iernut

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
ricci
junior member
Mesaje: 34
Membru din: 08 Mar 2008 18:47
Localitate: Deva

Mesaj de ricci » 11 Mar 2008 15:02

Daca ai pescuit pe Iernut,poti sa-mi spui daca pe partea de vizavi de rulote,se poate ajunge cu masina si pe unde?

florincj
senior member
Mesaje: 337
Membru din: 14 Feb 2008 14:08
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de florincj » 11 Mar 2008 15:27

Nu cred ca trebuie sa dam vina exclusiv pe administratori . Un administrator nu va putea multumi niciodata pe toti , mai mult sau mai putin pescari sportivi . E vorba de noi pescarii in primul rand , pt. ce merge fiecare la pescuit , daca intrebi 10 nu vei avea o singura opinie ci mai multe . Un muncitor de exemplu , de ce merge la lucru , sa lucreze nu ? Nu sa traga de timp , nici sa-si mai faca un ciubuc , nici sa discute 2 ore despre meci ca si asa e platit , iar dupa o zi de lucru de 8 ore el a lucrat 5. Tine de mentalitate si i-mi pare rau ca trebuie sa o spun ,( fara intentia de a jigni pe nimeni ) nu in ultimul rand tine de educatie. Eu unul m-am saturat de curatat gunoaiele de pe mal ca sa pot pescui si din acest an voi plati taxa pe acele lacuri care merita . O puteti considerea o mica forma de protest contra manelelor, paznicilor cu ochi inchisi, mizeriei de pe mal , traistarilor etc. Noi suntem singurii care hotaram cui dam banii , nu administratorul si nici vecinul !

ricci
junior member
Mesaje: 34
Membru din: 08 Mar 2008 18:47
Localitate: Deva

Mesaj de ricci » 11 Mar 2008 15:54

Perfect de acord cu tine,astept chiar si alte opinii,ca poate vreodata v-a citi cineva in cauza aceste aspecte si i va da de gandit!Asta este speranta mea! Toate bune!Oricum raman la parerea ca pe balta se pot tria aceste personaje negative de pescarii adevarati

florincj
senior member
Mesaje: 337
Membru din: 14 Feb 2008 14:08
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de florincj » 11 Mar 2008 16:08

@ricci

Referitor la Iernut , pe malul opus rulotelor se poate ajunge , dar daca ploua nu te sfatuiesc. Cum vii pe drumul dinspre termocentrala nu mai faci stanga spre restaurant ci faci dreapta pe langa mal .Sunt cateva locuri bune si acolo dar si agataturi.

Avatar utilizator
voicua
veteran
Mesaje: 568
Membru din: 02 Mar 2006 15:20
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Mesaj de voicua » 11 Mar 2008 16:14

Scuze Florin,am postat simultan.
Ricci,se poate intra cu masina si pe partea opusa fermei(rulote nu am vazut 8) ).Faci stanga din sosea spre hidrocentrala,dreapta(spre ferma) pana in coada lacului,iarasi dreapta si ajungi pe malul opus.Pe o carare cam ingusta(sa te fereasca D-zeu de ploaie)ajungi unde doresti.
Alta ruta:direct din soseaua nationala printre 2 stalpi,o panta de 60 grade :-) si esti pe lac.Drum bun.
Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost,decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu...

ricci
junior member
Mesaje: 34
Membru din: 08 Mar 2008 18:47
Localitate: Deva

Mesaj de ricci » 11 Mar 2008 16:22

Mersi mult baieti!Cand va hotarati ptr. o partida???Mi-ar face placere sa ne si vedem!

florincj
senior member
Mesaje: 337
Membru din: 14 Feb 2008 14:08
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de florincj » 11 Mar 2008 16:23

@voicua

Nici o problema , oricum te spionez de 1 Mai .

florincj
senior member
Mesaje: 337
Membru din: 14 Feb 2008 14:08
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de florincj » 11 Mar 2008 16:26

@ricci

Daca e vremea mai rea pe Oradea nu ma duc vineri la Livada ci voi veni pe Iernut . Acolo se poate si pe ploaie .

ricci
junior member
Mesaje: 34
Membru din: 08 Mar 2008 18:47
Localitate: Deva

Mesaj de ricci » 11 Mar 2008 16:29

Eu v-am spus ca merg intre03-06 aprilie si in perspectiva pe01 Mai.Referitor la cele 2 intrari,cea dintre stalpi e mai accesibila?

florincj
senior member
Mesaje: 337
Membru din: 14 Feb 2008 14:08
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de florincj » 11 Mar 2008 16:46

Pe vremea asta nu .Daca vii din Deva vii dinspre Turda nu ? Dupa ce treci de Ludus urmeaza 2 sate parca si dupa aceea Iernut , dar nu ajungi in oras . Inainte de Iernut ai un indicator pt. termocentrala ( care se si vede dealtfel ) si faci stanga . Dupa cateva sute de metri faci dreapta pe primul drum care te duce pana la lac. E cel mai simplu traseu.

Scrie răspuns