LIVADA , BIHOR

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
silviu_ms
senior member
Mesaje: 371
Membru din: 07 Apr 2008 09:45

Mesaj de silviu_ms » 03 Mai 2012 06:14

Faina bucata, cred că e acelaşi crap care l-am prins si eu anul trecut , din păcate nu a mai luat în greutate
Felicitări si la mai mare :mrgreen:

Avatar utilizator
M@tr|X|
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 13 Dec 2005 16:53
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de M@tr|X| » 03 Mai 2012 08:34

Eu tot astept o postare...ceva..de la domnul Mija Ionut Lucian; nu de alta dar se pare ca a avut mare dreptate: Livada chiar nu mai are peste ! :lol: :lol: :lol:

Felicitari tuturor pentru capturi !
Razvan Grindean
- carp addicted-

Avatar utilizator
rapy
veteran
Mesaje: 520
Membru din: 02 Iun 2008 16:54
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de rapy » 03 Mai 2012 11:51

Imi place imaginea de fundal :lol:
Cosmin Nistea
Xtreme Carp Team

staff1983
new member
Mesaje: 3
Membru din: 03 Mai 2012 11:15

Mesaj de staff1983 » 03 Mai 2012 12:16

frumos exeplarul, felicitari

Avatar utilizator
M@tr|X|
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 13 Dec 2005 16:53
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de M@tr|X| » 04 Mai 2012 09:03

Livada UPGRADATA ! :lol:

Imagine
Razvan Grindean
- carp addicted-

maximarian
new member
Mesaje: 24
Membru din: 10 Aug 2009 13:51
Localitate: Baia Mare

Mesaj de maximarian » 04 Mai 2012 17:53

Confirm si eu ca Livada are peste.Am fost impreuna cu fratele meu 3 zile in 27-29 aprilie si am pescuit intre casute si cocoasa,in stanga noastra pescuia pe standul de langa dig baiatul care a prins crapul de 20 kg.Intr-adevar silviu_ms, e acelasi crap pe care l-ai prins si tu si l-am prins si eu anul trecut,l-am vazut live indeaproape,i-am imprumutat baiatului un sac de pastrare sa-l tina pana la venirea lui nea Petre care era pe cealalta parte.Baiatul a prins foarte bine langa dig,crapi frumosi si relativ constant.S-a prins si pe celelalte zone,si in dreapta noastra la casute,si pe celalalt mal.Am avut si noi cateva capturi in ciuda caniculei de peste 30 de grade si a apei scazute.Pun in continuare cateva poze cu pestii mai mari,pe timpul amiezii au fost destul de multi amuri si ciortani pana in 3-4 kg.
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Avatar utilizator
silviu_ms
senior member
Mesaje: 371
Membru din: 07 Apr 2008 09:45

Mesaj de silviu_ms » 06 Mai 2012 10:31

Felicitari Marian, din poze vad ca e scazut rau nivelul apei :-? .......ceva detalii despre somnul pitic....activ ori ba?
multam' ;-)

maximarian
new member
Mesaje: 24
Membru din: 10 Aug 2009 13:51
Localitate: Baia Mare

Mesaj de maximarian » 06 Mai 2012 19:12

Merci Silviu,intr-adevar apa e scazuta,cam un metru as aprecia eu,astfel incat am stat cu corturile unde anul trecut era apa,insa se poate pescui binisor.In dreptul locului unde am stat noi,in stanga casutelor,apa avea in larg cam la 120 m o adancime de aprox. 1,5m.Mai aproape de mal la 70-80 m era destul de scazuta si doar pesti mai mici au intrat acolo.Referitor la somnul pitic,noi nu am avut probleme,unul singur a prins fratele meu.

Avatar utilizator
Tilea Gabriel
Moderator
Mesaje: 1726
Membru din: 26 Ian 2005 12:43
Localitate: Dumbravita , Timis
Contact:

Mesaj de Tilea Gabriel » 09 Mai 2012 13:18

Am revenit dupa o partida excelenta presarata cu de toate , caldura , furtuna ( chiar doua ) , voie buna , oameni extraordinari si pesti frumosi care au si intrat la bataie pe apa mica .

Revin cu pozele si ceva filmari imediat ce le primesc .

PS : Era cineva pe aici care spunea ca Livada nu mai are peste :lol: :lol:
Il invit la o partida ( pe banii lui ) incepand cu 1 iunie , eu voi fi pe balta din 1 dupamasa pana in 4 la pranz .
Rog a nu se mai confunda faptul ca nu se prinde cu lipsa pestelui.
Powered by two rods

patrik
new member
Mesaje: 25
Membru din: 04 Aug 2011 01:06
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de patrik » 11 Mai 2012 11:07

Dane si eu o sa fiu pe cocoasa de sambata dimineata pana duminica dupa amiaza.sper sa ne vedem cu bine si fire intinse sa avem!!!
I life just for fishing!!! CATCH AND RELEASE!!!

Scrie răspuns