pescuit februarie canalul rompetrol

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
remus_cta
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 02 Feb 2008 20:24
Localitate: constanta

pescuit februarie canalul rompetrol

Mesaj de remus_cta » 03 Feb 2008 17:39

as vrea sa fac o partida de pescuit la canalul rompetrol,un fost canal al rafinariei ce a fost concesionat si populat cu crap si va intreb daca merita sa incerc o partida in luna februarie?.mentionez ca adancimea apei e de vreo 2 m, si locul este pescuit cu boiles.daca da ce momeli imi recomandati si ce abordare este indicata?canalul are mult crap la 2-3-4 kg si cateva exemplare de 17-18-19 kg.

iulian
member
Mesaje: 291
Membru din: 20 Ian 2004 13:11
Localitate: constanta

Mesaj de iulian » 03 Feb 2008 17:54

mai intai ar fi cazul sa iei legatura cu administratorul Dragos Onea daca permite pescuitul in aceasta perioada . daca ai nevoie de telefonul lui Dragos da-mi un PM mie sau lui VALI VESA , ori lui Rafael.

despre faptul daca vei prinde si ce momeala ar fi util sa folosesti :
-de regula canalul are o adincime aproape constanta , dar sunt citeva zone mai adinci si cu ceva structura , cel mai bine te vei lamurii cu Dragos Onea.
- anul trecut s-a pescuit preponderent cu bile asa ca te sfatuiesc sa utilizezi bile , poti incerca si cu ready-made diametre mici 14-16 mm , pescuite cu saculet solubil cu ceva pelete si bile taiate .

iulian

Avatar utilizator
remus_cta
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 02 Feb 2008 20:24
Localitate: constanta

Mesaj de remus_cta » 03 Feb 2008 18:15

dar o iesire pe ghiolu mare ar merita incercata?lacul e imens deci nu e foarte indicat dar o partida de pescuit ar merita incercata la aqua magic

Avatar utilizator
ANTON ADRIAN
member
Mesaje: 150
Membru din: 05 Mar 2008 18:12
Localitate: constanta

Mesaj de ANTON ADRIAN » 06 Mar 2008 20:40

de sa prinzi acolo?
Guvizi?:)))

Avatar utilizator
remus_cta
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 02 Feb 2008 20:24
Localitate: constanta

Mesaj de remus_cta » 07 Mar 2008 12:10

adriane la aqua imi mentin parerea ca este unul din cele mai bune locuri de pescuit la crap din constanta.nu stiu dac te-ai uitat la gica pescart acum vreo 2 sapt cand venise unul din cei care au concesionat balta si vorbeau de crapii din balta si de exemplarul de 14 kg ce a fost prins la aqua.ei bine asa e el nu a avut 14 kg a avut vreo 12 juma ca il cantarise si in ziua aceea resepctivul a mai luat vro4-5 buc intre 3-4 kg si 8-9 kg nu mai stiu exact.pozele nu le mai am ca am vandut n 70-u si in graba aia nu am descarcat si pozele .daca sti locul la aqua magic unde e agatatoarea merita sa dai un mil pe zi cat au facut taxa da prinzi si peste daca ai rabdare si vi la o nadire cu boiles cu 2 -3 zile inainte. locul nu e in larg se poate nadi si cu prastia asa ca .........io la vara o sa ma duc o zi acolo dupa ce o sa fac in prealabil o nadire cu solubile de la sbs vreo 3 zile sa mai obisnuiesc pestele cu boilies.bine prinzi guvide daca dai la rama si la mamliga.da in oice balta exista daunatorii.acolo problema nu sunt guvizii sunt rosioarele si la aqua am observat ca au aparut si platicile.io am prins 4 acum 2 ani numai la aqua.sper ca ti-am fost de ajutor

Bughy
new member
Mesaje: 13
Membru din: 09 Mar 2008 19:04

Mesaj de Bughy » 04 Apr 2008 14:01

cat e taxa acum la canalul Rompetrol si unde este mai exact ?

Urgent ca vreau sa merg maine ..

iulian
member
Mesaje: 291
Membru din: 20 Ian 2004 13:11
Localitate: constanta

Mesaj de iulian » 04 Apr 2008 17:21

@Bughy

ti-am trimis pe pm nr de telefon al administratorului Dragos Onea , te va lamuri ce si cum .

iulian staicu

Rafael
junior member
Mesaje: 82
Membru din: 28 Dec 2007 22:46
Localitate: Constanta

Mesaj de Rafael » 04 Apr 2008 18:47

Bughy scrie:cat e taxa acum la canalul Rompetrol si unde este mai exact ?

Urgent ca vreau sa merg maine ..
10 euro
Intre Navodari si Corbu pe partea stanga la primul pod de cale ferata.

Scrie răspuns