14:36

Piciu scrie:
Cosulet scrie:Hmm... eu nu cred ca pe ori ce balta poti prinde la bile , unde pestele e invatat cu alt ceva , alt fel de momeala , degeaba bagi bile .. ca nu vei avea prea multe rezultate .
asta e parerea ta....incearca sa mergi pe un lac care nu sa pescuit cu asa ceva,stai 5 zile,nadeste cu bile si vei vedea ca vor venii si rezultatele
Scuze daca ma bag si eu ca...dar totusi ideea e altfel: de ce sa dau eu 30-40 lei sau poate mai mult pe un kg de bile, cand pot sa prind la fel de bine la porumb care este 2 lei kg si mi-l prepar cum vrea muschiu meu cu ce arome vreau eu..deci de ce as arunca banii pe geam? cand pot sa fac orice altceva cu ei..
Doi pescari pe balta , unu zice catre celalalt: azi am prins nimic , celalalt raspunde : lasa ca maine prindem de 2 ori mai mult.

Scrie răspuns