pentru pescarii din dobrogea...

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

serban_catalin
new member
Mesaje: 4
Membru din: 17 Mar 2008 22:18
Localitate: Constanta,ovidiu

pentru pescarii din dobrogea...

Mesaj de serban_catalin » 25 Mar 2008 20:47

a inceput sa manance carasul fff bine,si crapul mananca dar mai trebuie sa se mai incalzeasca putin sa fie satisfacator:am luat pe22 mar.08 cam15 kg de caras si pe 23 a luat un prieten un crap de 5 kg si ceva caras...la enisala taxa 50 ron fara TVA...fir intins

Avatar utilizator
george_gre
member
Mesaje: 148
Membru din: 06 Iun 2007 10:20
Contact:

Re: pentru pescarii din dobrogea...

Mesaj de george_gre » 25 Mar 2008 21:43

serban_catalin scrie:a inceput sa manance carasul fff bine,si crapul mananca dar mai trebuie sa se mai incalzeasca putin sa fie satisfacator:am luat pe22 mar.08 cam15 kg de caras si pe 23 a luat un prieten un crap de 5 kg si ceva caras...la enisala taxa 50 ron fara TVA...fir intins
Care este Taxa pina la urma ca nu am inteles?

cezar dan chioibasu
new member
Mesaje: 25
Membru din: 09 Mar 2008 23:17
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: pentru pescarii din dobrogea...

Mesaj de cezar dan chioibasu » 26 Mar 2008 08:14

george_gre scrie:
serban_catalin scrie:a inceput sa manance carasul fff bine,si crapul mananca dar mai trebuie sa se mai incalzeasca putin sa fie satisfacator:am luat pe22 mar.08 cam15 kg de caras si pe 23 a luat un prieten un crap de 5 kg si ceva caras...la enisala taxa 50 ron fara TVA...fir intins
Care este Taxa pina la urma ca nu am inteles?
Taxa este 60 RON cu bon fiscal sau 50 RON " nashpa, pe caiet "; zice-se ca astfel patronul scuteste TVA-ul, plus avantajul creerii unor banisori " negri", pentru "reprezentare" si " spaga la organe ".
Formula originala, " a la roumaine" !
Iubesc pescuitul, iar pescarii sunt prietenii mei.

Rafael
junior member
Mesaje: 82
Membru din: 28 Dec 2007 22:46
Localitate: Constanta

Re: pentru pescarii din dobrogea...

Mesaj de Rafael » 26 Mar 2008 18:41

serban_catalin scrie:a inceput sa manance carasul fff bine,si crapul mananca dar mai trebuie sa se mai incalzeasca putin sa fie satisfacator:am luat pe22 mar.08 cam15 kg de caras si pe 23 a luat un prieten un crap de 5 kg si ceva caras...la enisala taxa 50 ron fara TVA...fir intins
Carasul a inceput sa traga cam peste tot. Ma refer la Zarguzon, Siutghiol, Conacu ( salau ) si Corbu Mic

nelu.p
junior member
Mesaje: 97
Membru din: 19 Feb 2004 11:02
Localitate: constanta

pentru pescarii din dobrogea...

Mesaj de nelu.p » 01 Apr 2008 15:58

Salutari pescari din Dobrogea !
Stie cineva daca in afara de AJVPS mai exista o alta asociatie care sa elibereze permise de pescuit in Constanta ? Multumesc anticipat !
nelu.p

Rafael
junior member
Mesaje: 82
Membru din: 28 Dec 2007 22:46
Localitate: Constanta

Re: pentru pescarii din dobrogea...

Mesaj de Rafael » 01 Apr 2008 17:26

nelu.p scrie:Salutari pescari din Dobrogea !
Stie cineva daca in afara de AJVPS mai exista o alta asociatie care sa elibereze permise de pescuit in Constanta ? Multumesc anticipat !
Din cate stiu eu nu.

Rafael
junior member
Mesaje: 82
Membru din: 28 Dec 2007 22:46
Localitate: Constanta

Mesaj de Rafael » 01 Apr 2008 17:29

Daca vrei mai multe informatii du-te la Gica.

iulian
member
Mesaje: 291
Membru din: 20 Ian 2004 13:11
Localitate: constanta

Mesaj de iulian » 02 Apr 2008 07:26

"a inceput sa manance carasul fff bine,si crapul mananca dar mai trebuie sa se mai incalzeasca putin sa fie satisfacator:am luat pe22 mar.08 cam15 kg de caras "


ce faci frate cu 15 kg ?? vinzi , faci donatii ? daca toti ar lua la portbagaj ce vom mai prinde peste citiva ani ? inteleg 2-3-4 kg pt acasa , dar ???? si dupa aceasta ne plingem ca nu sunt balti cu peste mare in Dobrogea , ca patroni de balti nu mai stiu ce fac , .....


iulian staicu

adrianculea
junior member
Mesaje: 79
Membru din: 06 Iun 2007 22:17

Mesaj de adrianculea » 02 Apr 2008 08:21

Are dreptate Iulian. De ce trebuie sa faci genocid cand o cantitate legala de 5 kg ar fi fost deajuns. Asa faceti si cu crapul... o sa prindem crap in conditiile astea doar pe net.

Rafael
junior member
Mesaje: 82
Membru din: 28 Dec 2007 22:46
Localitate: Constanta

Mesaj de Rafael » 02 Apr 2008 15:04

iulian scrie:"a inceput sa manance carasul fff bine,si crapul mananca dar mai trebuie sa se mai incalzeasca putin sa fie satisfacator:am luat pe22 mar.08 cam15 kg de caras "


ce faci frate cu 15 kg ?? vinzi , faci donatii ? daca toti ar lua la portbagaj ce vom mai prinde peste citiva ani ? inteleg 2-3-4 kg pt acasa , dar ???? si dupa aceasta ne plingem ca nu sunt balti cu peste mare in Dobrogea , ca patroni de balti nu mai stiu ce fac , .....


iulian staicu
Iulica, lasa omul sa prinda poate vrea sa puna la saramura pentru la anul viitor cand nu vom mai prinde nimic din cauza unora ca el.

Scrie răspuns