Locuri pescuit Galati si imprejurimi

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

johnxxl
new member
Mesaje: 8
Membru din: 17 Mar 2008 11:37
Localitate: Galati

Locuri pescuit Galati si imprejurimi

Mesaj de johnxxl » 18 Mar 2008 09:37

Dragi pescari. Deschid un topic nou cu subiecte legate de pescarii din Galati si imprejurimi care au ceva de spus cu privire la ceea ce-i intereseaza pe ei ( locuri, capturi, momeli, tehnici...). Astept postarile voastre si FIR INCINS. :D

johnxxl
new member
Mesaje: 8
Membru din: 17 Mar 2008 11:37
Localitate: Galati

Mesaj de johnxxl » 18 Mar 2008 09:40

Am fost pe 08.03.2008 la Scurta. Nimic, slab de tot. S-au prins ceva somni dar de catre cei care pescuies din barca. Agatatori multe... una peste alta o partida relaxanta. FIR INCINS.

johnxxl
new member
Mesaje: 8
Membru din: 17 Mar 2008 11:37
Localitate: Galati

Mesaj de johnxxl » 20 Mar 2008 09:16

Cred ca o sa ma duc peste 2 saptamani la Blasova - jhud. Braila.
Sa vedem ce o sa iasa...

Avatar utilizator
mariandmd
member
Mesaje: 135
Membru din: 09 Dec 2006 12:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mariandmd » 20 Mar 2008 10:11

johnxxl scrie:Cred ca o sa ma duc peste 2 saptamani la Blasova - jhud. Braila.
Sa vedem ce o sa iasa...
si eu sunt fan Blasova
daca mergi acolo sa ma anunti si pe mine cu decurge treaba
merci mult

zvety
new member
Mesaje: 8
Membru din: 31 Mar 2008 20:52
Localitate: Galati
Contact:

Mesaj de zvety » 31 Mar 2008 21:05

salut Jonny.sunt un utilizator mai nou asa ca va urez la toti FIR INTINS! am intrebare pentru tine. ai mai fost la blasova? ce ai reusit sa prinzi? se merita? cat costa ziua de pescuit?
Imi cer scuze ca e mai mult de o intrebare. :D :P [color=green][/color]
FIR INTINS!!!

zvety
new member
Mesaje: 8
Membru din: 31 Mar 2008 20:52
Localitate: Galati
Contact:

Mesaj de zvety » 31 Mar 2008 21:06

salut Jonny.sunt un utilizator mai nou asa ca va urez la toti FIR INTINS! am intrebare pentru tine. ai mai fost la blasova? ce ai reusit sa prinzi? se merita? cat costa ziua de pescuit?
Imi cer scuze ca e mai mult de o intrebare. :D :P
FIR INTINS!!!

zvety
new member
Mesaje: 8
Membru din: 31 Mar 2008 20:52
Localitate: Galati
Contact:

Blasova

Mesaj de zvety » 31 Mar 2008 21:06

salut Jonny.sunt un utilizator mai nou asa ca va urez la toti FIR INTINS! am intrebare pentru tine. ai mai fost la blasova? ce ai reusit sa prinzi? se merita? cat costa ziua de pescuit?
Imi cer scuze ca e mai mult de o intrebare.
FIR INTINS!!!

johnxxl
new member
Mesaje: 8
Membru din: 17 Mar 2008 11:37
Localitate: Galati

Mesaj de johnxxl » 02 Apr 2008 11:54

Am fost saptamana trecuta la Blasova, jud. Braila.
a fost o partida ok. S-a prins ciortanica 0,5 - 1 kg la viermisori.
In rest caras frumos.
Partida de pescuit este 25 lei pe 2008 ( cred ca este 25 lei, anul trecut a fost 20 lei , noi nu am platit acum).
Balta este ok, a batut vantul, valuri mari, in rest ok.
Drumul este putin cam nemilos cu masina.
FIR INCINS.

zvety
new member
Mesaje: 8
Membru din: 31 Mar 2008 20:52
Localitate: Galati
Contact:

Mesaj de zvety » 04 Apr 2008 20:44

Multumesc pentru informatii.
Si eu vreau sa ma duc la o partida dar inca nu pot spune data ca astept salariul si nici la loc nu m-am hotarat.
Am fost la Ciulnita saptamana trecuta si nu am facut treaba ca a batut vantul f tare dar am intrebat mai multi pescari si au spus ca cu o saptamana inainte se prindea ciortanel de la 0,5-2kg si uneori chiar pana la 4 kg. am dat si peste ajutorul administratorului care m-a informat ca deschiderea baltii se face oficial de 10 aprilie si la balta mai mare (sunt 2 balti) va costa 50 ron pe zi iar la cea mai mica 100ron de persoana. In aceeasi zi in care am plecat cu buza umflata (eu ca prietenul meu prins 1 crap la 1,4 kg si un cteno la 1,7 kg) un alt pescar a avut mai mult noroc si a prins numai de la 2 kg in sus si am vz personal o frumusete de 5 kg. FIR INTINS!!!
FIR INTINS!!!

zvety
new member
Mesaje: 8
Membru din: 31 Mar 2008 20:52
Localitate: Galati
Contact:

Mesaj de zvety » 10 Apr 2008 20:50

Salutere ati mai fost careva pe la pescuit? Daca da povestiti unde si cum a mers si cum se ajunge etc, etc, etc!!!
FIR INTINS!!!

Scrie răspuns