Sambata 22 Mai

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
Iliuta Goean
maniac
Mesaje: 1416
Membru din: 11 Dec 2002 17:25
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Mesaj de Iliuta Goean » 31 Mai 2004 21:01

salut boghy
nu te impiedica prea tare de cei ce carcotesc la fiecare vorba, informatia este mult mai pretioasa atunci cand este, mai departe filtreaza fiecare cum vrea si ce vrea.

as fi incantat sa vad in fiecare luni raportari de la fiecare forumist, din pacate 3-4 raporteaza si alti 30 ii iau la misto, desigur fara sa ofere la randul lor vreo informatie
Nu face ce nu-ti place!

Boghy
junior member
Mesaje: 70
Membru din: 24 Mai 2004 23:22
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Boghy » 31 Mai 2004 23:10

Salut Iliuta.
Ai foarte mare dreptate in mesajul postat de tine.Nu inteleg cum pot unii sa vorbeasca despre o balta(si aici ma refer la baltile la care se fac raportari)daca nu au fost la locul faptei sa vada ce se mai intampla si ce se mai prinde.Oricum o sa revin cu fotografii de la ultimele partide de pescuit poate asa o sa se convinga anumite persoane ca nu vorbesc prostii.
In cautare de aventura!Fir Intins.

Avatar utilizator
patabum
senior member
Mesaje: 441
Membru din: 22 Sep 2003 17:55

Mesaj de patabum » 01 Iun 2004 14:16

Iliuta Goean scrie: nu te impiedica prea tare de cei ce carcotesc la fiecare vorba, informatia este mult mai pretioasa atunci cand este, mai departe filtreaza fiecare cum vrea si ce vrea.

as fi incantat sa vad in fiecare luni raportari de la fiecare forumist, din pacate 3-4 raporteaza si alti 30 ii iau la misto, desigur fara sa ofere la randul lor vreo informatie
Ai mare dreptate! Mea culpa! Dupa cum bine stii, eu am abonament pe Greaca, daca scriu intr-una despre ea zice lumea ca am vreun interes ascuns si ca ma pun bine cu George Mihaila.

Fii capitanul nostru! Da tu exemplu si noi te urmam! Nu Sarulesti :wink: ! Zi-ne de altele, de exemplu, unde ai pescuit saptamana trecuta, cate zile ai stat, ce ai prins, ce s-a prins dupa ce te-ai mutat, lumineaza-ne :idea:

Avatar utilizator
Iliuta Goean
maniac
Mesaje: 1416
Membru din: 11 Dec 2002 17:25
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Mesaj de Iliuta Goean » 01 Iun 2004 21:50

ce rost are atat timp cat balta nu este publica?
vorbim despre balti pe care are acces toata lumea
Nu face ce nu-ti place!

caaron
veteran
Mesaje: 813
Membru din: 20 Mai 2004 17:45

Mesaj de caaron » 02 Iun 2004 02:03

Sa inteleg ca balti ca greaca , tancabesti, sarulesti , si care or mai fi cu abonamente sau cu preturi inaccesibile nu intra in discutie?
Pai c-am astea sunt cele mai bune. Daca le eliminam ce-ar mai ramane? www.xxx.ro
Ultima oară modificat 19 Sep 2012 15:31 de către caaron, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Iliuta Goean
maniac
Mesaje: 1416
Membru din: 11 Dec 2002 17:25
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Mesaj de Iliuta Goean » 02 Iun 2004 08:08

nu este vorba de o balta cu abonament, acelea sunt tot publice chiar daca sunt scumpe, este vorba despre o balta pe care proprietarul nu lasa la pescuit decat cateva cunostine, eu ma numar printre cunostintele ... cunostintelor :-)))
Nu face ce nu-ti place!

caaron
veteran
Mesaje: 813
Membru din: 20 Mai 2004 17:45

Mesaj de caaron » 02 Iun 2004 11:18

Deci pescuit comunist.. pe nepotisme! Daca stau sa ma gandesc nu e comunist e chiar democrat: e balta mea si fac ce vreau cu ea. Corect. Ehee.. ce vremuri erau alea cand baltile erau pline(mai mult sau mai putin) de peste si nu era nevoie de nici un patron ca sa mearga totul bine. Erau intr-adevar si balti de protocol pe care nu intrai decat (daca intrai) cu pile. Dar mai erau si multe altele care aveau peste de toate marimile si din toate speciile si nu cotizai sute de mii la patroni care oricum nu fac nimic cu banii aia pt binele baltii. Ma rog. Fir intins! www.xxx.ro
Ultima oară modificat 19 Sep 2012 15:31 de către caaron, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Radu Sima
member
Mesaje: 159
Membru din: 19 Mai 2004 11:38
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Radu Sima » 04 Iun 2004 12:06

Cum Perisul nu intra in categoria baltilor de protocol si nici macar a celor bune ,pot spune ca am fost de 3 ori anul acesta acolo si de fiecare data am prins (de vineri pina duminica ) peste 50 kg de crap.Am pescuit numai pe balta mica unde se pescuieste in regim catch& relese.
Radu Sima aka Dolphin
www.drcrap.ro

bogdans
junior member
Mesaje: 38
Membru din: 08 Apr 2004 15:18
Localitate: Timisoara

Mesaj de bogdans » 04 Iun 2004 14:52

Eu zic ca cel mai bine lasati omul sa-si spuna parerea despre o balta (chiar si de 5 ori pe zi=reclama) si sa raporteze.... daca va starneste curiozitatea, va duceti si voi acolo de 2-3 ori, si daca nici atunci nu prindeti nimic de-abia atunci puteti sa-l faceti de KKO

caaron
veteran
Mesaje: 813
Membru din: 20 Mai 2004 17:45

Mesaj de caaron » 04 Iun 2004 19:29

Fratilor dati si voi va rog o informatie despre peris balta mica cu sistem c& r! Ca am inteles ca pescuiesti doar daca ii inspiri incredere Dlui albastroiu sau daca te recomanda cineva! Deci e publica publica sau semi-publica..:) :) www.xxx.ro

Scrie răspuns