Greaca Cercani

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

Mesaj de Razvan.D » 23 Mar 2008 14:11

pana si popularile lasa de dorit :oops:

Avatar utilizator
danicristi_79
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 07 Iun 2007 10:14
Localitate: Bucuresti

Mesaj de danicristi_79 » 23 Mar 2008 17:11

Sionut scrie:Acum serios...nu sunt eu patronul, sunt un amic de-al lui.Pozele astea le am de la el, astea le-am postat.Oricum, cel mai bine se va vedea cat peste are la concursul din mai. :bere:
Te cred....da nu se pupa pozele cu ce ai zis tu mai sus [2 tone intre 6-10 kg]. Cand vrei sa "vinzi o marfa, expui ce ai mai frumos pe stand".

Avatar utilizator
george_gre
member
Mesaje: 148
Membru din: 06 Iun 2007 10:20
Contact:

Mesaj de george_gre » 23 Mar 2008 17:43

danicristi_79 scrie:
Sionut scrie:Acum serios...nu sunt eu patronul, sunt un amic de-al lui.Pozele astea le am de la el, astea le-am postat.Oricum, cel mai bine se va vedea cat peste are la concursul din mai. :bere:
Te cred....da nu se pupa pozele cu ce ai zis tu mai sus [2 tone intre 6-10 kg]. Cand vrei sa "vinzi o marfa, expui ce ai mai frumos pe stand".
Dane am mai discutat noi eu cred ca ai ceva cu Cercani,am spus ca am populat 8to crap 2,3,4,5kg inca nu am reusit sa-l iau pe ala mare cind il bag fac poze.Ionut este un prieten de-al meu si i-am trimis niste poze cu popularile de pina acum si le-a postat cred ca te-am lamurit.
P.S. Te astept la o partida de pescuit sa te convingi.
Sanatate George

Avatar utilizator
george_gre
member
Mesaje: 148
Membru din: 06 Iun 2007 10:20
Contact:

Mesaj de george_gre » 23 Mar 2008 17:45

Razvan.D scrie:pana si popularile lasa de dorit :oops:
Salut Razvan spune-mi si mie ce inseamna popularile lasa de dorit?la ce te-ai referit? nu am inteles.

cezar dan chioibasu
new member
Mesaje: 25
Membru din: 09 Mar 2008 23:17
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cezar dan chioibasu » 23 Mar 2008 20:24

Greaca - Cercani este o balta bine gospodarita, iar patronul George Mihaila este unul dintre putinii despre care pot spune cu mana pe inima ca este un om corect, bun gospodar si prieten al pescarilor.
Intervin rar in apararea patronilor, dar de data aceasta cred ca este bine sa se cunoasca si un exemplu pozitiv.
Si chiar nu merita sa ne batem joc de eforturile unor oameni cumsecade; daca nu credeti, verificati.
Iubesc pescuitul, iar pescarii sunt prietenii mei.

Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

Mesaj de Razvan.D » 23 Mar 2008 20:49

george_gre scrie:
Razvan.D scrie:pana si popularile lasa de dorit :oops:
Salut Razvan spune-mi si mie ce inseamna popularile lasa de dorit?la ce te-ai referit? nu am inteles.
felul in care pestii sant tinuti in caldarile alea si mai stiu eu ce sant,pe langa popularile din occident la noi inca lasa de dorit ;-) ,aici fiecare crap il iau din bazinele alea speciale cu,care vin in camioane dupa care il masoara,fotografiaza il cantareste si este eliberat pe cand in acele poze sa ma scuzi,toti bagati la gramada in caldarea aia si dai drumu :evil:

PS
in romania e altfel de pescuit ,bucati,kg si pe nimeni nu intereseaza designul si evolutia pestelui
la noi aici pescuim altfel si cand zic altfel ma refer la evolutia pestelui si designul lui dupa care urmeaza kg-le pestelui respectiv

cipibm
senior member
Mesaje: 333
Membru din: 19 Mai 2007 20:13
Localitate: baia mare
Contact:

Mesaj de cipibm » 23 Mar 2008 21:01

Eu zic ca pentru inceput e bine si asa,pana ajungem la voi,in occident mai trece ceva timp.Asa ca pe voi va apreciez(pe administratori) si pe ei ii felicit!!!
Decat nimic,deocamdata e bine si asa, numai sa fie.

Avatar utilizator
danicristi_79
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 07 Iun 2007 10:14
Localitate: Bucuresti

Mesaj de danicristi_79 » 23 Mar 2008 21:24

george_gre scrie:
danicristi_79 scrie:
Sionut scrie:Acum serios...nu sunt eu patronul, sunt un amic de-al lui.Pozele astea le am de la el, astea le-am postat.Oricum, cel mai bine se va vedea cat peste are la concursul din mai. :bere:
Te cred....da nu se pupa pozele cu ce ai zis tu mai sus [2 tone intre 6-10 kg]. Cand vrei sa "vinzi o marfa, expui ce ai mai frumos pe stand".
Dane am mai discutat noi eu cred ca ai ceva cu Cercani,am spus ca am populat 8to crap 2,3,4,5kg inca nu am reusit sa-l iau pe ala mare cind il bag fac poze.Ionut este un prieten de-al meu si i-am trimis niste poze cu popularile de pina acum si le-a postat cred ca te-am lamurit.
P.S. Te astept la o partida de pescuit sa te convingi.
Sanatate George

Am fost o singura data pe Cercani....asta dupa ce am avut discutia mai veche pe forum.M-am convins de ceea ce spuneai si iti dau cuvantul meu de onoare ca m-am simtit excelent.Chiar mi-am propus ca anul acesta o sa revin.
Si azi discutam cu baietii....."Ce spritz o sa facem la vara, sub umbrarele de la Cercani".

Avatar utilizator
george_gre
member
Mesaje: 148
Membru din: 06 Iun 2007 10:20
Contact:

Mesaj de george_gre » 24 Mar 2008 07:10

Razvan.D scrie:
george_gre scrie:
Razvan.D scrie:pana si popularile lasa de dorit :oops:
Salut Razvan spune-mi si mie ce inseamna popularile lasa de dorit?la ce te-ai referit? nu am inteles.
felul in care pestii sant tinuti in caldarile alea si mai stiu eu ce sant,pe langa popularile din occident la noi inca lasa de dorit ;-) ,aici fiecare crap il iau din bazinele alea speciale cu,care vin in camioane dupa care il masoara,fotografiaza il cantareste si este eliberat pe cand in acele poze sa ma scuzi,toti bagati la gramada in caldarea aia si dai drumu :evil:

PS
in romania e altfel de pescuit ,bucati,kg si pe nimeni nu intereseaza designul si evolutia pestelui
la noi aici pescuim altfel si cand zic altfel ma refer la evolutia pestelui si designul lui dupa care urmeaza kg-le pestelui respectiv
Razvan si la noi cu bucatile mari procedam idem,fiecare bucata luata separat din hidrobioane cel putin asa fac eu cit despre cei mici sint transportati in hidrobioane speciale asa cred ca si la voi asa ca nu vad mare diferenta intre voi si noi.(la populari)

Daniel 71
new member
Mesaje: 14
Membru din: 05 Iul 2007 18:35

Mesaj de Daniel 71 » 24 Mar 2008 08:59

Duminica o partida super pe Cercani,crap la toata lumea numai la rima si viermusi inclusiv la mine 3crapi 2,5kg,3,2kg,4kg si ciortan fara numar.Caras 4kg la viermusi.Curatenie,liniste cam nasol cu masina(trebuie trasa linga cabana paznicilor) dar merita.

Scrie răspuns