LIVADA , BIHOR

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
patrik
new member
Mesaje: 25
Membru din: 04 Aug 2011 01:06
Localitate: Oradea
Contact:

livada

Mesaj de patrik » 09 Aug 2011 12:28

Buna baieti...
Nu stiu daca am auzit bine, dar eu asa stiu ca acuma nu stiu cat timp sa tras pesti de pe balta si a ramas numa cei de peste 6,7.Este adevarat sau nu stiu eu bine?
I life just for fishing!!! CATCH AND RELEASE!!!

patrik
new member
Mesaje: 25
Membru din: 04 Aug 2011 01:06
Localitate: Oradea
Contact:

livada

Mesaj de patrik » 09 Aug 2011 12:29

Buna baieti...
Nu stiu daca am auzit bine, dar eu asa stiu ca acuma nu stiu cat timp sa tras pesti de pe balta si a ramas numa cei de peste 6,7.Este adevarat sau nu stiu eu bine?
I life just for fishing!!! CATCH AND RELEASE!!!

ionutserban
new member
Mesaje: 12
Membru din: 03 Oct 2010 21:33

Mesaj de ionutserban » 09 Aug 2011 13:30

Salut Patrik!
Din cate stiu eu asociatia Livada a luat in administrare lacul Taut din jud. Arad si am inteles ca vor sa scoata aproximativ 200 Buc intre 5-10 Kg sa le duca pe Taut nu stiu daca s-a intamplat acest lucru, dar pot sa ma interesez la localnicii din Taut.

patrik
new member
Mesaje: 25
Membru din: 04 Aug 2011 01:06
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de patrik » 09 Aug 2011 21:08

da probabil ii asa... din cauza aia o tras niste pesti de pe livada.eu am auzit :roll: ca sa scos aproape tot carasu si crapu mic.probabil cum aude fiecare mai pune de la el si asa ajunge vorba unflata.dar oricum livada ramane balta preferata a multor pescari din romania.
daca vrei poti sa te interesezi si sa vezi cum sta treaba cu tautu.
mersi pt raspuns.

si nu in ultimul rand nimeni nu a mai fost acuma pe livada????ca vad ca demult nu se mai posteaza nici o poza nimica.si eu as dori sa ies la o partida de 3 zile pe la sfarsitul luni inca vine cineva atuncea???

fire intinse tuturor!!!
I life just for fishing!!! CATCH AND RELEASE!!!

cipibm
senior member
Mesaje: 333
Membru din: 19 Mai 2007 20:13
Localitate: baia mare
Contact:

Mesaj de cipibm » 10 Aug 2011 13:37

[quote="patrik"]da probabil ii asa...


Daca"ii" asa,sigur ai si Dumneata sansa sa pritzi :-),poate iti bati recordul .Crapii de 6 "virgula"7kg au luat locul tuturor.Fir intins!E plin de crapi de 6 virgula 7 kilograme :D
ciprian szabo
www.nordcrap.ro

patrik
new member
Mesaje: 25
Membru din: 04 Aug 2011 01:06
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de patrik » 12 Aug 2011 13:09

Da Cipi daca u spui asai.
Ma bucur ca sa scos niste pesti mici ca si eu de aceea ma duc la livaa ca sa prind ceva mai mare nu numa de 6,7 kg,,,astai ii ideea.


Stima Patric
I life just for fishing!!! CATCH AND RELEASE!!!

Avatar utilizator
tudor_crap
junior member
Mesaje: 70
Membru din: 26 Mai 2008 12:31
Localitate: Cluj-N. & pe balta la...
Contact:

Mesaj de tudor_crap » 16 Aug 2011 16:13

A doua partida de anul acesta ... si aceasta din nou reusita , cu destui pesti sariti de 10 kg :D . Tin sa mentionez ca nu am avut probleme mai deloc cu somnul pitic si cu carasul, iar ciortaniunul singur la ~~2,5 kg , restul de la 9,8 kg in sus... pana la 22 :shock: cea mai mare oglinda prinsa de mine la livada. In total 9 pesti sariti de 10 kg si 3 rateuri in drill tot over 10, in conditile in care restul lacului nu avea rezultate notabile decat cate unu ici colo.

Colegul meu Rares a pescut cu bile mai mici , cu pasta , cu solubile , lui intrandu-i si destul de mult ciortan si caras ...si somn pitic, dar bineinteles si pesti sariti de 10 kg , cei mai mari de 17 kg si 15 kg .


Niste poze care sper sa va placa....
ImagineImagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
ImagineImagine
ImagineImagine
ImagineImagine
ImagineImagine
ImagineImagine

ImagineImagine
ImagineImagine
field tester DudiBait
ImagineImagine

Avatar utilizator
tudor_crap
junior member
Mesaje: 70
Membru din: 26 Mai 2008 12:31
Localitate: Cluj-N. & pe balta la...
Contact:

Mesaj de tudor_crap » 16 Aug 2011 16:39

Si nu in ultimul rand ....niste poze cu baietelul de +22kg :D foarte gros in spate, luat la 24+20 Mister Dudi tari ;-) .

ImagineImagine
Imagine Imagine

Imagine Imagine
field tester DudiBait
ImagineImagine

Avatar utilizator
ghitighiusan
veteran
Mesaje: 888
Membru din: 25 Aug 2008 16:16
Localitate: Alba Iulia

Mesaj de ghitighiusan » 16 Aug 2011 16:44

Bravo Tudorica si la mai mare. :P

Avatar utilizator
Marcosar
junior member
Mesaje: 36
Membru din: 13 Aug 2010 20:39
Localitate: Belgia

Mesaj de Marcosar » 16 Aug 2011 17:18

felicitari!f frumoasa oglinda. numai bine si la mai mare ;adrenalina!asteptam poze si de la Jonny

Scrie răspuns